Автор Тема: Cee'd SW с вграфена навигация  (Прочетена 3465 пъти)

anidi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Cee'd SW с вграфена навигация
« -: Април 03, 2010, 06:27:58 pm »
Имаме една служебна Кия с вградена навигация и няма нито карти нито каквото и да било друго :(
Помагайте че много ме дразни да има нещо в колата което неработи :(

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Cee'd SW с вграфена навигация
« Отговор #1 -: Април 03, 2010, 10:05:42 pm »
Колега , за първи път чувам за такава екстра по тази марка и модел - до тук поздравления!!! За да имаш необходимата навигация има два варианта - единия е да ползваш интернет(но цената е 0,08лв на минута %) %) %)) , а другия е някое от фирмените Ви IT специалисти да Ви дръпне от интернет карти , за да моцете безплатно да си ги ползвате.... Аз съм избрал втория вариант ;D ;D ;D но за телефона ми и си ползвам навигацията перфектно !!! За да си сигурен , че няма да Ви правят проблем от КИА Моторс България , за всеки случай им се обади предварително по телефона и ако няма да има проблем с гаранцията , предай колата в ръцете на най-печения Ви специалист и да се оправя... Успех !!!

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Cee'd SW с вграфена навигация
« Отговор #2 -: Април 03, 2010, 10:49:38 pm »
Тц, втория вариант не става ако е фабрична навигация. А тя си има карти, ама нас ни няма, нищо че се водим ЕС, т.е. има Цариградско и магистралата София Пловдив и до там. Трябва някъде да имаш инструкция за ъпдейт на карти по интернет, но за целта ти трябват оригиналните ДВД-та, които идват с колата. Ако не са ти дали дискове, си ги искай, че иначе язък за навигацията - няма да можеш да я ползваш за нищо.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

anidi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Cee'd SW с вграфена навигация
« Отговор #3 -: Април 03, 2010, 11:11:58 pm »
Донесоха ми оригиналните ЦД-та, но там няма никакви обновявания и прочие :(
Поне видях каква е навигацията:

VDO dayton
MS 4150 RS+MP3

Software: Navteq

Пуснах ги в колата и нали можете да се сетите че нито една улица незнае, даже и карта липсва :(

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Cee'd SW с вграфена навигация
« Отговор #4 -: Април 04, 2010, 09:15:06 pm »
http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/EUR/ViewStandardCatalog-Browse?CatalogCategoryID=CQ8KCghBGXEAAAEdH6MIISUe&ShowAllProducts=YES&PersistNavigationMenu=YES

Втората половина на годината се очакват някакви обновления. Дали ще има БГ е божа работа.
Ето за това винаги съм бил непочитател на вградените навигации. За европа са ок, но за БГ са пълна скръб.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Cee'd SW с вграфена навигация
« Отговор #5 -: Април 04, 2010, 09:42:41 pm »
ако си на ТИ с навигациите и софта чети ТУК. Както пишат хората,на дайтона може да се слагат и други програми освен оригиналния.Примерно Иго music
Успех ;D
Аз днес преборих волво 2002 след 20-я презапис на диска 8-)
Сега човека се кефи на гармин с карта 5.11 8-)

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Re: Cee'd SW с вграфена навигация
« Отговор #6 -: Април 24, 2010, 11:33:15 pm »
Да ти беше проблема само навигацията, с мед да те намаже човек! Две години не е тръгнала, няма и да тръгне в БГ. Що не вземеш TPMS-а да си оправиш поне, а?