Автор Тема: Силен тракащ звук Kia Ceed, 1.6 дизел 2009  (Прочетена 1252 пъти)

A_RK

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Силен тракащ звук Kia Ceed, 1.6 дизел 2009
« -: Октомври 26, 2018, 01:03:59 pm »
Здравейте,

 Карам Kia Ceed 1.6 дизел, 2009година, и миналата седмица на път към вкъщи изведнъж се появи силен тракащ звук от под капака. Шумът се чува при движение, включително и когато е на място, изключена от скорост, подавайки газ.
 Реших да я заведа в официалния им сервиз във Варна за диагностика, като получих отговор - "Всичко по колата изглежда добре, значи е нещо в двигателя и трябва да се свали, отвори и тогава да се диагностицира проблемът". Предполагам Ви е наясно, че колегите от сервиза извършват тази услуга на доста, доооста сериозна цена.

 Други колеги в бранша имат съмнения, че това прилича на проблем с демпферната шайба, но ако е там проблемът не е задължително да се сваля и цепи двигателят?
Ако някой може да помага, споделете, или ако знае добър сервиз във Варна, който да работи с Корейски автомобили, че често колегите се "плашат" от тях.

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Силен тракащ звук Kia Ceed, 1.6 дизел 2009
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2018, 08:26:04 pm »
Аз не разбирам кой знае колко, но се зачудих дали степробвали да разкачите всички ремъци, за да сте сигурни, че тропането идва от двигателя? Казвам го защото пти мен се появиха адски странни шумове от моторния отсек на една от колите ми и се оказа в последствие, че е някакъв лагер в компресора за климатика. И на мен ми казаха на няколко места, че трябва да отворят мотора, но като запалихме колата без ремъци(без да пипаме ангренажния разбира се) ясно се видя, че нитира няма никакви проблеми.