Автор Тема: Проблем с алармата  (Прочетена 2003 пъти)

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Проблем с алармата
« -: Декември 15, 2009, 07:50:12 pm »
Здравеите колеги !
При мен се появи следния проблем: - При подаване на контакт и опит за запалване стартера не реагира при повторен опит всичко си е по старому и така известно време и пак така .... обаче  сега започна да ми прави впечатление че когато включа аварийни и натисна бутончето за отключване алармата се задейства което за мен не е нормално !
Обадих се в киа и ми казаха че проблема е алармата и да отивам там че да се оправи проблема ! Да ама Не ! Хората по алармите ми казаха че било нормално даже звъняли в софия на човека който е монтирал алармата и той така им бил казал пък ако станело нещо трябвало киа да ми смакне алармата и да им я прати а не сервиза за аларми което си е много странно ! Е ако това стане на път аз какво трябва да правя да я изкъртя или какво?
Проверих на още един два сийда и такъв проблем няма! Ако някой го има нека каже и дали изобщо е проблем !
Опа щях да забравя в сервиза за аларми ми казаха не се бой ако трябва ще ти махнем блокировката на стартера ам понеже е лизингова не можем освен ако не ни наредят а може и да я сменим но пак с нареждане ! Ама нали тя си е гаранционна все пак? Е , да ама не можем ей така да я сменим! write write write :o

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Проблем с алармата
« Отговор #1 -: Декември 15, 2009, 10:31:05 pm »
Това бе първото нещо, което ми се случи - на около 600 км бях.
Отивам на бензинотанцията, спирам на колонката и не мога да запаля за да потегля. Обаждам се на сервиза на КИА- викат докарай я!
То добре ама като не ще да пали. И човека от сервиза каза - бутнете я и ще запали?! Бях много изненадан, но действително така стана. Бутнаха ме момчетата (нова кола-срам!) и запали. И до днес няма обяснение защо. После в сервиза (Добре че не угасна по пътя), смениха някакви модули и до сега  нямам проблем.
На въпроса защо запали с бутане а не можа с ключа отговора бе: Повреда в модула на алармата.

С две думи: Ходи в сервиза на КИА, ще отнеме около 1 час (или поне на мен ми отне толкова)
Успех!
« Последна редакция: Декември 15, 2009, 10:42:40 pm от ndg »