Автор Тема: Кабел и софтуер за диагностка  (Прочетена 107534 пъти)

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Кабел и софтуер за диагностка
« -: Април 16, 2010, 01:17:48 pm »
Здравейте Колеги!
Някой може ли да ми каже какъв кабел да си взема за да си закача кията към лаптопа. Или типа на буксата, която се включва към компютъра на колата, поне да знам какво да търся. Кията ми е Киа Кларус 98kW, 16V, 1997 г.
Ще съм ви благодарен ако ми помогнете.
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #1 -: Април 17, 2010, 04:56:58 am »
Само такава периферия още не бех връзвал... crazy
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #2 -: Април 25, 2010, 05:20:56 pm »
Прилагам и снимка на буксата за диагностика. Ще е супер, ако някой може да ми каже какъв тип е.
crazy
« Последна редакция: Април 28, 2010, 11:04:15 pm от smarfcho »
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #3 -: Април 25, 2010, 10:35:27 pm »
Доколкото знам, в България има един единствен тестер за КИА Кларус. Намира се в София някъде по сервизите на КИА. Там можеш да попиташ къде се намира в момента и да идеш да го видиш на място как изглежда буксата му за връзване към компютъра на живо. И други тестери имат съшите букси, но не могат да ти помогнат особено при решаването на проблеми със софтуера.

Тоя филм поне сме го играли вече. Питай патило.  bye
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #4 -: Април 28, 2010, 11:13:26 pm »
Е как може в цяла България да има само един тестер?!?!?!? :) Откъде мога да си купя такъв тестер?  yahoo
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #5 -: Април 29, 2010, 08:48:12 am »
Еми може  :-\ Я си помисли колко Кларуса има в БГ, колко струва един тестер и за колко време ще си избиеш инвестицията, ако си го закупиш?

На втория въпрос ти отговарям веднага - ако нещо го няма в БГ, потърси го извън БГ. Ти ще питаш пак "Къде точно?". Ми примерно в Китай, Южна Корея или някъде из Ибей на старо.

Лично мое мнение е, че ако си просто любител-шофьор, а не си изкарваш хляба с тва, купуването на тестер е глупост.  Успех все пак.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #6 -: Юли 09, 2010, 09:40:10 pm »
Тестера се нарича GDS и го има във всеки фирмен сервиз! Абонамента за софтуера е годишен и се заплаша! А на теб за какво ти е подобен уред, при положение, че не ти е предмет на дейност и нямаш микрокат?

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #7 -: Юли 11, 2010, 12:19:43 am »
Стана ми интересно, колко сервиза в БГ са закупили софтуера за Кларус тази година? Нека кажат тук, за да знам къде да мога да разчитам на помощ евентуално.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

pool

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 97
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #8 -: Юли 12, 2010, 09:45:53 pm »
Всички 17 или18 сервиза в БГ yahoo! Тестера обслужва всички модели на киа, не само Кларус!

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #9 -: Юли 12, 2010, 09:51:45 pm »
дано имат нещо ъпгрейди, пачове, сървиз-пак 18 и т.н.  rofl
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

Божко

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #10 -: Юли 20, 2010, 08:42:10 pm »
Скъпи ,колеги радвам се че вече сам един от вас. yahoo Взех си Кларус.Всичко е супер но:взе да гасне дори като се движи.Сега незнам какво да правя?Имам и един заден танпон на преден десен носач,но не мога да го намеряв Пловдив,аз сам от там.
 

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #11 -: Юли 20, 2010, 10:04:24 pm »
Здравей нов колега ! Добре дошъл в малкото , но интересно семейство на фен-форума на КИА !
Както знаеш - тези форуми не са само за хвалене с колите си , но и за взаимопомощ - когато се наложи и кой с каквото може...
Щом си от Пловдив , ей го къде ти е Пазарджик - отскочи до тамошния сервиз на КИА - всички са много точни и съм сигурен , че и тампона ще ти намерят , а и за колата ще ти помогнат...
Като свършиш със сервиза , пиши какво е станало , пък ако имаш проблем - ще го мислим...
Успех !

Божко

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #12 -: Юли 20, 2010, 11:28:10 pm »
благоря за съвета.В Пловдив има един производител на тампони за по егзотични автомобили.Сваляш твоя и ти го прави едно към едно на много хубава цена.Утре ще ме водятпри него,ако стане ще се похваля.

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #13 -: Май 19, 2011, 08:32:23 am »
Тестера се нарича GDS и го има във всеки фирмен сервиз! Абонамента за софтуера е годишен и се заплаша! А на теб за какво ти е подобен уред, при положение, че не ти е предмет на дейност и нямаш микрокат?
Този тестер е производство на корейската фирма NEXTCH, -компанията прави тестерите за Хюндай -Киа а също така пише и софта за тези фирми!
Компанията Некстеч произвежда и няколко свои фирмени тестери един от които е CARMAN SCAN, този тестер е също с платен годишен абонамент и е на дилърко ниво за всички корейски марки автомобили, както и за някой Японски! Твъдо бих могъл да кажа че дори в някой отношения надминава  GDS , тъй като съм Работил и с двата а от една година разполагам с личен Карман скан . Проборът е скъп, както и годишният му абонамент, но все пак той е за професионална работа в сервизи!!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

roa

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 83
  • KIA RIO LS
Re: Кабел и софтуер за диагностка
« Отговор #14 -: Януари 09, 2013, 01:17:56 pm »
Бих искал да посъживя тази тема, само че с без кабелния вариант - през Bluetooth. С подходящия софтуер на телефона се изчитат грешки.
Някой да има опит с нашите корейски коли и нещо подобно?