Автор Тема: Проблем с климатика на сийд  (Прочетена 21207 пъти)

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Проблем с климатика на сийд
« -: Юни 12, 2010, 02:17:20 pm »
здрашейте имам киа сийд 1,6 бензин  мисля, че климатика и изобщо не е в ред постоянно духа на максимум и струята е доста слаба а като го пусна на по малко от максимум почти не се усеща!! колата е на 7 месеца и сега за първи път ми се налага да пускам просто климатика понеже виждате навън е  ад ! моля някой ако знае нещо това не е нормално според мен неможе постоянно на максимум да духа и едвам да се усеща ???

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #1 -: Юни 12, 2010, 06:59:54 pm »
Просто отиваш в сервиза и казваш за проблема.Дано ти помогнат от първия път.....

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #2 -: Юни 12, 2010, 08:10:07 pm »
Поддържам отговора на aris, но ако все пак те интересува troubleshooting-а за климатичната инсталация на Соул-а виж прикачения файл. Иначе по това което си описал не ми е ясно само когато е на климатик ли се държи така или и когато е пусната вентилацията, което ако е така, проблем може да има около филтъра на за купето.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #3 -: Юни 12, 2010, 11:07:30 pm »
Ако не си сменял филтър го смени и ще усетиш огромна разлика. Освен това не го дръж на Ауто, щото ауто-то му е пълна скръб. Натрой си го да духа през централните отвори и на макс и ще се учудиш какъв студ излиза от духалките. Но задължително си смени филтъра. На сийда с един филтър се изкарват максимум около 7000 км по мои наблюдения. Това, което аз правя не само на сийда е, че периодично си изпирам филтъра два пъти и после го хвърлям и си купувам нов. Прането се извършва в банята с помощтта на Меглио. Пръскаш обилно от двете страни. Пускаш си душа на силна струя, но недей да се плашиш от чернилката, която ще падне. Като отмиеш основната гняз, пръскаш обилно с меглиото пак от двете страни, изплакваш пак обилно с вода, по възможност хладка, после сушиш и имаш около 7к км на разположение и си спестяваш някой и друг лев. Така ще сменяш по един филтър на около 20к км.
Успех!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #4 -: Юни 13, 2010, 12:22:56 am »
при мене няма ауто нали съм с климатик :) а май не е само на климатик а по принцип си духа така бучи силно като го сложа на максимум обаче въздух не излиза особенно много ......

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #5 -: Юни 13, 2010, 12:55:52 am »
при мене няма ауто нали съм с климатик :) а май не е само на климатик а по принцип си духа така бучи силно като го сложа на максимум обаче въздух не излиза особенно много ......
абе ти да не караш на затворени въздуховоди?! krivogled
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #6 -: Юни 13, 2010, 02:42:57 am »
при мене няма ауто нали съм с климатик :) а май не е само на климатик а по принцип си духа така бучи силно като го сложа на максимум обаче въздух не излиза особенно много ......
абе ти да не караш на затворени въздуховоди?! krivogled


:)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #7 -: Юни 13, 2010, 02:45:17 am »
при мене няма ауто нали съм с климатик :) а май не е само на климатик а по принцип си духа така бучи силно като го сложа на максимум обаче въздух не излиза особенно много ......
абе ти да не караш на затворени въздуховоди?! krivogled


:)
по това което описва - точно това прави ...
аз филтър сменям на по 15000км и до момента не съм видял огромна разлика в "тягата на духалката"

принципно като затвориш въздуха да върти в купето - бучи много и духа по-малко :)
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 02:47:13 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #8 -: Юни 13, 2010, 10:23:15 am »
абе вие нещо май за малоумен ме мислите.. като няма какво полезно да кажете няма нужда да ми се правите на много остроумни ..

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #9 -: Юни 13, 2010, 11:31:42 am »
абе вие нещо май за малоумен ме мислите.. като няма какво полезно да кажете няма нужда да ми се правите на много остроумни ..


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #10 -: Юни 13, 2010, 12:33:32 pm »
абе вие нещо май за малоумен ме мислите.. като няма какво полезно да кажете няма нужда да ми се правите на много остроумни ..

Тука сме да си помагаме и не се подиграваме на никой!Не се засягай! Понякога просто някой неща са елементарни и човек не се сеща че може понякога най малкото да е решението на проблема.Може и да не е това разбирасе
Просто някой притежатели на Сийд сме имали подобен проблем и някой не са забелязали че може да са затворени въздуховодите!!!
Повтарям мойя съвет - Просто отиваш в сервиза и казваш за проблема!! Ще чакаме резултати  ;D

Repcho

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 142
  • Ceed 2.0 CRDI
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #11 -: Юни 13, 2010, 09:35:33 pm »
Добре, а нормално ли е да са ми пълнили фреон миналата година, и в момента да духа уникална жега с климатика, май проблема не е във фреона, ама на тях им изнася да е фреона ...

sertaki

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #12 -: Юни 13, 2010, 10:11:34 pm »
момчета къде се намира филтъра на климатика

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #13 -: Юни 13, 2010, 10:33:54 pm »
момчета къде се намира филтъра на климатика
в жАбката (или там как се казва това отделение срещу пътника)  %)
Love is suicide!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем с климатика на сийд
« Отговор #14 -: Юни 14, 2010, 08:27:59 am »
Добре, а нормално ли е да са ми пълнили фреон миналата година, и в момента да духа уникална жега с климатика, май проблема не е във фреона, ама на тях им изнася да е фреона ...
да ти пълнят фреон krivogled Това се прави ,само ако имаш изпускане на системата или ако е необходимо да се подмени .Ама тя твоята е нова.