Автор Тема: Нова KIA Forte  (Прочетена 12092 пъти)

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Нова KIA Forte
« -: Май 05, 2010, 12:05:56 am »
 Здравейте,
Пиша ви от Чикаго и съм пред голяма дилема :o Събота ще купувам, въпроса е какво - Форте или Сивик! Знам че ще бъда може би един от първите българи закупили Форте, по-скоро ме интересува мнението на хора карали KIA. Тук рейтинга на колата е доста висок, хората са доволни и цената е доста приемлива... Единствено ме притеснява дали мога да се доверя на KIA или да закупя вече провереното... Минах тест драйв и на двете коли, цените на колите които избрах са сходни, Форте е с много повече екстри, но Хоната си е Хонда... И все пак Фортето е убиец ;D
 Драснете някой ред за кураж ;) Надявам се и темата да е в правилния раздел все пак...
 Благодаря предварително!

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #1 -: Май 05, 2010, 12:18:11 am »
Приятелю купувай Форте Куп без да го мислиш. Honda си е Хонда да но пък с пълни екстри си взимаш една КИА която не е КИА вече.Незнам дали ме разбираш...И цената и е много добра с години гаранция. Тука има много хора който чакат да се продава модела и в европа ако дойде въобще.Така че найстина ще си първия касметлиец и много хора би желали да са на твойто място! Успех и ще чакаме коментари!  yahoo
« Последна редакция: Май 05, 2010, 12:19:43 am от aris »

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #2 -: Май 05, 2010, 12:23:33 am »
Само едно уточнение, спрял съм се на седана, все пак сме трима :)

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #3 -: Май 05, 2010, 10:28:40 pm »
Довери се на по-доброто предложение според теб, независимо дали това е Кия или Хонда, но каквото и избереш, авансово (in advance) ти пожелавам безаварийни километри с новата придобивка ;D

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #4 -: Май 05, 2010, 10:56:21 pm »
Благодаря много момчета, най-вероятно ще е 2010 Kia Forte SX, дори и цвят си избрах, сега търся подходящия дилър и подходящата цена... тук все едно съм на Капълъто :) но няма да им се дам devil

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #5 -: Май 06, 2010, 09:21:02 am »
Пожелавам и аз безаварийно и чакаме снимки  :-*

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #6 -: Май 06, 2010, 12:23:34 pm »
Добре дошъл във форума и много безаварийни километри с която и да е от двете коли. Тъй като си в атомобилната Мека съответно имаш и подобаващ избор, най вече на информация от форумите. Предполагам си чел форумите и за двете коли та не се съмнявам ще направиш най-правилния за теб избор. Иначе форумът за моята кола оттатък Голямата локва е доста изчерпателен, та надявам се и този за Фортето е също на ниво.

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #7 -: Май 09, 2010, 04:23:47 am »
Е няма такава кола, много съм щастлив ;D. Прави бяха "колегите" от US форума - "тази кола ще накара много хора да обръщат глави след теб..."
Искрено се надявам модела да пристигне по-скоро в Европа и да и се насладят повече хора! Сключих и много добра сделка - при македонец ;) и успях да взема най-високия клас на цената на средния при други дилъри...
Навъртях около 100 мили днес из района, нямам търпение и утре да я покарам на воля... А сега отивам да я поливам yahoo





Наздраве!

p.s. Ако може някой модератор да премести темата в Cerato щото си е за там... извинявам се, не съобразих
« Последна редакция: Май 09, 2010, 07:28:27 am от dickens »

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #8 -: Май 09, 2010, 10:21:55 am »
Честито!!!
Хиляди безаварийни километри и усмивки при шофирането на новата придобивка  bravo

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #9 -: Май 09, 2010, 11:35:37 am »
Ето и малко снимки и от мен от новия хетчбек черато който е реплика на сийда  ;D






« Последна редакция: Май 09, 2010, 11:37:10 am от aris »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #10 -: Май 09, 2010, 11:19:50 pm »
Честито и от мен , колега ! Мисля , че си направил правилния избор.... За първи път си купих КИА Сийд (чисто нова) и съм с прекрасни впечатления от тази марка. В България става от ден на ден все по-популярна кола - преди във форума даже имахме тема кой кога, къде е видял друга КИА.... Сега почти никой не се сеща за темата....
Желая ти много безаварийни километри , по-скоро да я "сефтосаш" (за здраве) с някоя чужда мацка и една молба - пиши , когато можеш за впечатленията ти за колата - ще ни е полезно за нас в България...
Успех и НАЗДРАВЕ !!!

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #11 -: Май 11, 2010, 04:59:01 am »
Ето и малко снимки и от мен от новия хетчбек черато който е реплика на сийда  ;D

Тук всеки момент го чакат да излезе модела, заено с Forte Koup и Sedan 2011, мисля че юли някъде, но не ми се чакаше повече, трябваше да вкарам още пари във старата бричка... Пък и за семеен човек най-добре седан.

За първите впечатления - просто нямам думи :) Мина ми и притеснението, не знам дали сте чели, но модела има дефект в програмата на трансмисията - проблем между 2 и 3-та предавка, който естествено го оправят после в сервиза, но не исках точно на мен да се случи. Четох за него и много хора се оплакват, другаде пък четох че е отстранен при моделите произведени след август миналата година... и така. Това за мен е първия нов автомобил който карам и не съм компетентен (от тези съм които карат колите и не знаят какво има под капака :)) да дам каквото и да е по-компетентно мнение... Просто черно на бяло бие конкуренцията по всички параграфи - мощност, гаранция, безопасност, цена... какво повече да иска човек yahoo

p.s. Предстои ми местене на другия край на Америка, накъде лятото. Какъв по-голям тест за кола от това - Чикаго - Лос Анжелис - 2000 мили за 4 дни. Тогава ще пиша повече...
« Последна редакция: Май 11, 2010, 07:37:24 am от dickens »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #12 -: Май 11, 2010, 08:51:40 am »
ами честито
Дано скоро да я пуснат и на нашият пазар,да си вземем и ние music

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #13 -: Май 11, 2010, 10:16:52 am »
Честито и от мен и много безаварийни километри. Относно информация за сервизни бюлетини и подробни описания за aмериканските модели на КИА се регистрирай в kiatechinfo.com - там хорицата са се потрудили всеки сервиз (а и всеки с технически познания) да има постоянна информация за техническата поддръжка на колите.

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Re: Нова KIA Forte
« Отговор #14 -: Май 31, 2010, 06:15:37 pm »
Първи 500 мили - никакъв проблем все още (да чукна на дърво)... Дотук като впечатления - дразни ме климатика, нещо не охлажда както си трябва, а времето си е жежко вече. Явно така е фабрично, и други се оплакват... Други забележки нямам за сега...