Автор Тема: Премиера на новата Кия Спортидж 2011  (Прочетена 38267 пъти)

damianski

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #30 -: Октомври 21, 2010, 06:49:07 pm »
 
Колега lini ,кажи нещо повече за твоята кия, автомат ли е или ръчка , първи впетлания , че мисля тия дни да поръчвам 2.0 АТ с ниво ТХ най-високото . Мен само ме притеснява малко
ниския таван (много близо до главата) в момента съм с тойота корола версо и е малко по широко вътре. Другото което се колебая е за дизел ,но досега винаги съм карал бензин и никога не съм имал проблеми та малко ме е страх от разни там дюзи и т.н..
 Досега не съм видял по улиците такава в стара загора и много ми харесва явно ще е като с тойотата взех я от изложението на подиума и се появиха доставки след 4-5месеца...
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 06:52:45 pm от damianski »

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #31 -: Октомври 22, 2010, 12:33:34 am »
Моята е 2.0, бензин, ръчка. Първи впечатления - доволен съм. Всичко си е както трябва ;D Не съм я ръчкал много още, защото чакам да минат 1000км поне. Не си взех дизел най-вече заради по-високата цена и евентуално по-скъпата поддръжка. Така или иначе разликата в цената на горивото няма да я усетя, защото не карам много км на година.
Относно мястото - отпред има достатъчно  :) Отзад може би няма да е удобно на много високи хора, защото тавана май е по-нисък там. Единственото нещо, което не ми харесва много е намалената видимост в сравнение с предната ми кола. Задното стъкло е доста малко - добре че има камера за паркиране. А-колоните също са широчки. На дълъг път може би ще се усети липсата на 6-та скорост (ръчните са 5), но на мен не ми направи лошо впечатление като се качих на магистралата (карам с ограничението).
Екстрите са си много и не препоръчвам да се отказвате от никоя - споменах за камерата вече, блутут интеграцията, USB входа (слушам музика от iPod i флашки), глезотийки като прибиращи се огледала и т.н. По принцип освен Спортиджа гледах и АСХ и Кашкай, като Митсубишито ми хареса също, но там цените бяха други (по-високи), 4х4 имаше само дизел, а и чакането беше поне до януари 2011.


damianski

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #32 -: Октомври 25, 2010, 06:43:26 pm »
вече реших и в събота ще ходя правя поръчка за 2.0 АТ с ниво ТХ , Lini  да знаеш дават ли някакви отстъпки и откъде го купи?

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #33 -: Октомври 26, 2010, 10:51:30 am »
Отстъпка не пожелаха да ми дадат, но дадоха боя металик и аларма. Това не го приемам за отстъпка, защото навсякъде ми го дадоха така или иначе - и в Митсубиши, и в Нисан (там и стелки ми даваха). Поръчах от шоурума в Студентски град. Там имаше и един ТХ за съжаление - жената щеше да ме убие че не съм взел модела със стъклен покрив :)

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #34 -: Ноември 03, 2010, 03:44:31 pm »
От любопитност днес направих тест драив новия спортидж дизел 2.0 136кс 4х4 ТХ които е с наи високо оборудване.

Хареса ми много външно но чесно казано пластмасите на интериора не ми харесаха.Прекалено много твърди и не са като на сиида.Инаце пълен с екстри имаше дори функцята voice command UVO но е само на англиски език.
Цената му беше някаде 52000лв.За хората които мислят да дават Сиида + доплащане направете си сметка добре защото грубо казано повече от половината цена които купихте автомобила няма да ви вземат Сиида.
Които желае може да го види от близо пред сграда 5 на Бизнес Парка.Има и любезни девоики :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #35 -: Ноември 03, 2010, 03:51:06 pm »
добре,че не си праил тестдрайв на девойките crazy

damianski

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #36 -: Ноември 03, 2010, 08:10:36 pm »
здравейте , не искам да прозвучи като лоша реклама но покарах малко и не съм очарован
като цяло, поведение , шум в купето  качество на материалите. В крайна сметка си поръчах
Хонда ЦРВ имаме една в семейството и сега взимаме втора за мен. В сравнение досега карам тойота корола версо  и имах чуството  4е се ка4вам от кон на магаре. А толкова се бяхме навили с жената на кията....................... а разликата  в цената е малка в сравнение с хондата

blue

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #37 -: Ноември 09, 2010, 04:46:54 pm »
На панаира в Пловдив бяха изложили LX и TX, разликата между 2та е огромна, е все пак единия струва 32к лева, другия 46к. Според мен EX оборудването е предостатъчно за 40 000 лв. Ако сега трябваше да избирам кола, щях да направя един тестдрайв и ако ми харесва щях да се мятам, единствения недостатък който не е малък е 5 скоростната механична скоростна кутия дори и при най-мощния бензинов двигател.

Колеги, да си спомняте дали имаше отстъпка за новия Спортидж на панаира и каква беше тя?

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #38 -: Ноември 09, 2010, 10:45:32 pm »
На панаира в Пловдив бяха изложили LX и TX, разликата между 2та е огромна, е все пак единия струва 32к лева, другия 46к. Според мен EX оборудването е предостатъчно за 40 000 лв. Ако сега трябваше да избирам кола, щях да направя един тестдрайв и ако ми харесва щях да се мятам, единствения недостатък който не е малък е 5 скоростната механична скоростна кутия дори и при най-мощния бензинов двигател.

Колеги, да си спомняте дали имаше отстъпка за новия Спортидж на панаира и каква беше тя?

Нямаше отстъпка. Модела е прекалено нов.
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

damianski

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #39 -: Ноември 10, 2010, 09:40:07 pm »
отстъпки не е имало , колега ти откаде си , ако те интересува по сериозно аз бях договорил (личен приятел дилър)нещ,о но съм обещал да не се разпространява , може да помогна.

blue

  • Новак
  • *
  • Публикации: 26
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #40 -: Ноември 18, 2010, 09:17:48 pm »
Отстъпка не пожелаха да ми дадат, но дадоха боя металик и аларма. Това не го приемам за отстъпка, защото навсякъде ми го дадоха така или иначе - и в Митсубиши, и в Нисан (там и стелки ми даваха). Поръчах от шоурума в Студентски град. Там имаше и един ТХ за съжаление - жената щеше да ме убие че не съм взел модела със стъклен покрив :)


Колега, имам 2 въпроса:
1. Как е шумът в купето при скорости над 90 км/ч? Има ли шум, който идва отгоре? Тези дни тествах един Sportage със стъклен покрив TX и при тези скорости имаше необичайно много шум идващ от покрива на автомобила.
2. Би ли споделил колко такси и данъци плати на държавата/общината при закупуването на автомобила?
Предварително ти благодаря.

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #41 -: Ноември 19, 2010, 10:36:34 am »
1. Шум горе нямам, защото няма стъклен покрив. При 90-120км/ч е нормално тиха колата (зимните гуми се чуват най-вече). Нагоре си се чува двигателя, но аз и не съм вдигал много по-високи скорости. По чуждите форуми има оплаквания от уплътнението на стъкления покрив и може би това е причината за шума.

2. Данък не съм плащал още - като регистрирах колата в общината ми казаха че се дължи само за 2-3 месеца до края на годината и да съм ги платил направо след нова година със следващия данък. Иначе при покупка се плаща около 130 лв еко такса на КМБ.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #42 -: Ноември 23, 2010, 03:26:33 pm »
и започнаха леките проблеми по колата

lini

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 175
  • Sportage SLE 2.0
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #43 -: Ноември 23, 2010, 04:19:36 pm »
Това не вярвам да е проблем за България, защото при нас прекалено късно внесоха колата - септември/октомври. Гледам серийния ми номер е доста над тези от документа. Интересно ми е, че не го виждам този бюлетин в kia-hotline сайта. Там някакви VIN декодери има само в TSB секцията за Спортидж SL. Митето явно има доста дълбок достъп до информацията  :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Премиера на новата Кия Спортидж 2011
« Отговор #44 -: Ноември 23, 2010, 04:33:38 pm »
тук или там,дефекта е факт!

Оглеждайте си маркучите по купето :)

Има и проблеми с челното стъкло Писано е тук
« Последна редакция: Ноември 23, 2010, 04:37:35 pm от Митето »