Автор Тема: Относно проблема с охлаждането на климатика  (Прочетена 7126 пъти)

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Колеги днес бях до сервиза на Киа Моторс, защото точно днес температурата стигна не 100, а 110 градуса, а максималната такава е 130 градуса. Оставих колата да се охлади 2 часа. Беше паднала на 60 градуса след като запалих двигателя и от там направо в сервиза. Обясних им всичко най-подробно и се оказа след прегледа от монтьорите в сервиза, че радиаторната перка не се върти въобще. И цялата е свалиха и се оказа, че електромоторчето, което задвижва вентилатора или така наречената радиаторна перка е изгоряло. И така съм изминал 1600 км. без да се върти радиаторната перка и от там е станала цялата тази беля. Сега ще чакам до утре отговор ще имат ли такова резервно електромоторче да го сменят и изобщо как ще се процедира по въпроса и как ще го оправят.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #1 -: Юни 10, 2008, 09:00:42 pm »
аз откога ти говорех да ходиш,ама ти не та не >:(

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #2 -: Юни 10, 2008, 09:38:35 pm »
мале-е-е-е-е-е-е-е ми че тя РЕШЕТКАТА  ти е изгоряла ::) ::) ::) Ти си щял да се подпалиш някъде 8) 8) 8) това е лудост-отивай веднага на сервиз

аз имах такъв подобен проблем с един  по-стар джип на киа и ми се подпали предницата ей така както си карах-хубаво че имах застраховка та там всичко покриха в Щатите ::) ::)

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #3 -: Юни 10, 2008, 09:47:41 pm »
мале-е-е-е-е-е-е-е ми че тя РЕШЕТКАТА  ти е изгоряла ::) ::) ::) Ти си щял да се подпалиш някъде 8) 8) 8) това е лудост-отивай веднага на сервиз

аз имах такъв подобен проблем с един  по-стар джип на киа и ми се подпали предницата ей така както си карах-хубаво че имах застраховка та там всичко покриха в Щатите ::) ::)

А ве профан на теб, кой ти е казал, че като твойта решетка е изгоряла ще изгори и моята ве?

kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #4 -: Юни 10, 2008, 10:14:27 pm »

Не знам какво етова профан но значи относно радиаторната решетка виж как стоят нещата-та ти си развил вече не 100 а цели 110 градуса бе колега!!! Колко време си карал като си видял че така се е получило??? Че викаш че после си бил загасил??Ама преди да загасиш-много дълго време ли си я бил карал? Защото ако си я бил карал кратко и ако за толкова кратко време е развита ТАКАВА температура то просто направо не знам какво да ти кажа-явно си бил близо до пълно възпламеняване ::) и не знам защо така последните години сервиза на кия нещо взеха да правят колите толкова неустойчиви откъм тоя гледна точка - не знам :o


kia_rio_limuzina

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
  • http://bg.automobile.de/cgi/deeplink.pl/obj8130609
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #5 -: Юни 10, 2008, 10:16:48 pm »
ЩОМ РАДИАТОРНАТА ПЕРКА НЕ СЕ ВЪРТИ ВЪОБЩЕ ЗНАЧИ ДВИГАТЕЛЯ ИЗОБЩО НЕ СЕ ОХЛАЖДА А ТОВА МОЖЕ ДА ДОВЕДЕ ДО ТАКОВА ПРЕГРЯВАНЕ ВСЕ ЕДНО СИ ПРЕДСТАВИ ДА КАРАШ С ОБИКНОВЕН А НЕ РЕАКТИВЕН ДВИГАТЕЛ НА ФОРМУЛА-1

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #6 -: Юни 10, 2008, 10:36:05 pm »
такам,колегата Oil_Blue_Cee'd   е с последно предупреждение и следва малко модул за 1 месец без мнения !

Останалите да се замислят със спама и обидите! ! !
« Последна редакция: Юни 11, 2008, 09:40:10 am от lilostich »

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #7 -: Юни 10, 2008, 10:41:08 pm »
такам,колегата Oil_Blue_Cee'd    е с последно предупреждение и следва малко модул за 1 месец без мнения !

Останалите да се замислят със спама и обидите! ! !

Чакай малко какво искаш ти от мен? В темата Спам или там коя беше заплашва,че щял да ни избие и даже информирах модератор ти мен обвиняваш. Какво искаш от мене?
« Последна редакция: Юни 11, 2008, 09:40:20 am от lilostich »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #8 -: Юни 10, 2008, 10:47:09 pm »
такам,колегата Oil_Blue_Cee'd   е с последно предупреждение и следва малко модул за 1 месец без мнения !

Останалите да се замислят със спама и обидите! ! !

Чакай малко какво искаш ти от мен? В темата Спам или там коя беше заплашва,че щял да ни избие и даже информирах модератор ти мен обвиняваш. Какво искаш от мене?
абе чай сега тва кой го каза?

А ве профан на теб, кой ти е казал, че като твойта решетка е изгоряла ще изгори и моята ве?

аз ли?

Правилата са за всички!

пак си помисли как ще се държиш,щото иначе летиш за 1 месец без достъп >:(

и рио да внимава с тона в спама и където да е било.
« Последна редакция: Юни 11, 2008, 12:17:57 pm от ceeder »

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #9 -: Юни 11, 2008, 09:01:42 am »
Подкрепям те Lilo, нека да се престане със спама и простотиите.За обидите нямам думи.Тия хора развалиха форума. >:(

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #10 -: Юни 11, 2008, 09:40:56 am »
той колегата  Oil_Blue_Cee'd е с предупреждение вече >:(

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #11 -: Юни 12, 2008, 11:52:21 pm »
Ето и примерни снимки на изгорелия електродвигател, който задвижва перките на вентилатора, който охлажда радиатора зад радиаторната решетка. Снимките са примерни както вече казах и не са от Киа Сийд, а показват просто само какво представлява самото устройство отделно както и заедно с вентилаторната перка.














Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #12 -: Юни 13, 2008, 12:25:03 am »
тва ли търси цял ден бре колега в нета ::)

а ние се чудим къде си се изгубил :)

в една друга тема те помолиха да дадеш снимки на партроника в твойта кола.Та би ли се постарал да постнеш собственни снимки :P

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Относно проблема с охлаждането на климатика
« Отговор #13 -: Юни 13, 2008, 11:23:29 am »
тва ли търси цял ден бре колега в нета ::)

а ние се чудим къде си се изгубил :)

в една друга тема те помолиха да дадеш снимки на партроника в твойта кола.Та би ли се постарал да постнеш собственни снимки :P

Виж сега аз съм от Пловдив и не съм стоял цял ден да търся това в нета! Вчера без туй си имах достатъчно друга работа за вършене, а и през цялото време чаках да ми се обадят от Киа Моторс - Пловдив www.kia-plovdiv.com да ми кажат какво става с колата. След като ми се обадиха, че колата е готова и да мина утре рано сутринта да си е взема към 09:30 ч. както и направих и току що се пребрах с нея. С колата мога да кажа само, че засега всичко е наред. Снощи седнах да гледам мачовете и се изкефих как Хърватите утрепаха Германците с 2:1. Утре рано сутринта пак ще ставам, защото заминавам за София за това изложение, обаче ще ходя с влака. После като се прибера пак в Пловдив от другата седмица нататъка ще снимам цялата кола и ще направя и снимки спициално само на задната броня в близък план, за да видите хубаво как изглежда широкия модел на парктроника. И така това е! Ще направя и снимки от изложението в София и тях ще Ви ги постна тук във Форума. Айде чао и умната имайте само малко търпение.