Автор Тема: Защитно (?) фолио по рамките на страничните стъкла..  (Прочетена 2574 пъти)

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Вратите или по-точно рамките около стъклата са облепени с черно матово фолио. С каква цел е това и какво има отдолу? Все съм се чудил, докато днес не забелязах че въпросното фолио се е нагърчило и на места разлепило. Дори на едно място беше скъсано. В крайна сметка хванах и го махнах.. обелих го и на двете врати. Отдолу си е нормално боядисано.Само на едната врата под фолиото на две места имаше леки драскотини по лака (странно как са се получили - все едно някой е търкал с нещо грубо и го е надраскал), които се надявам с подходяща паста да се позаличат.
Другото което много ме дразнеше беше "пръчката" с която се подпира предния капак след отваряне. Супер трудно се откопчаваше от държача, освен това самия държач често се вадеше от дупчицата в която трябва да стои. Накрая самия държач се счупи и пръчката не можеше да стои закачена в затворено положение и се откачаше и тропаше по двигателя. Това което направих и което е трябвало да направят при производството на колата е, че сложих амортисьорче от багажник, купено за 5 лв от една морга. Доста си поиграх докато намеря подходящи места да го хвана и то така, че да не опира никъде при затваряне. Получи се, не е 100% идеално, но върши работа. Измислил съм по-добро захващане, но ще ми трябват Г-образни планки с дупки... На първо време обаче ще е така както е в момента.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
при мен фолиото по вратите на места се е обелило, като ходя в сервиза следващият път ще им го покажа
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Фолио на 3М е решението и забравяш за този проблем завинаги. Това може да го направи всеки, който се занимава с фолиране на стъкла и ползва фолио на 3М. Виж в раздела магазини и сервизи, там има хора, които могат да ти помогнат.

По отношение на щипката на щеката на предния капак и при мен е така. Купуваш си нова, това е решението...не ги занимавай с гаранцията в сервиза.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Добре, но с каква цел е там това фолио? Ясно, че е за предпазване.. но защо пък точно там? Точно там ли е мястото което е най - застрашено от надраскване??
А относно щеката - мисля, че с амортисьорчето е много по-удачен вариант.... стига зимата да държи, тъй като от студа омекват тези амортисьорчета..

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Защитно (?) фолио по рамките на страничните стъкла..
« Отговор #4 -: Август 28, 2011, 11:44:06 pm »
Относно фолиото - на моята предна лява врата се разкъса (по моя вина). Отидох на "Сливница" и Хр.Ботев" (посока Сточна гара , на 20м преди самото кръстовище) , купих си го същото (взех си 30-40см за около 2,50лв на фирма ORAKAL) и за около десетина минути занимавка си го направих. Изобщо не си личи дали е оригиналното или е новото. Лично за мен , на това място да има фолио е по-удачен вариант , отколкото ако се боядисва. При мен под фолиото даже не беше боядисано....
Относно амортесьор на капака - зимата няма никакъв проблем - в Русия масово почват да си ги правят така.. Най-удачно ставало с амортесьор от Москвич-Алеко , че бил много тънък. Даже си писах с този , който ги поставя там (в Русия) - замяната ставала за 10 минути и ОСОБЕНО за зимата било върха.. Само незнам дали тази смяна няма да повлияе на гаранцията... Така , както ги поставят там няма проблем за бензиновите Сийд-ове - за дизелите пречи казанчето за антифриза , ноооо младежа , който ги прави ми каза , че е попаднал на дизелов Сийд и като му сложи амортесьор , ще ми прати снимки. Аз пък ще ги сложа тук - за този който го интересува...
И така...






















Извинявам се , че последователността на монтажа в снимките е малко поразбъркана , но се надявам , че като интелигентни хора , ще се оправите...
« Последна редакция: Август 28, 2011, 11:55:26 pm от jorko.b67 »

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Защитно (?) фолио по рамките на страничните стъкла..
« Отговор #5 -: Септември 01, 2011, 10:17:16 pm »
Да! Точно така си ги представях нужните планки!! На снимките, там където са хванати за самата кола си има направо готови дупки с резби и могат да се използват. Аз обаче не го направих така кадърно, защото идеята ми се роди един ден и исках да я осъществя на същия този ден. Така че не ми се занимаваше да търся въпросните планки, ами директо завъртях тези (незнам как се казват точно) болтове с топчета отгоре.. Мноого леко усукване има на самия амортисьор, едва забелижимо и другия "кусур", ако може изобщо да е кусур, е че капака не се вдига чак толкова високо колкото когато е със щеката. Може би около 15-20 см. по-малко..