Автор Тема: проблем Clarus 1998  (Прочетена 96989 пъти)

x_007

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
проблем Clarus 1998
« -: Април 07, 2010, 03:44:24 pm »
здравейте,искам да питам някои има ли като моя проблем със датчика за горивото. гориво има но стрелката на таблото винаги си показва че е празен.демек не бачка.
Clarus 1998 1.8 slx 16v 116 k.c.

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: проблем Clarus 1998
« Отговор #1 -: Април 07, 2010, 04:21:52 pm »
Едва ли някой има същия проблем. Сигурно си карал през някви дупкаляци и ти се е откачила жичката отзад на датчика. иди в сервиз и им кажи да ти го погледнат.

Другия вариант е поплавъка в резервоара да ти е потънал на дъното и да се е закотвил там.  crazy

Както казва един колега тук във форума - иди при чичо доктор да ти го погледне. write
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: проблем Clarus 1998
« Отговор #2 -: Юни 23, 2012, 07:08:58 pm »
Колегата така и не написа дали си е оправил проблема и какъв точно е бил.

Нека аз да ползвам отворената тема и да кажа какъв проблем имах аз оня ден.
Както си карам и изведнъж ми замириса яко на бензин. Веднага отбивам вдясно и вдигам капака. Какво да видя. Маркуча, който излиза от бензиновия филтър се отскубнал и от там явно пръска бензин. Погледнах зад колата - доста сериозна диря зад мен по асфалта. Значи си е текло бая. Нали съм на газ и не ми загасна колата - иначе би трябвало да загасне двигателя, ако се откачи тоя маркуч, нали така. Вързах го за бензиновия филтър със свински опашки. Ужким здраво стана, а и сложих няколко за по-сигурно, че ако е само една, може да се скъса и пак да стане беля.

Добре че не се запалих с тоя течащ бензин по двигателя отгоре. Щях да изгоря като факла.
По-лошото е, че колегата от форума lubokia ми каза по телефона, че масово на Кларусите тоя маркуч е със счупен куплунг, а и ги нямало никъде за подмяна. Все пак ако някой има такъв за продан, да се обади - купувам го.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

kirilrz

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 214
  • още има да се учи
Re: проблем Clarus 1998
« Отговор #3 -: Юни 24, 2012, 10:46:07 am »
аз бях свидетел на подобен проблем но не на Киа а на Пежо-по същия начн показваше че резервоара е на резерва а току що е напълнен до капачката с гориво.занесохме я на сериз и се оказа че помпа и поплавък са в една кутия и кутията плува във резервоара-изпуснал един щифт и трябва нова помпа с поплавъка щото така си вървят коплект.но нали в БГ сме нация техническа а и помпата си беше като нова направихме следното: сестра ми  на която е въпросното Пежо е зъболекар и си я отремонтира сама въстанови въпросния щифт с стоматологична араматура и го залепи със  фотополимер за пломби и стана като ново.фотополимера е пробван  и издържа на всякакви киселини и горива не се разгражда и досега -вече 2 години няма проблеми.така че отваряй резервоара и погледни поплавъка и водната помпа ако е там и да няма нещо счупено
да имаш девствена жена и девствена кола е най хубавото нещо на света :-)

Sticky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: проблем Clarus 1998
« Отговор #4 -: Август 23, 2012, 12:22:47 pm »
Как успя да се справиш с проблема? При мен се получи същата работа...   :o