Автор Тема: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V  (Прочетена 60731 пъти)

k.evgeniev

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #255 -: Юни 03, 2020, 02:12:59 pm »
Здравейте, нов съм във форума и аз имам проблем с паленето на бензин когато колата е стояла по дълго време ( Kia Ceed 1.4 2009г. на газ).
Сутрин пали от 2,3 път и работи като че ли на 2 цилиндъра за секунди и гасне, паля отново и вече работи нормално.Ако я паля принудително на газ няма проблем.Смених помпата в резервоара и след това цялата кошница ( с втора употреба)в резервоара и няма  промяна. Прави ми впечатление че като карам на газ ми мирише на бензин понякога.Ако някой знае решение ще съм много благодарен.

l000p

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Проблем с паленето KIA Ceed 1.4 16V
« Отговор #256 -: Юни 03, 2020, 02:22:02 pm »
Здравейте, нов съм във форума и аз имам проблем с паленето на бензин когато колата е стояла по дълго време ( Kia Ceed 1.4 2009г. на газ).
Сутрин пали от 2,3 път и работи като че ли на 2 цилиндъра за секунди и гасне, паля отново и вече работи нормално.Ако я паля принудително на газ няма проблем.Смених помпата в резервоара и след това цялата кошница ( с втора употреба)в резервоара и няма  промяна. Прави ми впечатление че като карам на газ ми мирише на бензин понякога.Ако някой знае решение ще съм много благодарен.
Здравей колега, проблемът ти идва най-вероятно от газовия редуктор - "изпарителя", той може да изпуска газ, от там да "дави" двигателя когато палиш. Говоря от личен опит.
Относно миризмата на бензин - наистина посети сервиз, ще се изненадаш но повечето пожари при автомобили не се получават от изтичане на газ, а именно от изтичане на бензин.(друго което можеш да погледнеш е капачката ти на бензина, аз имах проблем с нея, можеш да ми видиш темата)
Също проблеми като твоя може да се дължат на "избягала центровка" - тоест трябва ти реглаж на клапани, чувал съм че когато си с газ тази "операция" е гарантирана да ти трябва след MAX 60k километра пробег. При мен след реглажа (купих колата втора употреба) колата стана като часовник.