Автор Тема: KIA SPORTAGE VS. DAIHATSU TERIOS  (Прочетена 20161 пъти)

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
KIA SPORTAGE VS. DAIHATSU TERIOS
« -: Юни 25, 2009, 08:51:31 pm »
Моля за мнения относно този спор! Най вече за абсолютно всичко за каквото може да се сетите относно тези два SUVs като имате на предвид, че става въпрос само за бензиновите мотори понеже Японския Самурай не се придлага с дизелов, а и бензиновите моторите са различни. При Спортиджа е 2.0 - литров 145 коня, а Териоса с 1.5 мотор 105 коня като и двата се предлагат и с автоматична трансмисия! Като при Териос тя е 4 - степенна.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA SPORTAGE VS. DAIHATSU TERIOS
« Отговор #1 -: Юни 26, 2009, 04:04:45 pm »
до момента видях 2 минуса на Дайхатсу-то:

1. малкия мотор
2. 4 степенната кутия
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: KIA SPORTAGE VS. DAIHATSU TERIOS
« Отговор #2 -: Юни 28, 2009, 03:25:21 am »
Нещата ми се изясниха от форума www.OFFRoad-Bulgaria.com който иска да разбере как стоят нещата и за какво става въпрос може да иде и да прочете. Даже смятам, че направих грешка, че пуснах тук този постинг.  Защото като гледам не разбирате много от 4х4! А другото, което е в този форум марката Дайхатсу ми се вижда като една он водещите и даже смятам, че стои по - добре от Спортиджа при Сувовете определено когато става въпрос за минаване през неравности, лош път, дъжд княг, киша, черен път, чакълест пат с дупки и много камъни, кал и киша и през водоеми и учадтъци, които трябма да се преодолеят като голяма и дълбока локва вода пълна с мрасотияя и много кал неща като малко езерце. Така, че Дайхатсу Териос май се мери по - скоро със Соренто, не със Спортидж дори и срещу Сорентото да отстъпи двубоя все пак това е един спортен и компактен СУВ от Япония където е и произведен в Осака с много добри възможности и показатели. Ниския му двигател не остъпва чак толкова много:
Двигател тип   3SZ, бензин, водно охлаждане, 4-цилиндров, 4-тактов, 16 клапана, DOHC, DVVT
Обем куб. см. 1495
Диаметър/ход мм 72,0/91,8
Максимална мощност kW/оборота 77/6000
Максимален въртящ момент Nm/оборот 140/4400
Компресия   10
Горивна система   EFI
и т.н.
При тези технически характеристики смятам, че този СУВ ще се държи прилично на пътя особено в градски условия е идеален партньор, а и по-малките му размери го правят идеалин за паркиране на по - трудни места. Бързината му за градски условия е идеална. За горски и планински път също, а по магистралата смятам, че ще се движи със прилична скорост спрямо останалите все пак максимална скорост 160 км/ч и ускорение от 0 - 100 км. за 12,4 сек. не е чак толкова лошо!

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: KIA SPORTAGE VS. DAIHATSU TERIOS
« Отговор #3 -: Юни 28, 2009, 08:16:29 am »
То всичко много добре, само не успях да разбера-каква беше идеята на тази тема write write write

required

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 79
Re: KIA SPORTAGE VS. DAIHATSU TERIOS
« Отговор #4 -: Юни 28, 2009, 07:45:01 pm »
Ti ot Sorento i Sportage-a koe predpochitash poveche? Az ne razbiram tova DAIHATSU zashto i kude se namesva..

i po prinzip /a i na praktika/ Jeep-a e za Offroad-uslovia..Za grad po-dobroto e leka kola,spored men.

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: KIA SPORTAGE VS. DAIHATSU TERIOS
« Отговор #5 -: Юни 29, 2009, 02:57:32 am »
Ti ot Sorento i Sportage-a koe predpochitash poveche? Az ne razbiram tova DAIHATSU zashto i kude se namesva..

i po prinzip /a i na praktika/ Jeep-a e za Offroad-uslovia..Za grad po-dobroto e leka kola,spored men.

Е браво. Джипа е за оф-роуд. Казва се Кросоувър той е за оф-роуд и за гората. А Джип е просто марка на един Кросоувър със съответния си модел. Тук говорим за СУВ! Това е сравнението между Спартидж и Териос. И двата са подходящи и стават за града. Понеже са Сувове, а не Кросоувъри за гората, с който се прави оф-роуд. Ето от тук изникна тази тема. Сува е вид автомобил, който не е предназвачен за гората, а за града и лошия път. Това е дефакто нещо като градски джип, в който се чустваш сигурен и си на високо понеже сува е висок с просвет - клиренс минимум 200 см. всичко това 4х4 никакви проблеми за лошите пътища павета и дупки както и черен път, кал, пясък, сняг, киша и т.н. но не за горски път, див път вътре в гората в дивата гора неорентиран.

alman67

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: KIA SPORTAGE VS. DAIHATSU TERIOS
« Отговор #6 -: Юни 27, 2010, 12:16:57 pm »
Абе Оил, ясно е , че искаш да спамиш във форума. Аз нямам КИА, но са ми интересни като предложения и затова чета без да се обаждам и да дразня хората. Като ти харесва толкова нааканото Дайхатсу , карай си го по локвите и си трай.  Не знам кво ти харесва там толкова, това че прилича на консерва копърка ли, това, че се чудиш от къде да купуваш части ли, това , че е ни рак ни риба, това, че от 6 месеца в Европа почнаха да ги изхвърлят и джамбазите ги събират за такива като теб. Лично на мен Спортиджа ми харесва 20 пъти повече. Какво като онова е правено в Япония (а и не е много сигурно), да не би японците да не свалиха качеството? Кво се заяждаш с хората? ok