Автор Тема: Kia Ceed 2007г. Подгрев седалки на кожен салон  (Прочетена 1991 пъти)

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Kia Ceed 2007г. Подгрев седалки на кожен салон
« -: Декември 17, 2018, 10:41:37 am »
Здравейте. Имам Kia CEED първа генерация 2007г. Оборудвана е със кожен салон с подгревни седалки.
Когато запаля колата включвам погревите на седалките, колата поне 5мин, работи на място и след това се тръгва. В този интервал не се усеща никаква топлина или, че изобщо са включени. Когато тръгна след около 2-3км. се усещат вече да греят, но в този момент вече аз съм стоплил седалката, а не тя мен, паралелно с това и парното вече си духа топло. Та въпросът ми е колегите с подобна екстра и при тях ли е така или ако не е кога загряват вашите седалки. Само да вмъкна имам волтметър показва 14.3V и при включване на седалките не пада напрежението, когато тръгна да карам и започнат да греят също не пада напрежението. Поведението е такова и на двете седалки.
Стигам до извода, че понеже са консуматор, когато колата тръгне и е в обороти вече тогава тръгват да стоплят, ако е така е абсолютно излишна екстра, вместо да очупи студа от кожата когато е ледена.

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Kia Ceed 2007г. Подгрев седалки на кожен салон
« Отговор #1 -: Декември 21, 2018, 11:30:05 am »
Колега, моята е с подгряване на седалките, но не са кожа. Стоплят много бързо и за 3-4ми. не можеш да седиш на трета позиция. Освен при теб ако кожата е по-дебела, да се усеща по слабо. Друго за което се сещам е, да не би да ти работят само на първа степен и да греят слабо. Успех!

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Kia Ceed 2007г. Подгрев седалки на кожен салон
« Отговор #2 -: Декември 27, 2018, 08:29:52 am »
Е колко да е дебела тази кожа??? Греят но се усеща вече като тръгнеш греят си силно.

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Kia Ceed 2007г. Подгрев седалки на кожен салон
« Отговор #3 -: Декември 02, 2019, 10:58:51 am »
И тази зима е така. Да не има някакви релета за включване ли какво не знам. Не е приятно да седиш върху буца лед сутрин и да топлиш подгрева  :). Примерно на дясната седялка няма никой, включвам я и след 15мин работа седалката става хладка не топла или да си остава ледена. А на тази на която си седнал, тъкмо като пристигнеш на мястото за където си тръгнал е за почнала да топли.