Автор Тема: Относно гаражите  (Прочетена 4712 пъти)

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Относно гаражите
« -: Август 28, 2010, 06:30:23 pm »
Някой знае ли какъв е закона относно скобите пред гаражите?
Постояно някой спира пред гаража ми за престои.Трябва всеки път да искам да си преместят колата.
Някои даже си паркират направо колите така че да става трудно излизането от него.
Писъл съм не паркирай,любезен съм бил кво друго да правя?Да пукам гуми или да драскам с ключове? devil


Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Относно гаражите
« Отговор #1 -: Август 28, 2010, 06:56:45 pm »
Трябва да се вземе разрешително от общината с проект.
След това може да си монтираш скоба.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно гаражите
« Отговор #2 -: Август 28, 2010, 10:53:05 pm »
Пукай гуми,сваляй джанти.Тея и скоба да си сложиш,ще я изкъртят crazy

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Относно гаражите
« Отговор #3 -: Август 29, 2010, 11:43:40 am »
Единият вариант е да ги наказваш с паяк. Те ще си плащат глоба и престой, ама и ти плащаш 35 лв за повикването.
Пукането и драскането ми отива към саморазправа.  box

Според мен си слагай скоба. Само виж дали има вариант да те санкционират от общината. Ако има глоба дали е голяма.

п.п. За начало пробвай с бележки по колата.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Относно гаражите
« Отговор #4 -: Август 29, 2010, 12:16:12 pm »
Да за като начало ще пробвам с бележки.С пукане е добра идеята или драскане но е последната надежда ;D
За скобата както го мислех и да сложа пак няма смисал защото те не паркират точно пред гаража а до входа на гаража което прави излизането на автомобила да става сложно. Освен ако сложа 3 скоби една до друга!!!Абе без отговорни работи devil

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Относно гаражите
« Отговор #5 -: Август 29, 2010, 05:21:29 pm »
Това със самораправата не е решение. Един приятел така надра колата на някъв който му беше спрял пред гаража, ама както се казва попадна на греда. На следващият ден си влезе в колата през задния прозорец леко понатрошен. Ако си сложиш скоба се съмнявам дори и да има глоба от общината да те глобят. Нали някой трябва да им каже, а кой ще се занимава? Все пак провери де. Иначе другият вариант е с много лепенки и надписи да не паркират. Чесно казано и аз имам същият проблем, ама знам, че паркират клиенти на едно магазинче точно до гаража, и просто ходя там да ги карам да си мърдат колите :)
Skype: Slumky

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Относно гаражите
« Отговор #6 -: Август 29, 2010, 10:48:37 pm »
Това със самораправата не е решение. Един приятел така надра колата на някъв който му беше спрял пред гаража, ама както се казва попадна на греда. На следващият ден си влезе в колата през задния прозорец леко понатрошен. Ако си сложиш скоба се съмнявам дори и да има глоба от общината да те глобят. Нали някой трябва да им каже, а кой ще се занимава? Все пак провери де. Иначе другият вариант е с много лепенки и надписи да не паркират. Чесно казано и аз имам същият проблем, ама знам, че паркират клиенти на едно магазинче точно до гаража, и просто ходя там да ги карам да си мърдат колите :)

За сега пробвах с надписи и върви добре засега но ще видим.И аз имам едно магазинче до гаража и ги викам да се мърдат да не е същото ? :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно гаражите
« Отговор #7 -: Август 30, 2010, 09:26:27 am »
предполагам повечето знаете как е разположението на моя гараж,и че запушването му е меко казано трудно.Е да,ама не.Водещата на сеизмограф го беше запушила доста тактично.Кофтито при мен е,че има камери и ще се види ,ако реша да предпиема нещо,което пък незначи,че други хора не я бяха оправили задната чистачка rofl

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Относно гаражите
« Отговор #8 -: Август 30, 2010, 07:22:19 pm »
Направи си едни стикери не паркирай, ама от тия дето лепят здраво, и му ги лепи по предното стъкло....в един момент
ще му писне да си играе да ги отлепя. Друг вариант е да си сложил големи саксии около гаража и една скоба да си "намериш"  :)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Относно гаражите
« Отговор #9 -: Септември 02, 2010, 05:47:25 pm »
http://www.ochevidets.ru/rolik/16371/

само гледай да не е назад,че му е..ш майаката на двигателя rofl

amato

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
  • Need For Cee'd
Re: Относно гаражите
« Отговор #10 -: Септември 05, 2010, 09:44:10 pm »
Ей това се казва решение :)
Kia Cee'D 1.6 CRDi LX 16V 115 hp 5555км