Автор Тема: профилактика на спирачни апарати  (Прочетена 96222 пъти)

marmalad10

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
профилактика на спирачни апарати
« -: Април 09, 2010, 12:17:10 pm »
Здравейте колеги,нужен ми е ремонтен комплек за задните спирачни апарати!Бихте ли ме осветили от къде мога да си ги закупя!(кларус-1.8/116/96г.)Предварително ви благодаря!

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: профилактика на спирачни апарати
« Отговор #1 -: Април 09, 2010, 01:31:56 pm »
Най-евтино - от автоморга.
По-скъпо - от интернет, най-вече от Англия.
Най-скъпо - от някой сервиз, но там могат и да ти монтират закупеното.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: профилактика на спирачни апарати
« Отговор #2 -: Декември 22, 2011, 10:13:12 pm »
Преди месец минах на преглед и оня ми каза, че предните спирачки са ми свършили. Както и да е, мина прегледа на косъм, но веднага отидох до сервиза - в Пазарджик естествено, при най-добрите! Бате ви Стоян веднага ми насрочи ден и час и си организирах посещение в бокса. Оказа се, че действително предните накладки са свършили, та даже и положението е било аха пред тотал-шаден (каквото и да означава това). Сменили са там каквото трябва и като ми върнаха колата, имах усещането, че спирачката не дава да я пипна. Кове! А аз си мислех преди това, че имам надеждни спирачки.

Днес 22.12.2011 г. падна голям сняг и рано сутринта след като едва се отрових (преди 2 дена си купих четка за чистене на сняг, около 3,50 лв) преди да минат снегорините тръгнах за работа. Какво да ви кажа - рали Финландия! Газ яко и с 80 км/ч в снега с минимална видимост...покрай закъсали камиони, лади, цистерни...NFS THE RUN !!!

Та мисълта ми е, че на два пъти спирачките ме спасиха днес. И който е измислил ABS-а...ЕВАЛА! На сняг е безценна екстра. Задължително условие обаче е да си със "железни" зимни гуми. Аз съм си още с Нокиан W+, които си ги купих преди една зима. Много доволен!

Утре обратно в снега по същия маршрут, ама по-кротко.  ;D Обещавам.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l