Автор Тема: Премиера на новата Кия Спортидж 2011  (Прочетена 38278 пъти)

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #60 -: Април 06, 2011, 10:13:56 am »
Като гледам разликата е 1800 лева м/у 136 и 184-те к.с. Предполагам че разликата е софтуерна както на сийда 90/115 при 1.6 crdi. Ако има някъде възможност да се тества (а предполагам след като го предлагат ще пуснат някой тестов да обиколи България по шоурумите), с удовоствие бих го пробвал както новото соренто което много хубаво си теглеше дори и след 140 км/ч.

vasken71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #61 -: Април 25, 2011, 09:45:46 am »
здравеи те. има ли някои с   kia sportage  1.6 16V GDI 6MT 2WD LX     2011 или мнения за този автомобил,аз се чудя между нисан,хюндаи,шерволет, благодаряви че ще споделите мнения и опит.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #62 -: Април 25, 2011, 06:34:39 pm »
КИА-та е по-добра от Нисан-а, за Шевролет-а още няма много(даже никакви) отзиви , Хюндай-я си е едно към едно КИА - само вида им е различен , т.е. въпрос на вкус...

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #63 -: Април 25, 2011, 07:05:25 pm »
Кой точно шевролет ако е каптива, нещо не ми го препоръчаха. Незнам и киата каква ще излезе, но определено шевролета......Иначе за Кашкай сполучливи били, но задължително дизелче.

vasken71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #64 -: Април 26, 2011, 10:00:36 am »
днес ако ми остане време ще разгледам киа-та стига да я имат в наличност,интересуваме двигателя 1.6 бензин как е че тои маи е нов.

vasken71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #65 -: Април 26, 2011, 05:59:57 pm »
разгледах киа-та първите впечатления са много добри,но за двигателя никакво инфо.ходих и до нисан там ми правят отстъпка-1600лв,за киата нищо не ми казаха,правят ли отстапки  :o    даи те инфо става дума за киа-варна.   
« Последна редакция: Април 26, 2011, 06:04:26 pm от vasken71 »

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #66 -: Април 26, 2011, 06:49:02 pm »
В Бургас ми направиха 5% отстъпка, но условието беше да я взема с поръчка. Та сега чакам 1.6 16V GDI 6MT 2WD ЕX. Относно този двигател - дърпа си прилично. Във Варна имаше една пред магазина регистрирана. Тя за тест-драйв ли е и с такъв мотор ли е? Ако - да, качи се и я покарай, само така ще разбереш дали е за теб.

bacemaci

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #67 -: Април 27, 2011, 01:43:36 pm »
Привет на всички маниаци и собственици на Спортидж!
Реших да се включа във форума.Незнам дали му е точно тука мястото,ако не е може да се изтрие няма проблем.
За какво иде реч...
Имах възможността да карам една служебна Киа Соренто 2.5 дисел 170 к.
Ако не бех го видел с очите си немаше да повярвам..това джипле направо ми скри топката..много яко...и викам си ше се огледам да си купя и аз..ама спортидж..нема повече пари..и ходих до автосалона да вида за кво става въпрос...малии..страхотен автомобил..направо супер..имаше некъв дето се беше писал за тест и аз си направих устата..да вида поне как вози..и..напрамво се влюбих..
обаче пусто съм ограничен от към средства..а искам да е дизел..и се спрях ня 1.7 ЕХ 41 048 лв...обаче..случайно на една място видех точно на този модел каква е цената на която ги закупуват от завода..а тя е 14 000 евро...и някак си ми секна желанието...то бива да сложат печалба ма това са 13000 лв...и са незнам кво да права :o

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #68 -: Април 27, 2011, 03:15:34 pm »
е сподели го тва място де.Аз отивам и си поръчвам 2 ;D
те останалите такси не са кой знае колко crazy

vasken71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #69 -: Април 27, 2011, 04:54:48 pm »
kia спортиж 1.6 бензин го дават да ускорява  от 0 до 100 за 11.1 сек.

киа 1.7 спортиж  дизел   от 0 до 100 за 12.3 сек.

в киа варна нямат 1.6 бензин    тестов автомобил и не знам каде мога да го пробвам,как ускорява да не е много слаб,някои карал ли е  :o или някакво инфо :o
« Последна редакция: Април 27, 2011, 07:50:50 pm от vasken71 »

bacemaci

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #70 -: Април 27, 2011, 05:22:17 pm »
Е то ако имаше такова място аз пръв ще си купя..става въпрос за това, че фирмите вносители ги купуват от завода производител на цена 14000 евро..колкото и да са таксите и разходите по доставка в БГ..пак ми се вижда много..да не говориме за сумата от 4-5000 лв които трябва да дадеш по време на гаранцията..но така е..това не е хляб или сирене..не се купува всеки ден..

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #71 -: Април 28, 2011, 08:46:06 pm »
Утре съм на тестдрайв на 1.6 GDI. Планирал съм маршрут, по който ще си проличат всички предимства или недостатъци на модела.

Очаквайте повече информация утре.

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #72 -: Май 01, 2011, 04:11:59 pm »
Закъснях малко с резултатите от тестдрава, но пък за сметка на това са главно положителни. Тествах 1.6 LX. Базовото ниво на оборудане е супер. Единственото, което би ми липсвало там е само управлението на музиката от волана.

Правя директно сравнение с просийд преди фейслифта и впечатлението ми от друг тестдрайв на ix35.

Интериор
Имайки предвид приблизително еднаквото междуосие отвътре не се усеща по-просторно ot сийд. Единствено по високият таван дава повече пространство. Отзад също е по-широко, но за сметка на багажника. Материалите и качеството на сглобките е осезаемо по-добро от на сийд. Контролните прибори се четат много добре и не успях да разбера какво му е по-хубавото на циферблата в EX.  Обезшумяването е по-добро от на сийд, но няма драматична разлика. Не се чуват шумове от окачването, но двигателят и гумите се долавят при всички скорости. Доста голям недостатък е прекалено широката А-колона и като цяло доста ограничения обзор. Въпреки високата позиция на седене не ми беше особено комфротно.

Задвижване и окачване.
Двигателят с директно впръскване е много приятен. Въпреки теглото от над 1300кг, колата се усещаше пъргава и ускоряваше дори и на 6та. Окачването е добре настроено и в завои се клати малко повече от моя просийд. Липсата на 4x4 не мисля, че е недостатък. Тествал съм и ix35 със 184 коня дизел и като стабилност са доста близки. За разлика от хюндая обаче тук има доста по-добра филтрация на неравностите по пътя. Спирачките се усещаха по-добри от на моя сийд, но пък моите накладки са почти за смяна и може би си внушавам.

Накрая получих доста добра оферта за оферта за обратно изкупуване на моя сийд и доплащане за бял LX, който пристига до края на месеца. Обаче не съм убеден, че 1.6 ще ми удовлетворява всички нужди, особено магистралните. Догодина има вероятност да пуснат 1.6 GDI с турбо според това, което чета по онлайн изданията.




cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #73 -: Май 01, 2011, 09:15:57 pm »
С благодарност за споделените впечатления колега, не казваш нищо за управляемостта и маневреността. По мое мнение, Спортиджа превъзхожда Сиида и е идентичен с ИХ35. (Може и да е субективно, тъй като се бях влюбил вече, когато прових тест дравовете ;D).

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD