Автор Тема: Страно мигане на светлините на таблото  (Прочетена 4636 пъти)

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Страно мигане на светлините на таблото
« -: Декември 12, 2009, 08:06:19 pm »
Вчера на път няколко пъти докато имах включени късите и дългите светлини с климатика почна осветлението на таблото да ми мига няколко пъти.Какво може да е то? Да не е натоварване на електро уредите заради ксенона? Преди не го правеше

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #1 -: Декември 12, 2009, 08:15:47 pm »
Едва ли е от ксеноня, при ксенон харченето на ток е минимално след като запали

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #2 -: Декември 12, 2009, 08:18:30 pm »
Е кво му е тогава преди не го правеше.Незнам кво да кажа на сервиза като ходя защото не го прави винаги и пак май ще се расправям с тех освен ако не остана на пътия или да чакам да стане по зле  :-\

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #3 -: Декември 13, 2009, 05:57:13 pm »
и на мен ми го направи това преди седмица, забелязах че фаровете си бяха включени само светлините на таблото премигаха
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #4 -: Декември 14, 2009, 11:44:36 am »
писано е по темата някъде,но да знаетече в сервиза го оправят.появи ми се няколко месеца след като купих колата но еднократно.след година се случи в рамките на 5 мин.да присветва поне 5-6 пъти(цъка като прекъсвач) и тогава споделих проблема в сервиза.казаха че е отстранен.интересно но след година (на скоро) отново присветна веднъж и пак в сервиза потвърдиха че проблема е отстранен.

v_d

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #5 -: Декември 24, 2009, 02:40:28 pm »
абсолютно същият проблем, при преминаване на неравности на пътя, започва да мига като мигач - цялото табло. отодох в сервиза.оказало се разхлабена букса. така и предполагах. времето ще покаже дали е така.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #6 -: Декември 24, 2009, 04:07:48 pm »
абсолютно същият проблем, при преминаване на неравности на пътя, започва да мига като мигач - цялото табло. отодох в сервиза.оказало се разхлабена букса. така и предполагах. времето ще покаже дали е така.
букса на кое?
Табло?
Акумулатор?
Алтернатор?

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #7 -: Декември 24, 2009, 11:16:52 pm »
Мен вече не го прави.Но чакам да се появи пак и вече ще отида до Сервиза!

v_d

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #8 -: Декември 25, 2009, 10:27:52 pm »
 Предполагам букса на таблото,  тъй като нямам други проблеми с колата. карам като твоя сиид.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #9 -: Декември 27, 2009, 04:25:11 pm »
Здравейте колеги - на всички ви честитя Коледа и Ви желая здраве и щастие !!!
Сега по проблема - не се притеснявайте  - проблема е в една трикрака букса под волана - явно заводски си е проблема, защото и при мен го имаше още в началото на далечната 2008г. ... Няма нищо страшно , но е малко подтискащо... А и ако го види някой от друг форум...В сервиза колата ми престоя около 1,5ч. и от тогава всичко си е О.К.

vasko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Страно мигане на светлините на таблото
« Отговор #10 -: Юли 04, 2010, 10:41:40 pm »
Здравейте. И аз съм със същият проблем. При мен се е появявал досега три пъти, само че винаги след проливен дъжд, и при всичките случаи колата беше паркирана. Ефектите:
 - Първият път не светеше таблото, но не му обърнах внимание, защото беше през деня и някак си не ми направи веднага впечатление. За фаровете, не знам дали работеха (аз карам винаги на фарове), пак заради дневната светлина. След 5-6 мин. каране, таблото започна да светва и загасва, като се чуваше и чукане на реле. След около още 15 мин. всичко си светна, и близо година не съм имал подобен проблем.
 - Вторият път беше преди около месец и половина, пак след проливен дъжд. Тръгвам си от работа, паля колата и ... няма фарове, само габарити. Запалих колата, оставих я да поработи малко на място - единият фар светна, другият не. Чукнах втория леко - и той светна.
 - третият път беше преди 4-5 дни, пак като си тръгвам от работа, натискам копчето на дистанционното, ключалките на вратите изщракаха, мигачите обаче не светват. Влизам в колата, която и лампа да свети - като дискотека. На контакт - още по голяма дискотека. Резултатът - изхабен акумулатор и една изгоряла лампа за късите.

Записах я за сервиз и като ми казаха "елате във Вторник" се замислих, както пътуваме не рядко късно вечер, и вали, и ако ми изчезнат така светлините в движение, ...   >:(  silen  devil - "елате във Вторник".
Тия дефекти нетрябва ли да се профилактират при редовните прегледи, вече два пъти съм ходил на такъв.