Автор Тема: Киа сийд коби 2012  (Прочетена 822 пъти)

Penelope

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Киа сийд коби 2012
« -: Март 17, 2024, 11:52:06 am »
Здравейте 🙂 от няколко дни съм, както се казва, Горд собственик на Киа сийд комби ;D И понеже "слизам" от 30 годишна кола без никакви екстри, бих помолила за малко помощ😉
На колата пише eco dynamics. Гледах из интернет, доколкото разбрах това е свързано с разхода на гориво и трябва да има копче еко, което аз не откривам.
В жабката видях надпис А/С, и се вдига едно капаче, значи ли това, че жабката е хладилна  %)
Лявото огледало има една черта, каква и е функцията?
И последно, с како а завъртя да включа въздушните възглавници?
благодаря Ви предварително!

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 164
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Re: Киа сийд коби 2012
« Отговор #1 -: Март 17, 2024, 07:46:13 pm »
На първият Ви въпрос не мога да отговоря, тъй като съм нямал такава модификация. На втория въпрос: Да жабката Ви е хладилна. На третия въпрос: С ключа за автомобила.

Penelope

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Киа сийд коби 2012
« Отговор #2 -: Март 17, 2024, 08:30:25 pm »
Благодаря 🙂 За чертата на огледалото намерих отговор.

Krasikras

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Киа сийд коби 2012
« Отговор #3 -: Март 17, 2024, 11:12:39 pm »
Да не е да пречупва ъгъла на виждане , след чертата?

Penelope

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5

Марин

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Киа сийд коби 2012
« Отговор #5 -: Март 20, 2024, 05:38:38 pm »
Здравей,

Eco Dynamics означава, че колата е със Старт/Стоп система. Имам Ceed с такава система, но хечбек. В упътването е описано как фунционира. Еко се нарича, защото пести гориво и намалява CO2-то - моторът се изключва на светофар, без да изключва нищо от другите работещи системи - климатроник, радио/cd, чистачки. Моторът се стартира при натискане на съединителя.

В началото бях доста скептичен относно плюсовете и минусите на системата, но след като свикнах, минусите намаляха.

Нещо важно трябва да се знае - всички коли, независимо от марката, които имат тази система ползват AGM акумулатори, които са с много по-добри характеристики от другите, но са и по-скъпи. Нали разбираш, че при това спиране, трябва батерия, която да дава тоци вместо двигателя?
И стартерът им е специален, оразмерен за много повече стартирания, което е логично.

"трябва да има копче еко, което аз не откривам" - има копче. вляво на волана, но то е за изключване и включване по време на движение. НЕ МОЖЕ да се изключи системата напълно със стандартни средства! Не те съветвам да го правиш с нестандартни методи - пипане на компа и т.н., както ще те посъветват "разбирачите".
Ако изключиш по време на движение, ще важи до следващото гасене на мотора, т.е. настройката се нулира и при стартиране на двигателя се вклюва отново

Ако имаш въпроси - давай, но преди това прегледай форума с търсачката.

И честито (забравих)! Със здраве и безпроблемно! Аз също минах от 15-годишен фиат на киа и съм много доволен!

Марин
« Последна редакция: Март 20, 2024, 05:40:52 pm от Марин »

Penelope

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Киа сийд коби 2012
« Отговор #6 -: Март 20, 2024, 07:12:50 pm »
Леле, много благодаря, Марин  ;D и на мен ми се стори, че на светофарите като  тръгвам звукът е все едно я паля, приятелят ми вика стара е за такава екстра, пък то... Нищо няма да пипам, обещавам 🙂 Ако с сетя още нещо ще питам тук😉

gore

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 61
Re: Киа сийд коби 2012
« Отговор #7 -: Март 21, 2024, 10:13:38 am »
Честито за придобивката!
Аз също имам Eco Dynamics система на моята Киа.
Чудя се обаче, дали това спиране е добре при незагрял мотор или например за охлаждане/смазване на турбото при загрял мотор. :o
Kia Carens IV (RP) 1.7 CRDi Style 2014, 136hp D4FD ISG

Марин

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: Киа сийд коби 2012
« Отговор #8 -: Март 21, 2024, 01:25:44 pm »
Хора, не мислете за по-умни от конструкторите! Разбира се, че са предвидили всичко и са го изаложили в компа. ISG (така Kia нарича стар-стоп системата) не се включва, акп не са изпълнени съответниге условия - добре зареден алумулатор, външна и вътрешна температура и т.н.

Penelope

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Киа сийд коби 2012
« Отговор #9 -: Март 22, 2024, 06:56:32 pm »
Следващ въпрос  yahoo имам фолио на задните два прозореца и този на багажника. Особено този  на багажника супер много ми пречи на видимостта и искам да го махна, но четох, че там има много ел истории и може да се повредят. Да търся ли някой да маха фолиото или да не рискувам?