Автор Тема: "ESP off" проблеми  (Прочетена 16072 пъти)

gog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
"ESP off" проблеми
« -: Декември 22, 2009, 11:54:15 pm »
Привет колеги,
карам ceed crdi 2.0 и от последните няколко студени дни имам интересен проблем с ESP-то
включва се лампата ESP off и така остава докато не рестартирам колата - ака спирам, гася , паля
Другото интересно е че лампата светва по различно време, единият път беше след като тръгнах и карах 5-10 мин и тогава я видях, втория път бях карал над 15 мин, отначало като се пали колата си светва и си изгасва заедно с другите лампи по таблото, изглежда доста плашещо в това време докато караш и изненада ... esp-то се изключило по своя инициатива
от сега казвам че натискането на бутона долу вляво от кормилото ESP off не помага, остава да си свети на таблото, след като се е изключило само. Ако аз реша на своя инициава да го гася/пускам работи коректно

някой с подобни проблеми ?

batko_ti

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 151
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #1 -: Декември 23, 2009, 04:13:23 am »
аз имах лятото подобен проблем и ми светкаше есп и абс паля колата всички лампички изключват и след няколко мин тия двете светкаха така около 10 пъти ми прави и после като позахладня се оправи но въпреки че светеше есп-то си бачкаше покарай още малко ако не се оправи сама я води на доктор   :) :) :)
Kia cee'd 1.6 EX 122 hp

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #2 -: Декември 23, 2009, 10:53:42 am »
задължително в сервиза.а до тогава карай по-внимателно, че то ако се наложи да разчиташ на ESP-то значи си преминал границата.и без ESP -колата се държи превъзходно на заснежен или хлъзгав терен.успех

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #3 -: Декември 24, 2009, 08:13:16 am »
Слаб акумулатор, обади се в КИА ще ти кажат същото.

Поздрави :)
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #4 -: Януари 18, 2010, 10:43:07 pm »
И при мен се случва, колата е пак 2.0 дизел, и може би сте прави за акумулатора, защото в една друга тема описах какви премеждия имах заради липса на ток в един момент. Като се замисля, последните няколко седмици не ми се е случвало да се изключва ESPто, но скоро ще ходя на TO и ще ги накарам да погледнат.

gog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #5 -: Януари 19, 2010, 12:00:43 pm »
при мен беше в големите студове, ще видим сега ако пак падне много температурата, дали пак ще започне да го прави. Иначе от тогава до сега не се е случвало, но и не е било толкова студено

Pro_Ceed

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #6 -: Януари 25, 2010, 03:23:48 pm »
Същия проблем и при мен..Профилактично си ми излиза надпис "ESP off" и докато не стартирам отново колата не се маха. От няколко месеца обаче се оправи и нямам проблеми.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #7 -: Януари 25, 2010, 09:50:17 pm »
Някой да пробва на сняг, като се изпише това дали наистина не работи:)
Skype: Slumky

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #8 -: Януари 25, 2010, 10:31:15 pm »
Aз като я ударих колата ми правеше по абсолютно същия начин - отидете до сервиза да го оправят...може от някоя дупка да е заминал някой датчик....

JILIEV

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #9 -: Март 10, 2013, 12:41:44 am »
Днес си смених акумулатора и ми светна ESP Off, но като покарах насам-натам, акумулатора явно се зареди и ESP Off угасна, а бутона пак работи нормално.

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #10 -: Април 11, 2013, 07:43:07 pm »
Здравейте,
И на мен ми се случи вече 2 пъти, Симптомите са същите. колата е  SW 1.6 CRDI
На пръв поглед нямам проблеми с акумулатора- не съм го мерил, но не виждам признаци на отслабнал 
Някой получавал ли е информация от сервиза по този въпрос?
И дали остава следа в компютъра, т.е. ако ида и не е загаснало - дали ще могат да видят какво се е случило?

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #11 -: Април 15, 2013, 08:05:37 am »
Здравейте,
И на мен ми се случи вече 2 пъти, Симптомите са същите. колата е  SW 1.6 CRDI
На пръв поглед нямам проблеми с акумулатора- не съм го мерил, но не виждам признаци на отслабнал 
Някой получавал ли е информация от сервиза по този въпрос?
И дали остава следа в компютъра, т.е. ако ида и не е загаснало - дали ще могат да видят какво се е случило?
-Да остава записан код за неизправност в контролера на ESP-системата, понеже аз работя с фирмената диагностична и адаптираша апаратура за Киа- Хюндай в която има раздел "троубъл коде"..той е за текущи(статични) неизправности(грешки) но има и "Хистори троубъл коде" тоест история на неизправности, (динамични грешки) където е упоменато и се пази в памет всички неизправности от временен характер-появяващи се понякога , и колко километра е карано с този проблем!
Ако ти е интересно ела да "зачетем" и да се види историята на заболяването!
« Последна редакция: Април 18, 2014, 07:38:58 pm от rockton »
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #12 -: Април 13, 2014, 10:14:45 am »
И при мен се появи този проблем, последната седмица често свети ESP Off по време на движение. След като се изгаси двигателя и запаля отново се оправя, но очевидно има проблем. Акумулатора е оригиналния, няма признаци, че е слаб, колата пали нормално.

pacopsc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 36
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #13 -: Април 15, 2014, 09:56:32 pm »
и на мен ми се случваше ходих в сервиз "Колос" и ми казаха слаба маса към купето или към двигателя .... не си спомням :)

mucho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: "ESP off" проблеми
« Отговор #14 -: Април 17, 2014, 08:26:43 pm »
Имах същия проблем с киа сийд 1.6 дизел.Оказа се,че не работи стоп-машинката и съм карал без стопове неизвестно колко време.След подмяната и проблема изчезна.