Автор Тема: Премиера на новата Кия Спортидж 2011  (Прочетена 38276 пъти)

ivron

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #75 -: Юни 11, 2011, 03:43:12 pm »
Здравейте форумци и колеги. Имах възможност да направя тест на спортидж 2,4 бензин 4х4
Ето някои впечатления
тромава ми се видя с 6 автоматични скорости, тежка, гумите или страничните огледала шумят осезаемо при скорост около 90-100 и повече.
Назад се кара (за паркиране или маневри) само ако имаш парктроник и камера за обратно гледане и пак не е много обичайно и лесно за несвикнали - иска се време. Затова пък страничните огледала са доста големи и осигуряват достатъчно видимост назад.
Завоите в обратна посока взема с доста добър (малък) радиус, скоростите в автоматичен режим се сменят почти неусетно, но определено са "бавни".
Стои стабилно на пътя, но на завои се накланя като че ли повече от модела с 6 цилиндъра 2,7 кубика (която е и по-лека всъщност). Като изключиш мигача, той премигва още един два пъти и в първия момент не си сигурен дали си го изключил. Докато се свикне предполагам.
Климатика определено не е за Кувейт - не можа да ми стане студено за 15 мин каране, а при други марки направо замръзваш като духне.
Круиз контрола е малко по-сложен за стартиране - иска да натиснеш за потвърждаване още едно копче преди да зацепи.
Иначе изглежда стабилна; преодолява неравности доста меко, без неприятно друсане.
Определено очаквах повече като динамика и поведение на пътя. Ускорението е добро, но не това което очаквах. Иска си здраво натискане на газта, като че ли се "мъчи" - и това с двигател 2,4. какво ли ще е с 2,0 кубика...
Педала на газта не е от най-удобните - подпира ти се в петата, предполагам щото не виси отгоре ами тръгва от пода - като на камион. Ръчната спирачка е "крачна" - вляво до конзолата до вратата на шофьора, натиска се с крак.
Тавана е известно нисък, особено ако вдигнеш седалката максимално нагоре за по-добра видимост напред - не особено комфортно - предполагам пак - докато се свикне.
Обзавеждането отвътре е малко раздвижено с опцията за втори цвят (оранжев) на вратите и стои много добре ако е в съчетание с тъмен основен цвят кожа.
Багажното отделение е достатъчно голямо - и около резервната гума може да се поставя допълнително. В двигателния отсек също има доста "празнини", което вероятно е добре от гледна точка на безопасността и достъпа до агрегатите.
Цялата кола е доста стегната и няма подозрителни шумове в купето като тропане, скърцане или звънтене, дори и по неравна настилка.
Това разбира се са първи впечатления, четох и тези на колегите преди, оставам си фен на марката.
Лек път и приятни моменти на всички фенове с новата Киа!

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #76 -: Юни 12, 2011, 11:23:23 am »
Нещо май се обърка защото няма двигател от новия Спортидж 2.4 бензин  %) . Бензиновите двигатели са 1.6 и 2.0 а дизеловите 1.7 и 2.0 .

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #77 -: Юни 12, 2011, 11:34:56 am »
Човека е написал, че става въпрос Кувейт. Има двигател 2.4 бензин - примерно в Щатите само такъв имат  :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #78 -: Юни 12, 2011, 02:18:06 pm »
Нещо май се обърка защото няма двигател от новия Спортидж 2.4 бензин  %) . Бензиновите двигатели са 1.6 и 2.0 а дизеловите 1.7 и 2.0 .

:) rofl crazy

ivron

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #79 -: Юни 12, 2011, 04:12:31 pm »
Да - за Кувейт ставаше дума. Тук е проблем да си купиш с двигател 2,0, а 1,6 не се доставят изобщо. Трябва индивидуална специална поръчка.  bye

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #80 -: Юни 13, 2011, 05:07:10 pm »
Баси а аз си мислих да продавам електрически автомобили там  krivogled
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

itk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • 2.0 16V D-CVVT 4WD 163 6AT EX
    • Преводачески услуги
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #81 -: Юни 16, 2011, 03:36:14 pm »
Привет и от мен! На път съм да се присъединя към вас и ставайки "жертва" на автомобилното изложение  ;D се спрях окончателно на бензиновия автоматик 2,0 (163 кс) 4WD. Спрях се на ЕХ нивото. Някъде преди месец-два за пръв път зърнах Sportage-а и много ми хареса. Да не кажа влюбих се, че няма да ми отива на годините  crazy
Правих тест драйв още миналата седмица, но за съжаление нямат бензинов, а само дизелов автомат. Както и да е - не беше хич зле, като имам предвид недоразработения двигател. Както при всички вас вероятно, така и при мен водещото в случая е невероятния дизайн и отвън, и отвътре. Питър Шрайер си е казал думата във всяко едно отношение. Изключително високо ниво на комфорт и доволно много екстри..... Леко съм разочарован от обема на багажника, заеман наполовина от резервната гума, но идеални неща няма.. а и за толкова пари - толкова. А, и това, че няма пакет пушачи, но дилърът каза, че може да се закупи пепелник....
До вчера се двоумих между КИА-та и една друга марка, но днес вече е ясно!
Остава да уточним подробностите (лизинг, кеш, ала-бала), но нямам търпение да подкарам кафявото зверче  :-*
Careful what you wish for, it might just come true....

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #82 -: Юни 16, 2011, 07:11:34 pm »
Добър избор колега, но трябва да имаш голямо търпение за Спортиджа. Голямо чакане пада за този модел, доста е търсен не само в Бг, но и в чужбина. Дано имаш късмет и твоя Спортидж да дойде бързо, след като го поръчаш ;D

п.п. Добре дошъл в клуба! 

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #83 -: Юни 16, 2011, 08:47:44 pm »
Добре дошъл и от мен!
Току що се връщам от автосалона и дилъра ми каза че имат около 60 бр. в наличност, така че едва ли ще чакаш дълго. Явно голямото чакане е свършило :)

Безаварийно каране :)

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #84 -: Юни 17, 2011, 12:24:51 am »
Хммм, пък тук седят наредени, стига да има кой да ги купи, луда работа :) Ама му идват мънички на американеца, Сорентото по- се продава ;)

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #85 -: Юни 17, 2011, 04:24:05 pm »
Привет и от мен! На път съм да се присъединя към вас и ставайки "жертва" на автомобилното изложение  ;D се спрях окончателно на бензиновия автоматик 2,0 (163 кс) 4WD. Спрях се на ЕХ нивото. Някъде преди месец-два за пръв път зърнах Sportage-а и много ми хареса. Да не кажа влюбих се, че няма да ми отива на годините  crazy
Правих тест драйв още миналата седмица, но за съжаление нямат бензинов, а само дизелов автомат. Както и да е - не беше хич зле, като имам предвид недоразработения двигател. Както при всички вас вероятно, така и при мен водещото в случая е невероятния дизайн и отвън, и отвътре. Питър Шрайер си е казал думата във всяко едно отношение. Изключително високо ниво на комфорт и доволно много екстри..... Леко съм разочарован от обема на багажника, заеман наполовина от резервната гума, но идеални неща няма.. а и за толкова пари - толкова. А, и това, че няма пакет пушачи, но дилърът каза, че може да се закупи пепелник....
До вчера се двоумих между КИА-та и една друга марка, но днес вече е ясно!
Остава да уточним подробностите (лизинг, кеш, ала-бала), но нямам търпение да подкарам кафявото зверче  :-*


Браво, браво! Тъкмо като го вземеш, ще споделиш впечатления. Ако не е тайна, каква е другата марка за която си се двоумил и кое се оказа по-привлекателно в Sportage? Аз едно сравнение с ASX на Mitsubishi започнах да правя, те пък правят buy-back дори на Ceed :)

itk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • 2.0 16V D-CVVT 4WD 163 6AT EX
    • Преводачески услуги
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #86 -: Юни 17, 2011, 06:28:57 pm »
Другата марка бе Шеви, Каптивата, като там дори си мислех за седан, т.е. Cruze, защото и той е доста бюджетен, хубаво вози, ускоряваше сякаш по-бързичко на тест-драйва и имаше доста примамливо лизинг предложение, ама като оборудване много надолу, никви екстри. И нямаше налични....

Със Sportage отивам на вариант 3 г. лизинг през EFG (т.е. Пощенска банка) с 50% първоначална и след подписването на договора за лизинг имало 2 седмици някакъв срок и чак тогава ще ми дадат колата ???. Иначе джипката била тук, запазена е, капаро, номер на шаси, ала-бала и ... почвам обратното броене, чукайки където видя на дърво  :)
Careful what you wish for, it might just come true....

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #87 -: Юни 18, 2011, 08:12:41 pm »
Двете седмици ми бяха казали, че са за да не можеш да върнеш колата  - уж според закона имаш право да върнеш стока до 2 седмици и са длъжни да ти върнат парите. Та така се застраховат, че няма да ги прецакаш и да им върнеш кола дето не могат да я продадат като нова вече.

itk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • 2.0 16V D-CVVT 4WD 163 6AT EX
    • Преводачески услуги
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #88 -: Юни 24, 2011, 12:41:51 pm »
Взех я! Отказах се от EFG Лизинга и директно чрез КИА две год. лизинг и днес си я прибрах в гаража!!!!
Много се кефя!  music music music
Careful what you wish for, it might just come true....

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #89 -: Юни 24, 2011, 01:39:05 pm »
брей,много бързо!

Честито и със здраве да я караш.
Хайде някой да мисли за събиране,че като гледам колко нови колеги си имаме crazy