Автор Тема: Проблем в оборотите  (Прочетена 99437 пъти)

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Проблем в оборотите
« -: Април 26, 2010, 10:18:23 pm »
Обърнете внимание на оборотите в началото на клипчето.
Клипче
« Последна редакция: Април 28, 2010, 11:01:33 pm от smarfcho »
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем в оборотите
« Отговор #1 -: Септември 21, 2011, 08:53:59 am »
1) Пиши на кирилица
2) Пиши на книжовен език
3) На лампата пише Check engine - преведи си го...от английски.
Жокер -> engine = двигател, мотор.

Ако си болен, къде отиваш, във форум, при врачка, звъниш по телефона на приятел или на доктор?
Ако колата ти каже (щото често машините са по-умни от задкормилните устройства), че има проблем с двигателя, какво ще направиш?
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем в оборотите
« Отговор #2 -: Септември 22, 2011, 12:33:59 am »
ako nemoa6 dami razchete6 nedei ;) kolata q karah na serviz i ni6to ne otkriha nemojaha da razberat kakuf e problema mom da si prevedem i znam kakvo pi6e sesh se


Смени сервиза. Ако не, смени колата.
Смени регистъра, комп-а, всичко.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Проблем в оборотите
« Отговор #3 -: Декември 22, 2011, 02:53:00 pm »
Не мога да разбера заяждаш ли се или не? Много добре знам какво означава "Check engine". Светването на този сигнал , не е сигнал за точно определен проблем, а може да светне заради определен брой неизправности! И след като светна , ходих на сервиз и за тях всичко си беше наред. И хайде без разни подмятания.
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем в оборотите
« Отговор #4 -: Декември 22, 2011, 04:20:59 pm »
Не мога да разбера заяждаш ли се или не?
така си говори другаря инженер 8-)

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Проблем в оборотите
« Отговор #5 -: Декември 22, 2011, 05:29:30 pm »
Не мога да разбера заяждаш ли се или не?
така си говори другаря инженер 8-)

Да, но никак не ми е приятно това държание. :)
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем в оборотите
« Отговор #6 -: Декември 22, 2011, 09:54:03 pm »
И аз като си го чета, така от дистанцията на времето, и на мен не ми харесва как се държа.
Ама явно съм си такъв - характер. От това си патя цял живот - че съм напран. А иначе добронамерено го казвам...

Дано си си решил проблема. Кажи поне какво се случва с твойта котара към днешна дата?

Мойта нещо се ебава стартера. Понякога не иска да завърти от първия път, но на втори опит завърта и пали. Дано не ме остави някъде, че района, в който се движа е все равен и нямам възможност да я паркирам в нанадолно, за да я паля по инерция.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем в оборотите
« Отговор #7 -: Декември 27, 2011, 08:20:28 am »
Значи само да кажа за запалването - не било стартера, а хлабава клема на акумулатора. Вчера я затегнах и днес при -10 градуса си запали кибрит. Така че ето и едно дребно нещо до какви големи бели може да доведе, щото да не ти запали колата заради хлабава връзка си е малко тъпо, нали.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

smarfcho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 32
Re: Проблем в оборотите
« Отговор #8 -: Декември 29, 2011, 02:46:53 pm »
При мен явно газовата ми уредба прави проблеми. Когато карам известно време само на бензин нямам проблем, а след каране на газ го има от време на време. Ами за сега никой не ми реши проблема. :)
Kia Clarus 1997, 2.0 GLX 16v 98 kW /133 k.c./

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Re: Проблем в оборотите
« Отговор #9 -: Януари 21, 2012, 09:29:58 pm »
След като оправих клемата на акумулатора, започна да пали добре, но много скоро пак почна с номерата. А мноо мразя да не ми запали от първия път. Днес я закарах на сервиз и след поправка на стартера сега всичко е ток и жици. Някакви втулки смениха, нещо на струг тръкнаха и готово. Цена на операцията - 42 лв.

Сега остава да се преборя с играещите обороти (имам препоръки от чичо Стоян къде да пипна да се почисти) и като стегнем и бръмчащия ауспух и край. Ще я пишем, че няма никакъв проблем. Не казвам по тия неща подробности все още, докато не я поправя и съм сигурен, къде е проблема. Но генерално може да се каже, че проблемите са от ЕГН-то на колата. Новичкото си е друго и се радвайте, че колите са ви в гаранция. Аз ще бутам още с тази известно време и после ще видим. Лека вечер на всички.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Проблем в оборотите
« Отговор #10 -: Януари 22, 2012, 10:36:25 am »
Ех , този чичо Стоян.... ;D