Автор Тема: Информация за модела  (Прочетена 10775 пъти)

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Информация за модела
« -: Март 30, 2008, 11:21:34 pm »
Има дни, в които желанието за вълнуващи изживявания не ви оставя на мира. Тогава ви се иска заедно с приятели да се впуснете в приключения из екстремни пътища и планински маршрути. Първият приятел, който взимате със себе си, е и този, който е най-близо да вас и до сърцето ви – КИА Спортидж.
...Друг път, когато просто търсите компания за разходка в града или на път за работа, вашият сигурен Спортидж се усмихва насреща. Това е така, защото той съчетава в себе си комфорта, удобството и сигурността на лек автомобил с предимствата на SUV и практичността на миниван. Kато всеки верен съмишленик Спортидж оправдава доверието ви, защото всичко в неговата кабина е точно там, където
очаквате да бъде. А вашата свобода е мисия за него!

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Информация за модела
« Отговор #1 -: Юни 07, 2008, 12:41:34 am »
Има дни, в които желанието за вълнуващи изживявания не ви оставя на мира. Тогава ви се иска заедно с приятели да се впуснете в приключения из екстремни пътища и планински маршрути. Първият приятел, който взимате със себе си, е и този, който е най-близо да вас и до сърцето ви – КИА Спортидж.
...Друг път, когато просто търсите компания за разходка в града или на път за работа, вашият сигурен Спортидж се усмихва насреща. Това е така, защото той съчетава в себе си комфорта, удобството и сигурността на лек автомобил с предимствата на SUV и практичността на миниван. Kато всеки верен съмишленик Спортидж оправдава доверието ви, защото всичко в неговата кабина е точно там, където
очаквате да бъде. А вашата свобода е мисия за него!

Живот и здраве след години може и тази мечта да се сбъдне. Ако ГОСПОД така е рекъл и сме живи и сме здрави! Както се сбъдна мечтата ми да си купя чисто нов автомобил и това беше моя сегашен КИА СИЙД. Така дай боже да се сбъдне и другата ми мечта КИА СПОРТИДЖ! Чесно казано съм и повече навит отколкото на КИА СОРЕНТО.

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Информация за модела
« Отговор #2 -: Юни 08, 2008, 09:52:51 pm »
Някой може ли да ми даде повече информация относно Спортиджа, ака тръгнем да го сравняваме със Сузуки Гранд Витара и Дайхатцу Териос? Ще съм Ви много благодарен.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Информация за модела
« Отговор #3 -: Юни 08, 2008, 10:09:43 pm »
ами има си сайтове в които можеш да сравниш моделите които те интересуват


Баси 1 спам раздел на теб и на рио не ви ли стигна >:(

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Информация за модела
« Отговор #4 -: Юни 18, 2008, 10:09:52 am »
ами аз карам sportage от 7-8 месеца и съм доста доволен от колата нямам база за сравнение с другите, но мога да кажа че  териоса е доста по малък като габарити, иначе в сняг и кал се представя доста добре, но знам от личен опит че не става за разходки по мокрия пясък на плажа :) ако искаш друга информация пиши :)
diesel power.... feel it!

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Информация за модела
« Отговор #5 -: Юни 18, 2008, 05:27:45 pm »
ами аз карам sportage от 7-8 месеца и съм доста доволен от колата нямам база за сравнение с другите, но мога да кажа че  териоса е доста по малък като габарити, иначе в сняг и кал се представя доста добре, но знам от личен опит че не става за разходки по мокрия пясък на плажа :) ако искаш друга информация пиши :)

С кои други? Да не кажеш, че джиповете 4х4 на Мерцедес и БМВ са по-слаби от Спортиджа. А друг е въпроса, че Сорентото превъзхожда от всякъде Спортиджа. Така, че не знам каква е тази твоята база за сравнение и по какво ги сравняваш. Но да не изброяваме и някои други марки като Ланд Ровер и джиповете на Ауди или Волксваген например, както и за Волво се отнася същото. И може ли да ми обясниш, защо Териоса да не може да се движи на мокър пясък? Някой за Сузуки Гранд Витара няма ли да напише нещо по въпроса.

machine_korei

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Информация за модела
« Отговор #6 -: Юни 18, 2008, 06:12:06 pm »
ами аз карам sportage от 7-8 месеца и съм доста доволен от колата нямам база за сравнение с другите, но мога да кажа че  териоса е доста по малък като габарити, иначе в сняг и кал се представя доста добре, но знам от личен опит че не става за разходки по мокрия пясък на плажа :) ако искаш друга информация пиши :)


Спортиджа с кво го караш

machine_korei

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Информация за модела
« Отговор #7 -: Юни 18, 2008, 06:18:49 pm »
ами аз карам sportage от 7-8 месеца и съм доста доволен от колата нямам база за сравнение с другите, но мога да кажа че  териоса е доста по малък като габарити, иначе в сняг и кал се представя доста добре, но знам от личен опит че не става за разходки по мокрия пясък на плажа :) ако искаш друга информация пиши :)


С кои други? Да не кажеш, че джиповете 4х4 на Мерцедес и БМВ са по-слаби от Спортиджа. А друг е въпроса, че Сорентото превъзхожда от всякъде Спортиджа. Така, че не знам каква е тази твоята база за сравнение и по какво ги сравняваш. Но да не изброяваме и някои други марки като Ланд Ровер и джиповете на Ауди или Волксваген например, както и за Волво се отнася същото. И може ли да ми обясниш, защо Териоса да не може да се движи на мокър пясък? Някой за Сузуки Гранд Витара няма ли да напише нещо по въпроса.



Е нали все пак говорим за Киа-естествено че с Audi Q7 и Bmw X5 няма и не може да има сравнение по почти всички показатели-както и с Volvo.Но Сорентото определено е много по-добро.За какво ти е пък тва Daihatsu? Откъм двигатели много слаба работа.

http://www.newcars.com/kia/sportage/reviews/kia-sorento.html

Ей тва е хубав сайт стига да се оправяш с английския.В общи линии не знам за разликите им ама имат много прилики-единственото основно е че Соренто е по-голямо от Спортидж и като цяло интериор,екстериор и като механизъм-т.е. двигател.

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Информация за модела
« Отговор #8 -: Юни 18, 2008, 07:00:32 pm »
С кои други? Да не кажеш, че джиповете 4х4 на Мерцедес и БМВ са по-слаби от Спортиджа. А друг е въпроса, че Сорентото превъзхожда от всякъде Спортиджа. Така, че не знам каква е тази твоята база за сравнение и по какво ги сравняваш. Но да не изброяваме и някои други марки като Ланд Ровер и джиповете на Ауди или Волксваген например, както и за Волво се отнася същото. И може ли да ми обясниш, защо Териоса да не може да се движи на мокър пясък? Някой за Сузуки Гранд Витара няма ли да напише нещо по въпроса.
[/quote]

ами ако погледнеш темата ще разбереш че "другите" са Териос и Витара и казах че не мога да кажа дали киата е по добра защото не съм карал нито едно от другите тоест не сам карал Териос или Витара, никога не съм намесвал марки като мерцедес БМВ ауди и тн,  също така казах че териоса е по малак като размери и че КИАТА НЕ СТАВА ЗА ПЯСЪК НЕ ТЕРИОСА, И МОЛЯ НАУЧИ СЕ ДА ЧЕТЕШ ВСИЧКО ДО КРАЙ ПРЕДИ ДА НАПАДАШ, СТАВА ЛИ? а за Соренто може и да е по добро може и да не е от спортиджа но никой не го интересува това, човека още в началото казва че е по навит на спортидж.
« Последна редакция: Юни 18, 2008, 07:03:36 pm от mmtrance »
diesel power.... feel it!

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Информация за модела
« Отговор #9 -: Юни 18, 2008, 10:07:54 pm »
С кои други? Да не кажеш, че джиповете 4х4 на Мерцедес и БМВ са по-слаби от Спортиджа. А друг е въпроса, че Сорентото превъзхожда от всякъде Спортиджа. Така, че не знам каква е тази твоята база за сравнение и по какво ги сравняваш. Но да не изброяваме и някои други марки като Ланд Ровер и джиповете на Ауди или Волксваген например, както и за Волво се отнася същото. И може ли да ми обясниш, защо Териоса да не може да се движи на мокър пясък? Някой за Сузуки Гранд Витара няма ли да напише нещо по въпроса.
[/color]
ами ако погледнеш темата ще разбереш че "другите" са Териос и Витара и казах че не мога да кажа дали киата е по добра защото не съм карал нито едно от другите тоест не сам карал Териос или Витара, никога не съм намесвал марки като мерцедес БМВ ауди и тн,  също така казах че териоса е по малак като размери и че КИАТА НЕ СТАВА ЗА ПЯСЪК НЕ ТЕРИОСА, И МОЛЯ НАУЧИ СЕ ДА ЧЕТЕШ ВСИЧКО ДО КРАЙ ПРЕДИ ДА НАПАДАШ, СТАВА ЛИ? а за Соренто може и да е по добро може и да не е от спортиджа но никой не го интересува това, човека още в началото казва че е по навит на спортидж.
[/quote]

Колега никой не те напада. Погрешно ме разбираш. В това, което си написал най-горе трудно се разбира, че става въпрос за Спортиджа и мокрия пясък. Три пъти го четах не може да ме убедиш, защото човек се бърка, аз го разбирам, че Териоса не може да се движи по мокрия пясък. Ама така си го написал значи.  ::) Както и да е. Виш какво поне Спортиджа с джиповете на Волксваген мери ли се на един кантар или там може би Сорентото може да премери сили с него? И другото, което е човека, който още от началото каза, че е по навит на Спортиджа съм аз.  :P :) 8) ;D

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Информация за модела
« Отговор #10 -: Юни 19, 2008, 09:21:49 am »
мен ми се струва че ти на всичко се навиваш мн бързо.....................ела до Шумен ти предлагам и ще ти уредя тест драйв на Спортидж и Гранд Витара на брега на морето във Варна.............................. навит ли си

required

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 79
Re: Информация за модела
« Отговор #11 -: Юни 19, 2008, 09:34:45 am »
Ми значи и Спортидж-а и Соренто-то са добри-което и да си решил да вземеш по-нататък мисля че е добра инвестиция.Друго е наистина за какво точно ти трябва автомобила-за пътуване в чужбина ли за летни разходки до морето и морските курорти ей ся юли и август когато всички хора свършват работа учене сесии и т.н.-Варна Бургас Балчик Несебър и др. за планината ли или просто за каране в градски условия.
Хората оттам се ориентират по принцип защото разхода е различен и затова всеки си прави сметка какво може да кара.

А пък ти естествено че ако можеш да караш Vw Touareg би могъл да си позволиш и едно Sorento защото цената няма място за сравняване тука.

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: Информация за модела
« Отговор #12 -: Юни 19, 2008, 08:58:18 pm »
искам да се извиня на колегата, вярно е че и аз малко убъркано съм го написал. А що се отнася до джиповете наистина зависи за какво ще го ползваш и с какви финанси разполагаш,  спортиджа е добър и за в града и за дълъг път а и за извън пътя става, разход градско 10, извънградско от 7 до 11 зависи от карането (говоря за 2.0 CRDI), а и цената му е сносна, Соренто никога не съм карал и не мога да кажа нищо, а за Тоарег - ако можеш да си го позволиш е страшна машина карал съм 3.0TDI V6  мотор удоволствието е невероятно, е и разхода е добър :) 15-16 , но все пак когато взимаш мощна кола е ясно че няма да е икономична. Мога да кажа само че спортиджа за парите си е перфектно джипче. Що се отнася до тест драйв по плажа :) само един съвет не го вкарвай на мокрия пясък до водата.... после се налага да идва трактор :) успех с избора
diesel power.... feel it!

ninja_1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: Информация за модела
« Отговор #13 -: Юни 28, 2008, 11:16:53 pm »
Някой може ли да ми даде повече информация относно Спортиджа, ака тръгнем да го сравняваме със Сузуки Гранд Витара и Дайхатцу Териос? Ще съм Ви много благодарен.
Спортидж става за нещо,ако е след 98г.До тогава са трошливи.Ако съпоставиш Гранд витара,Спортидж и Териос-КИА-та е най добра.За всичко.От опит казвам.Териос-а след 2005г е на базата на РАВ-4,сътветно е повече кола,отколкото "джип"-най-малкото няма рама,но пък е Фул-тайм като трансмисия.Преди 2005 е нЕк'ва смешка. :)
Гранд Витара след 2004 също е кола с независимо окачване.Също е фул-тайм.Виж,модела м/у 99 и 2004 е горе-долЕ от класа на Спортиджа.Ама КИА-та е по-здрава.Преди 99-та е доста по-нисък клас от КИА-та.
Спортидж след 2004 не искам и да го коментирам.Он-деманд нЕк'ъв... :(

Dino Kirov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Информация за модела
« Отговор #14 -: Август 12, 2009, 08:23:26 pm »
ами аз карам sportage от 7-8 месеца и съм доста доволен от колата нямам база за сравнение с другите, но мога да кажа че  териоса е доста по малък като габарити, иначе в сняг и кал се представя доста добре, но знам от личен опит че не става за разходки по мокрия пясък на плажа :) ако искаш друга информация пиши :)

Абе колега,чети преди да пишеш. Човека е написал НЯМАМММММ ,а не НЯМА.

С кои други? Да не кажеш, че джиповете 4х4 на Мерцедес и БМВ са по-слаби от Спортиджа. А друг е въпроса, че Сорентото превъзхожда от всякъде Спортиджа. Така, че не знам каква е тази твоята база за сравнение и по какво ги сравняваш. Но да не изброяваме и някои други марки като Ланд Ровер и джиповете на Ауди или Волксваген например, както и за Волво се отнася същото. И може ли да ми обясниш, защо Териоса да не може да се движи на мокър пясък? Някой за Сузуки Гранд Витара няма ли да напише нещо по въпроса.