Автор Тема: Парктроник  (Прочетена 14906 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Парктроник
« Отговор #15 -: Юни 12, 2008, 10:45:59 am »
Цитат на: Oil_Blue_Cee'd
обаче мястото според мен на дигиталния дисплей, което са ти избрали от сервиза в Шумен не е най-подходящото.

Мястото където е монтиран дисплея съм си го избрал лично аз и за мен е напълно подходящо. Не е лошо като идея да пуснеш снимка на твоя за да може други колеги ако решат да си монтират да видят готови решения. Освен това не се взирам изобщо (считай че баса си го изгубил, на снимките изглежда измамно далече дисплея, на практика не е) а и повече ми е полезна звуковата сигнализация отколкото да гледам дисплея (всеки си има предпочитания , не налагам моите, правя това което мен ме устройва, все пак аз си карам колата), а и винаги се осланям на страничните огледала като паркирам, дори си накланям надолу дясното странично огледало за да мога да паркирам максимално близо до тротораите.

Благодаря за разяснението как работи този модел парктроник. Надявам се да е полезно за другите колеги  ;D.
ааа,вие го утепахте с тва да си снима дисплея бре :)

са сигурно търси в нета снимано точно тоя монтаж :)

Дано да го намери ;D

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Парктроник
« Отговор #16 -: Юни 12, 2008, 03:08:52 pm »
Цитат на: Oil_Blue_Cee'd
обаче мястото според мен на дигиталния дисплей, което са ти избрали от сервиза в Шумен не е най-подходящото.

Мястото където е монтиран дисплея съм си го избрал лично аз и за мен е напълно подходящо. Не е лошо като идея да пуснеш снимка на твоя за да може други колеги ако решат да си монтират да видят готови решения. Освен това не се взирам изобщо (считай че баса си го изгубил, на снимките изглежда измамно далече дисплея, на практика не е) а и повече ми е полезна звуковата сигнализация отколкото да гледам дисплея (всеки си има предпочитания , не налагам моите, правя това което мен ме устройва, все пак аз си карам колата), а и винаги се осланям на страничните огледала като паркирам, дори си накланям надолу дясното странично огледало за да мога да паркирам максимално близо до тротораите.

Благодаря за разяснението как работи този модел парктроник. Надявам се да е полезно за другите колеги  ;D.

Съгласен съм с тебе на, който както му е удобно така да си кара колата. За накланянето на страничните огледала, за да паркираш максимално близо до тротоарите и аз го правя много отдавна вече почти винаги.  ;D

NGogo

  • Почетен член
  • Новак
  • *****
  • Публикации: 32
  • КАРА, когато му пуснат да кара
Re: Парктроник
« Отговор #17 -: Юни 14, 2008, 07:04:39 pm »
Вече и аз имам парктроник. ;D ;D

То нищо работа. Една разходка из Шумен и готово. Вече можеш да паркираш наволя. ;D

Много много благодаря на Орхан, без негова помощ щях още да се мъча.

10х 10х 10х 10х

NGogo

  • Почетен член
  • Новак
  • *****
  • Публикации: 32
  • КАРА, когато му пуснат да кара
Re: Парктроник
« Отговор #18 -: Юни 14, 2008, 09:46:21 pm »
Така изглежда екрана

Така изглежда отзад

« Последна редакция: Юни 15, 2008, 11:31:21 am от NGogo »

a26

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 68
Re: Парктроник
« Отговор #19 -: Юни 27, 2008, 08:20:44 am »
Да попитам, че не видях отговор в темичката - аз съм с парктроник - дойде си така от завода. Към фабричния може ли да се върже само дисплея (предполагам, че да, ама да питам)?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Парктроник
« Отговор #20 -: Юни 27, 2008, 08:51:31 am »
Да попитам, че не видях отговор в темичката - аз съм с парктроник - дойде си така от завода. Към фабричния може ли да се върже само дисплея (предполагам, че да, ама да питам)?
Може,ама дали си заслужава !

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Re: Парктроник
« Отговор #21 -: Юни 27, 2008, 09:37:29 am »
Според мен - НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА!!!
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Парктроник
« Отговор #22 -: Юни 27, 2008, 10:07:00 am »
И според мен не си заслужава, аз като го имам тоя дисплей изобщо не го гледам. Докато паркирам назад и гледам страничните огледала се осланям на слуха си. Единственото за което помага е като искаш да оставиш на този отзад 0.5/0.6 метра и тогава да го гледаш. Това е.

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Парктроник
« Отговор #23 -: Август 24, 2009, 04:55:47 pm »
Темата е стара, ама само да споделя - поръчах си този: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10283 парктроник и ми го монтираха в КИА сервиза в Бургас - всичко ми излезе 120 лв :) (80 + 40). Ако ти сложат техен излиза към 250.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Парктроник
« Отговор #24 -: Август 24, 2009, 10:10:06 pm »
Само да кажа,че гореспоменатият сайт,шипинга е безплатен!

А там има много шукариики,ама така е,който чете ваг форумите знае :)

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Парктроник
« Отговор #25 -: Август 25, 2009, 02:51:42 pm »
Да, излезе ми 40 лв с безплатен шипинг до БГ (идва за около 20 дни)

Само някой да ме светне - ще има ли проблем ако боядисам датчиците в цвета на колата (металик). Щом в Шумен го правят, предполагам няма да има грижи? че сега са черни и малко дразнят на бежавото.

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Парктроник
« Отговор #26 -: Август 25, 2009, 11:40:10 pm »
Nix и аз същия проблем имам как да ги боядисваме  sorry

vale

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Парктроник
« Отговор #27 -: Октомври 06, 2009, 12:28:11 am »
ЗА МЕН ПАРКТРОНИКА Е ЕДНА ИЗЛИШНА ЕКСТРА,КОЯТО В ПОВЕЧЕТО СЛУЧАЙ НЕ ВЪРШИ НИКАКВА РАБОТА,ПОНЕ КОГАТО И КЪДЕТО ТИ Е НЕОБХОДИМО.ЗА ШОФЬОРИ БЕЗ ДОСТАТЪЧНО ОПИТ МОЖЕ И ДА Е ПОЛЕЗНА МАЛКО.
ТАМ КЪДЕТО ИМА МЯСТО ДА СЕ ЗАДЕЙСТВА ОТ ЕДИН МЕТЪР И ПОЛОВИНА СЪВСЕМ ЯСНО Е ,ЧЕ ТОЙ Е ИЗЛИШЕН/ОСВЕН АКО НЕ Е МОНТИРАН ФАБРИЧНО/.
НА ПОВЕЧЕТО МОДЕЛИ КОГАТО РАСТОЯНИЕТО Е ПОД 15 СМ СИГНАЛА И ИНДИКАЦИЯТА Е ЕДНА И НЕ СЕ ПРОМЕНЯ ПОВЕЧЕ . В ТОЗИ СЛУЧАЙ НЕ ВЪРШИ РАБОТА.
МИСЪЛТА МИ Е ЗА ГРАДОВЕ,КЪДЕТО СЕ ПАРКИРА САМО НА ЗАДЕН ХОД И КЪДЕТО ТРЯБВА ДА СЕ ОБИКАЛЯ ПОЛОВИН ЧАС,ЗА ДА СЕ НАМЕРИ МЯСТО ЗА ПАРКИРАНЕ.
И АКО НАМЕРИШ,КОГАТО ПАРКИРАШ ЕДВА ЛИ ОСТАВАТ ПО ДЕСЕТ - ПЕТНАДЕСЕТ/ЛУКС/СМ ОТПРЕД И ОТЗАД.
РАЗБИРА СЕ,ТОВА Е САМО ЛИЧНО МНЕНИЕ!
 А СЕ ЗНАЕ,ЧЕ КАКТО ЗА ЖЕНИТЕ,ТАКА И ЗА КОЛИТЕ МЕРАК С ПАРИ СЕ ГАСИ.


Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Парктроник
« Отговор #28 -: Октомври 06, 2009, 10:37:58 am »
Парктроника е едно подсигуряване и удобство, което е мега полезно. Аз от както съм с тази кола, в огледало за задно виждане не съм поглеждал или пък да се обръщам да надничам все едно съм в лада. Индикацията наистина е една, но след като си на 15 см., вече е мнооого по лесно да прецениш колко още можеш на зад, за да не стане сакатлък. Всичко е въпрос на навик. Не знам дали ти имаш парктроник, или дали си свикнал с него, но според мен само човек който няма, може да каже че не струва.

Поздрави,
Mihailov
Guns don't kill people ... people kill people ...

Repcho

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 142
  • Ceed 2.0 CRDI
Re: Парктроник
« Отговор #29 -: Октомври 07, 2009, 11:23:04 am »
Аз също съм с парктроник и отговорно заявявам, че е страхотна екстра. Изключително много помага при паркиране