Автор Тема: Текстилни вериги за сняг  (Прочетена 7607 пъти)

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Текстилни вериги за сняг
« -: Януари 19, 2010, 03:49:55 pm »
Току що видях един оборудван с такива "терлици". Ходеше си като по червения килим в снега (около 15-20 см). Дори за да им се изкефи паркира точно пред блока където снега е девствен. Абе снегоход ви казвам.
Разрових и попаднах на http://www.autosock.bg/index.html . Чесно казано цената от 145 пари, първоначално ми се видя висока. Обаче после като размислих определено си заслужава. Е не за Бургас където има 2-5 снежни дни годишно, но сега си мисля, че не е чак толкова висока. Ако някой си е купил или има впечатления да ги сподели.

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Текстилни вериги за сняг
« Отговор #1 -: Януари 19, 2010, 03:55:52 pm »
Аз виждах един Мерцедес с такива...доста стабилен изглеждаше  bravo

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Текстилни вериги за сняг
« Отговор #2 -: Януари 19, 2010, 04:12:29 pm »
Преди 2 години на Банско видях едно гръцко БМВ с такива и тогава се чудех кво е това. Иначе на този сайт и аз попаднах скоро и доста се впечатлих колко лесно се слагат и махат и колко са ефикасни.За тази зима няма да е, ама за другата мисля да си взема.  8-)

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Текстилни вериги за сняг
« Отговор #3 -: Януари 19, 2010, 06:23:36 pm »
Да това са "зимни чорапи" както ги викаме.Някой ги предпочитат вместо зимните гуми или веригите защото много по лесно се монтират варху летната гума и са добър избор за държави кадето има рядко сняг.В Гърчия имат много такива и не се късат лесно
« Последна редакция: Януари 19, 2010, 06:26:27 pm от aris »

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Текстилни вериги за сняг
« Отговор #4 -: Януари 19, 2010, 06:47:44 pm »
На мен това: http://www.easy-grip.eu/
по-ми вдъхва доверие, чорапите мисля, че ги бива за сняг и лед.
Но в нашия случай-комбинацията сняг, пясък, луга и кой ли знае още какви химии чорапчетата едва ли ще издържат
много write write write

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Текстилни вериги за сняг
« Отговор #5 -: Януари 19, 2010, 08:00:49 pm »
Имам такива от autosock, но все още не ми се е налагало да ги ползвам... Понеже карам с летите джанти зимата дори не съм обмислял варианта със металните, а е задължително да имаш комплект в багажника - не се знае кога ше ти потрябват. Цената вярно е малко висока, но не се купуват всеки ден. Иначе в Практикер има по 60-70 лв някакви гръцко производство..

pepebg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Текстилни вериги за сняг
« Отговор #6 -: Януари 31, 2010, 05:23:20 pm »
Току що видях един оборудван с такива "терлици". Ходеше си като по червения килим в снега (около 15-20 см). Дори за да им се изкефи паркира точно пред блока където снега е девствен. Абе снегоход ви казвам.
Разрових и попаднах на http://www.autosock.bg/index.html . Чесно казано цената от 145 пари, първоначално ми се видя висока. Обаче после като размислих определено си заслужава. Е не за Бургас където има 2-5 снежни дни годишно, но сега си мисля, че не е чак толкова висока. Ако някой си е купил или има впечатления да ги сподели.


Много добри вериги са това.
И на сняг и на лед се държаха перфектно.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Текстилни вериги за сняг
« Отговор #7 -: Декември 16, 2018, 10:06:42 pm »
Карам с текстилни вериги от 35 лв. Много доволен съм. Автомобилът е стабилен и на сняг, и на лед. И най-вече. че много лесно се слагат и свалят

zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Текстилни вериги за сняг
« Отговор #8 -: Декември 16, 2018, 10:20:08 pm »
От къде ги взе?
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Текстилни вериги за сняг
« Отговор #9 -: Декември 17, 2018, 01:44:25 pm »
Метро. Ама миналата година бяха толкова. Не знам каква им е сега цената, но едва ли са по-скъпи