Автор Тема: Допълнителните аларми  (Прочетена 2591 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Допълнителните аларми
« -: Август 06, 2010, 10:50:32 am »
Колеги,знаете какво беше вчера в София от пороя :)
Та наложи ми се бързо предвижване из язовирите по софииските улици rofl и какво да видя. Свети сензора за отворен капак krivogled
Мислех че е задния,но уви.Беше от предния капак ,където се намира и бутона за допълнително монтираната аларамата.Но повечето от познатите във форума,винаги съм им казвал да внимават с него,защото се нагледах на паднали акумулатори от това копченце crazy и ето,че и на мен ми се случи silen
Бях спрян на бензиностанция да заредя кораба,влизам в колата и ооооо свети krivogled
Слизам,отварям задния капак за предглед.Всичко е наред,затварям и продължавам към гаража да подсушавам предната идиотщина crazy
Карам си ,и постепенно сензора на таблото започва да потъмнява(вятъра го обдухва :) ) изсъхва проклетника crazy
Докато стигнах в гаража,едвам светеше вече.
Спирам,отварям капака.Свалям кората,да си осигуря достъп да бутона и там... ооо чудно,вече добре окислен krivogled
Демонтаж,шкурене за сваляне на окисляването,пръскане с контактен шпрей и засега всичко е ОК.
Предстои му подробно изолиране на тоя елементарен бутон

Та внимавайте с него,че ако случайно ви се повреди,измуква акумулатора за отрицателно време.Алармата си заключва безпроблемно дори да не е в час music

едно клипче за тези които не са от София,на един колега със сантафе в тунела под цариградско crazy

« Последна редакция: Август 06, 2010, 10:53:22 am от Митето »

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Допълнителните аларми
« Отговор #1 -: Септември 07, 2010, 02:30:32 pm »
Привет,

Понеже моя акумулатор едвам върти като седи повече от 1 ден, та прегледах въпросното бутонче (на скъпата аларма) и действително е ръждясало.

Чудно ми е, когато е изключена алармата дали пак може от това да идва източването на акумулатора?

П.С. вече го докарах дотам, че свалих крушката на багажника и изкл. всички лампички в купето. Акумулатора пак си се разрежда, когато не ползвам колата. Да видим кога ще си остана пешачката :)
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Допълнителните аларми
« Отговор #2 -: Септември 07, 2010, 04:29:11 pm »
Привет,

Понеже моя акумулатор едвам върти като седи повече от 1 ден, та прегледах въпросното бутонче (на скъпата аларма) и действително е ръждясало.

Чудно ми е, когато е изключена алармата дали пак може от това да идва източването на акумулатора?

П.С. вече го докарах дотам, че свалих крушката на багажника и изкл. всички лампички в купето. Акумулатора пак си се разрежда, когато не ползвам колата. Да видим кога ще си остана пешачката :)


Нема какво да се чудиш отиваш дирекно до сервиза

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Допълнителните аларми
« Отговор #3 -: Септември 07, 2010, 07:59:52 pm »
Е закачи един амперметър и мери къде ти е оттечката. Най-често е кофти маса към купето.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Допълнителните аларми
« Отговор #4 -: Септември 08, 2010, 11:10:08 am »
Смяна на акумулатор бе решението
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 04:53:09 pm от dokovski »
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP