Автор Тема: Премиера на новата Кия Спортидж 2011  (Прочетена 38266 пъти)

cmapmep

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 212
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #90 -: Юни 24, 2011, 01:40:53 pm »
Еми хайде честито тогава! ;D ;D ;D
Стотици хиляди безавариини километри и много приятни емоции зад волана!

itk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • 2.0 16V D-CVVT 4WD 163 6AT EX
    • Преводачески услуги
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #91 -: Юни 24, 2011, 02:40:15 pm »
Мерси, мерси
Да, бързо стана, просто имаха в наличност.
Като взимах моята имаше една готова за взимане - бяла, средното ниво оборудване, но пък с големите гуми и джанти, по-добре изглежда но не ми се чакаше. Като гледам тука тези по поръчка колко ги чакате...
Сега аз ще трябва да чакам да ми намерят пепелник, защото моята е пакет непушачи, но аз изрично го поръчах но.... 20 дена  %) и 50 лева егати и пепелника  ???
Careful what you wish for, it might just come true....

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #92 -: Юни 24, 2011, 03:05:54 pm »
по бензиностанциите съм виждал да продават някакви преносими пепелни.Мини и си вземи за временно ползване

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #93 -: Юни 24, 2011, 04:05:52 pm »
Честито и от мен, само хубави моменти и усмивки да предизвика новата колица :)
И както се казва, хиляди безаварийни километри и по-ниски цени на горивата crazy

Shadow

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 447
  • Sportage 2.0® CRDI AWD
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #94 -: Юни 24, 2011, 05:23:07 pm »
Айде честито и от мен, много да и се радваш и само хубави моменти с нея  ;D

R0yal_

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #95 -: Януари 22, 2012, 10:25:17 am »
Здравейте на всички . Имам интерес към закупуването на Спортидж 1.6 гди второто ниво на оборудване . Какво ще кажете за този мотор . Как е с вървенето . Главно дизайна на колата ме влече . Как е с ускорението колата добра ли е за градско , как е на магистрала , общо взето това ме интересува . В салона ми казаха че ако не ми трябва 4x4 по добре 1.6 тъй като вървяла по добре , какво ще кажете ? Поздрави на всички :)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #96 -: Януари 22, 2012, 11:01:00 am »
Здравей , колега !
Пред точно такава дилема беше колегата Кристиян - допитай се до него...
Както се казава - "ако е гарга , да е рошава" - джип без 4х4 е много смешен , ако в една маааалко по-тежка ситуация не може да се справи само , защото има "предно" , а няма 4х4 - е , много е смешно и ще те спукват от бъзикане :) :) :) , а на теб ще ти се плаче sorry sorry sorry...
Ако проблемът ти е финансов , то си вземи Соул или Сийд SW , увеличи клиренса за 100 - 200 лв. и ще си спестиш 10-15-20 000 лв.
За такава разлика си намери един Спортидж в умален размер и му се радвай , колкото ти душа иска....
Ако , обаче имаш финансов ресурс - не се замисляй , а си вземи Спортидж с 4х4.
Относно екстрите - всичко може да се намери и да се сложи допълнително на много по-ниски цени.
За вървене - вървят всичките , но все пак 1,6 за това купе ми се струва мааалко недостатъчно...
Виж и други мнения (това си е мое) и тогава всимай , че после е трудно да сменяш двигател и да слагаш 4х4 - секса е голям...
Успех !

R0yal_

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #97 -: Януари 22, 2012, 04:47:22 pm »
Jorko благодаря за мнението . Ами попринцип си прав за 4по4 то , а доколкото 1.6 гледах че и към ускорение е по добре отколкото дизеловите модели . От салона тук в Бургас ми казаха даже че била по добре и от 2.0 бензина тъй като при 2.0 гди се получавало някакво забавяне като се натисне повечко гаста не го разбрах точно . А значи 1.6 бензина не е много динамичен , агресивен така ли :?

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #98 -: Януари 22, 2012, 06:23:04 pm »
Силно ти препоръчвам дизеловия мото 2.0 184 кончета и няма да съжеляваш  ok

R0yal_

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #99 -: Януари 22, 2012, 07:02:52 pm »
Da predpolagam che tq veche 6te e pyshka , obache ne razpolagam s takiva vazmojnosti i prosto tozi 1.6 benzin s vtoriq paket e idqlen ot kym cena i vsi4ko no samo tova s motora me pritesnqva tyi kato az predimno gradsko karam i me interesyva ot kara6tite s tozi motor dali e dinami4na v grada . Prednata kola koqto karam dosta 4esto e Chevrolet Captiva 2.0 diesel tq e 150 konski sili i si yskorqva dosta stabilno sled 1500 oborota . Davat chevroleta ot 0-100 4e yskorqva 11.4 sek a za 1.6 benzina na kia davat 11.1 i az si vikam 4e zna4i 6te varvi dosta prili4no no mai se okazva 4e tva yskorenie za da go napravi6 trqbva kolata da ne pada pot 5k oborota . Pozdravi
Да предполагам че тя вече ще е пушка , обаче не разполагам с такива възможности и просто този 1.6 бензин с втория пакет е идеaлен от към цена и всичко.  Само това с мотора ме притеснява тъй като аз предимно градско карам и ме интересува от каращите с този мотор дали е динамична в града. Предната кола, която карам доста често е Шевролет Каптива 2.0 дизел. Тя е 150 конски сили и си ускорява доста стабилно след 1500 оборота. Дават на Шевролета от 0-100 че ускорява 11.4 сек, а за 1.6 бензина на Кия дават 11.1 и аз си викам че значи ще върви доста прилично  май се оказва, че това ускорение за да го направиш трябва колата да не пада под 5к оборота . Поздрави

Моля използвайте Кирилица!!
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 08:57:14 am от dani »

vandur

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #100 -: Януари 23, 2012, 09:00:50 am »
Здравей колега. Аз съм с 1.6 Gdi. Взех си малък бензин по същите съображения като тебе и досега не съм съжалявал. Относно мощността много зависи какво си карал до момента. За градски автомобил не ти трябва голяма мощност. На мен този двигател ми е достатъчен, а и разхода на гориво с него е доста по- приличен. 4х4 няма да ти е необходимо, ако си вземеш хубави зимни гуми и не ходиш през зимата по баирите.

R0yal_

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #101 -: Януари 23, 2012, 05:17:30 pm »
Vandur благодаря за мнението . Значи аз предимно ще карам градско да нещо от рода на 85 % градско 15 % извънградско , досега съм карал Chevrolet Captiva 2.0 турбо дизел 150 конски сили и върви доста добре ( не е моя колата ) , значи гледах им ускоренията и на каптивата от 0-100 е 11.5 а на спортиджа е 11.1 и затова си викам че с този мотор ще е добре колата . Значи въпроса ми е лесно ли си ускорява за едно нормално изпреварване аз неискам и самолет все пак но да си върви прилично . Поздрави и ще чакам възможно най-скоро отговор :)

direct

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #102 -: Януари 23, 2012, 07:37:41 pm »
Взех си същото нещо по Коледа. 8 000 лв. отгоре ми беше гъзарията 4Х4 с автоматик и реших да пропусна. Сегашната ми кола е 90 коня с предно предаване и никога не съм закъсвал. :) Просто никога не съм карал в екстремни условия и не мисля да карам. Това си е градско СУВ да си караш децата на училище и да събира торбите от магазина. Ако ми се налагаше често да карам в калища бих предпочел да си взема една Лада Нива вместо да си троша новата лъскава кола.

П.П. И аз прецених, че си струват парите за второто ниво...

vandur

  • Новак
  • *
  • Публикации: 38
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #103 -: Януари 23, 2012, 07:47:59 pm »
Ускорението добро и сравнително плавно. Ако си по- нервен- по-ниска предавка и повече обороти. Пак ти казвам, че мощността специално за мене е достатъчна. Не знам на тебе след двулитров дизел как ще ти се стори. :o  Няма как бензина да има същия въртящ момент, така че със сигурност в началото ще ти се струва по-мудна, още повече с дизела сигурно си свикнал да караш на по-ниски обороти. Аз по принцип си карам между 2000-2500 оборота и дори в този диапазон мощността ме устройва. Имай предвид, че работата на двигателя се подобрява с разработването му и мощността се подобрява. Най- добре я пробвай на тест драйв. music music music
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 08:00:27 pm от vandur »

R0yal_

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #104 -: Януари 23, 2012, 09:53:16 pm »
Ами да исками се да я пробвам на тест драйв но лошото е че предлагат само 1.7 дизел модела за тест драйв и се получава малко кофти тъй като немога да я пробвам и да усетя мотора направо незнам какво да правя много се чудя :?