Автор Тема: Парктроник  (Прочетена 14901 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Парктроник
« Отговор #30 -: Октомври 07, 2009, 12:22:05 pm »
Парктроника е едно подсигуряване и удобство, което е мега полезно. Аз от както съм с тази кола, в огледало за задно виждане не съм поглеждал или пък да се обръщам да надничам все едно съм в лада. Индикацията наистина е една, но след като си на 15 см., вече е мнооого по лесно да прецениш колко още можеш на зад, за да не стане сакатлък. Всичко е въпрос на навик. Не знам дали ти имаш парктроник, или дали си свикнал с него, но според мен само човек който няма, може да каже че не струва.

Поздрави,
Mihailov

Колеги при Pro_CEED парктроника, може да кажа че направо е задължителен заради намалената видимост през задния прозорец.
На 5 вратката, на мен лично, парктроник не ми трябва защото се вижда перфектно в огледалата както за странично, така и за задно виждане и можеш да си прецениш разстоянието от другия автомобил.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Парктроник
« Отговор #31 -: Октомври 18, 2009, 12:23:37 pm »
Бърз, евтин и надежден заместител на парктроник

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Парктроник
« Отговор #32 -: Октомври 18, 2009, 02:32:15 pm »
Хехе представяш ли си да си закачиш ено такова огледалце отзад на спойлера на просиид-а  ;D

Repcho

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 142
  • Ceed 2.0 CRDI
Re: Парктроник
« Отговор #33 -: Октомври 22, 2009, 06:00:20 pm »
Малко ме съмнява точно тоя с буса какво вижда в огледалото при чистотата на задното стъкло

nov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Парктроник
« Отговор #34 -: Март 06, 2015, 08:34:55 pm »
Изобщо не дразни звуковата сигнализация.
Всичко е въпрос на навик. В началото ми беше малко терсене, защото за първи път паркирах с такова чудо и не можех да си определям разстоянията, докато един ден не слязах и не замерих с рулетка за какво става дума.
При заводския парктроник непрекъснатият сигнал започва при 40 см. от другия предмет. Оттогава елате ме вижте как смело си паркирам като пич  ;D

звука може ли да се спре или при мен е повреден
модела парктроник е правоъгълен панел в ляво от огледалото за обратно виждане с приблизителни размери 15мм на 60 мм
работи както колегата е описал с кръгове които променят цвета си в зависимост колко си близо между тях изписва G50 G40 но няма звук
благодаря предварително

понеже няма кой ще си отговоря сам ;-)
звука се изключва и включва от малко копче от горе на правоъгълния дисплей
при мен дисплея е опрял в тавана и копчето не се вижда но го намерих ;-)
« Последна редакция: Март 15, 2015, 08:49:38 am от nov »

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
Re: Парктроник
« Отговор #35 -: Април 05, 2015, 12:50:53 pm »
Аз съм от Бургас и скоро си сложих парктроник. Обикалял съм цялата страна, но смея да твърдя, че както се паркира тука в к-с Възраждане рядко има някъде другаде. Някой нагоре беше обяснил, че след паркиране да ти останат над 20 см отпред и отзад е лукс. При това парктроника е доста добър помагач, щот не всеки път жената е с мен ok. На ме ми го предложи инсталира един познат за 80 пари като го монтира точно отпред между двете датчика до процепите за обдухване на предното стъкло. Само го "фикснах" понеже много пищеше с една лепенка на отворите за звука. Иначе за седмица му свикнах и знам че след 30 сантиметра спира да отчита /голям минус/ но и това е помощ. Като даде 30см аз си фиксирам точка обикновенно до огледалото и пътя или близка сграда до мен и знам, че имам още 15–20 см за да спра.
На фирмените коли /много и различни – от октавии до S500/ всички са заводски и мога да вкарам колата между иглени уши, така, че определено си заслужава джаджата.

kasabira

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Парктроник
« Отговор #36 -: Септември 15, 2016, 10:57:29 pm »
колеги,
монтирането на парктроник извън сервиз на KIA, създава ли някакъв проблем за гаранцията на колата ?