Автор Тема: проблем с компютъра  (Прочетена 4201 пъти)

amato

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
  • Need For Cee'd
проблем с компютъра
« -: Януари 23, 2010, 01:10:08 am »
Колеги,вчера ми се случи нещо адски страмно и много притеснително!Тъкмо бях запалил колата и докато си избера песен получих входящо повикване и колата изгасна,но музиката продължи да свири,но проблема за който съм по притеснен е че както ми показваше че мога да измина още 420 километра и след случката ми показваше,че мога да измина само 298 километра...Забелязох на таблото за горивото че ми показва на четвъртината на резервоара.И от вчера гори 7,9 докато преди случката ми гореше 7,8..Не мисля,че от 0,1л. ще ми падне от 420 до 298...
Kia Cee'D 1.6 CRDi LX 16V 115 hp 5555км

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: проблем с компютъра
« Отговор #1 -: Януари 23, 2010, 01:29:13 am »
Няма нищо страшно - просто си сложи компютъра да ти показва среден разход на гориво , а не моментен - тогава при студен двигател на мен ми показва 23-24л/100 (което бързо започва да намалява ,като тръгнеш) и лично аз си карам колата на "среден разход".

amato

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
  • Need For Cee'd
Re: проблем с компютъра
« Отговор #2 -: Януари 23, 2010, 02:20:06 am »
Колега и аз го карам на моментен разход,но доста често(да не кажа след всяко запалване и преди всяко изключване на двигателя)проверявам колко километра ми остават понеже сам си подържам колата и не работя!Проблема е друг!Просто явно неможеш да разбереш,а дано и да не ти се случва..струва ми се че има повече гориво отколото показва датчика
Kia Cee'D 1.6 CRDi LX 16V 115 hp 5555км

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: проблем с компютъра
« Отговор #3 -: Януари 23, 2010, 09:00:48 am »
..струва ми се че има повече гориво отколото показва датчика

Мечтата на всеки шофьор crazy crazy crazy crazy

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: проблем с компютъра
« Отговор #4 -: Януари 23, 2010, 01:29:03 pm »
amato, няма как някой да ти каже защо ти е изгаснала колата. Можеби трябва да я заведеш в сервица да я закачат. Сигурен съм обаче, че телефона няма нищо общо. Първото ми предположение беше късо някъде по основните кабели с високо напрежение, обаче ако музиката ти не е спирала и за секунда, сигурно не е това. Пък и колата е нова все пак кво късо :) Иначе това може да обясни и странните показания на компютъра за оставащият пробек. Следователно най-логично е да не е късо, а самият компютър да е направил проблем. Ако бях на твое място щях да пробвам да досипя гориво и да видя как ще са показанията. Да си засека сам среден разход и колко гориво съм имал в резервоара и да я следя дали ще прави някви проблеми. Не бих бързал към сервиза. Може да им се обадиш все пак и да питаш. Ако има реален проблем, може те да са наясно с него :)
Skype: Slumky

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: проблем с компютъра
« Отговор #5 -: Януари 23, 2010, 01:38:37 pm »
За да ти загасне колата от нищото има 3 основни варянта. Първо: проблем с тока. Може акомулатора нещо, въпреки че аз го изключвам него. Невиждам в твоя случей какво може да му е. И след него проблем може да има навсякъде в ел. системата. Второ: Въздух. Пак ми се вижда невъзможно, ама си провери въздушният филтър. Друго ти няма мн. мн какво да направиш. Трето: Горивото. Тук идва най-вероятно някакъв проблем с компютърът. Съмнявам се да има проблем с  ламбдасонда, инжектори, помпи и още къп джунджории. Като цяло от единичен случей не се шашкай. Ама ако го повтори вече се шашкай.
Skype: Slumky

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: проблем с компютъра
« Отговор #6 -: Януари 23, 2010, 03:42:46 pm »
Входящите обаждания най-много правят проблем на аудио системата. Аз 1вия ден като я взех си бях метнал телефона долу при 12-волтовия изходи и USB-то и зацепи аудиото яко...но май се оказа, че е от самото usb, което бях включил.
Както казват колегите, най-добре отиди да ти я закачат и да я видят, макар, че няма да им се иска много много на тия ******** !

amato

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
  • Need For Cee'd
Re: проблем с компютъра
« Отговор #7 -: Януари 23, 2010, 09:26:24 pm »
Еми май ще ви послушам и ще се обадя в понеделник в сервиза и без това трябва да ида за първия преглед на 1000 км въпреки че навъртях вече 1300, пък и не ми сменя папките на мп3 дисковете и понякога да не кажа доста често ми дава грешка на токущо изпечен диск...с един куршум 3 заека..хааха...дано всично да мине повода в този сняг докато стигна до сервиза във варна....
Kia Cee'D 1.6 CRDi LX 16V 115 hp 5555км

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: проблем с компютъра
« Отговор #8 -: Януари 24, 2010, 11:56:05 am »
Само 1 съвет - натискай ги докрай да прегледат проблемите, защото те гледат само как да те убедят, че не съществува  ;D

amato

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
  • Need For Cee'd
Re: проблем с компютъра
« Отговор #9 -: Януари 28, 2010, 11:31:16 am »
Обадих се и запазих час и отидох в сервиза!Доста добре се справи момчето по приемане на колата!Оказа се даже че първия преглед за 1000км даже не е задължителен вече!Както и да е нищо не направиха от сервиза нищо!Имах проблем с аудио уредбата,така де не ми се сменяха папките от волана,ама ми казаха,че ел.механика го нямало и да мина друг ден да я погледне!Казаха,че са направили пълна диагностика и не намерили проблем в компютъра и незнаели защо е изгаснала цялата електроника!А като им казах,че амортисьорите на багажната врата не се отварят напълно механиците казаха,че е от студа,пък то няма как да е така при полужение че колата стой в гараж!
Kia Cee'D 1.6 CRDi LX 16V 115 hp 5555км

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: проблем с компютъра
« Отговор #10 -: Януари 28, 2010, 02:09:56 pm »
Само 1 съвет - натискай ги докрай да прегледат проблемите, защото те гледат само как да те убедят, че не съществува  ;D
Kaзах ти....те гледат как да изклинчат  devil

JILIEV

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: проблем с компютъра
« Отговор #11 -: Април 09, 2010, 12:01:16 pm »
Привет на всички!
От известно време, точно след годишния преглед в сервиза и аз имам проблем (надявам се) с компютъра - не ми показва моментен разход, виждат се само две хоризонтални чертички, а средния разход рязко скочи на 15 л., което е почти двойно повече от нормалното, а километрите до празен резервоар спадат напълно произволно. Колата ми е Ceed 2.0 бензин със 144 к.с. и гори средно 8-9 л. на 100 км. Другото шантаво показание е средната скорост: 17-19 km/h. Все пак това не е велосипед! Да видим какво ще ми кажат от сервиза във Варна, като я заведа на диагностика. Дали компютъра се нуждае от рестарт или е повреден датчика за моментния разход, както и този за скоростта, не знам, дано в сервиза да са наясно с проблема.