Автор Тема: Тропане на 5та врата на Cee'd SW  (Прочетена 2365 пъти)

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Тропане на 5та врата на Cee'd SW
« -: Март 18, 2010, 10:08:55 pm »
Колеги помагайте, разхопа се нещо отзад на комбито преди 3-4 месеца като последния беше доста неприятно. Закарах я в сервиза онзи ден, след 15 минути готова е, викат от 5та врата беше, качвам се пак хлопа ама уж по-малко викам майната му, днес след 3-ти ден си хлопа като преди, не мога да разбера от къде точно хлопа някой да има идеи, да се опитам сам да си я оправя, че не ми се ходи пак на другия край на София в сервиза пак, което сигурно ще направя ако не мога сам да се оправя. Хлопа доста досадно при преминаване на неравности когато колата се разклаща, през дупки почти не тропа но през легнали полицаи или еле миналата седмица като беше снежно при всяко клатене яко хлопане... Дайте някой джокер какво да правя ? Мерси предварително.
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: Тропане на 5та врата на Cee'd SW
« Отговор #1 -: Март 19, 2010, 08:37:18 am »
Здрасти колега. И аз карам кобми и при мен се чуват най-различни шумове отзад. Точно по същия начин когато преминавам бавно през неравности. До момента съм констатирал няколко шума -
1) нещо подрънква в ключалката на лявата задна облегалка - увил съм малко тиксо на ухото към което се закопчава - малко понамаля шума но не напълно.
2)скърца лайстната в коята се прибира щората на багажника - сега съм я махнал, не знам дали ще мога да я разглобя за да я смажа. Ако не мога ще се опитам да пръсна в нея някаква силиконова смазка. И мисля да подложа нещо в гнездата където ляга отстрани - някакви парченца кожа или плат, не знам още.
3) мисля че скърца и самото уплътнение на задната врата - все пак се трие гума в гума. Не знам още с какво евентуално да я намажа.

Усукването при комбитата е по-голямо отколкото при седаните и хечбековете и е нормално да се разхлопа и разскърца по-бързо по нашите гладки пътища.( дали пък е нормално за кола на по-малко от две години ??? )
Чувам и още поскърцвания но не мога да определя откъде е точно. Есента като почнаха да се появяват шумове ходих в сервиза да погледнат ходовата част - всичко е наред,качвах я на стенд за амортисьорите - четирите бяха наред.
Всичко идва някъде от купето вътре. Не е болка за умиране но доста дразни.
Засега дотук съм стигнал. Успех!

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Тропане на 5та врата на Cee'd SW
« Отговор #2 -: Март 19, 2010, 09:23:18 pm »
При мен (Pro Ceed) се появи едно хлопане отзад и бързо го улових от къде е. Става дума за капачката, която е предвидена за достъп до заключващия механизъм. Не знам на комбитата как изглежда. При мен беше нещо хлабава, въпреки че е закопчана. Гледай по пластмасите за луфтове и уплътнявай докато разбереш коя е тракалката.

ivaydinkov

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 56
  • Kia ceed SW 1.4 LX Mars Red
Re: Тропане на 5та врата на Cee'd SW
« Отговор #3 -: Април 03, 2010, 12:33:13 pm »
 ДА НЕ ЗАБРАВЯМЕ И ДЖУНДЖУРИИТЕ В БАГАЖНИКА ПОДА НОЖОВЕ  ,КЛЕщИ КЛюЧОВЕ ,ТРИЪГЪЛНИЦИ ЗАКЛюЧВАщИ КАМЪНИ ЗА БОЛТОВЕ ,АЗ ИМАМ И АПТЕЧКА
Никога не карай по-бързо отколкото твоят ангел-хранител може да лети!