Автор Тема: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото  (Прочетена 28879 пъти)

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #60 -: Декември 08, 2010, 04:59:45 pm »
Ако се убедите на свой гръб, че това което пиша е вярно, ще е много късно.  %)

Бягай да ти сложат най-новата версия на софта
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #61 -: Декември 08, 2010, 05:12:17 pm »
аха,другаря Иванчев да ме зачислява към киа моторс моля :)

Подкрепям те, ако обещаеш като станеш голям шеф да уволниш всички мърди, които се занимават с клиентското обслужване
ехе,толкова голям пост,едва ли ще ми гласува.Нищо ,че се познаваме от случайни все срещи

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #62 -: Декември 09, 2010, 12:14:04 pm »
hris

Колкото и да не ти се вярва,новия софт си е наред

Това как преценяваш хората(по правописа) едва ли може да ти каже,че съм от сервиза crazy
Нещата не са излизали от темата,спокойно.Като излезнат,ще ги вкараме в релсите пак :)

Сега леко към Dokovski

това какво съм искал от софта,съм го получил 8-) и не ми е криво с "прецакването" !

"Всезнайко","такират" или както искаш пиши,поне знам какво са ми сложили на колата и не съм се прецакал,ама хич.
МНого поздрави на Данчо Бойков music
 crazy crazy crazy
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 12:16:08 pm от Митето »

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #63 -: Декември 09, 2010, 03:44:50 pm »

Сега леко към Dokovski

това какво съм искал от софта,съм го получил 8-) и не ми е криво с "прецакването" !

"Всезнайко","такират" или както искаш пиши,поне знам какво са ми сложили на колата и не съм се прецакал,ама хич.
МНого поздрави на Данчо Бойков music
 crazy crazy crazy

Понеже го обърнахме на чат: не знам за какво говориш , аз също съм доволен от новия софт.

"Всезнайко","такират" или както искаш пиши  :o

Ще му предам на Данчо. А от кого?
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

sa6o 07

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
  • 1.6 crdi 115hp
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #64 -: Декември 10, 2010, 12:09:31 am »
ама вие сте големи пичове,тука 3-4 човека се знаете и си коментирате само вашите въпроси и проблеми  пък другите  да го ***** преди седмица писах по тая тема нещо което живо ме интересува (смениха ми софта и не виждам промяна-нито турбото престана да цвили нито е елиминирана турбодупката ) та каква е файдата от софта ( очевидно са ми сложили 2-рата версия тъй като този месец са го сменяли,пък  повечето тук са минали 2 пъти през сервиза и казват,че първата версия имала проблеми та са я забранили), хубаво ще е  да забелязвате коментарите и на другите хора,защото съм склонен да вярвам повече на вас отколкото на хората от сервиза(от тяхната уста всичко звучи идеално,като че няма проблем ).

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #65 -: Декември 10, 2010, 08:58:05 am »
ама вие сте големи пичове,тука 3-4 човека се знаете и си коментирате само вашите въпроси и проблеми  пък другите  да го ***** преди седмица писах по тая тема нещо което живо ме интересува (смениха ми софта и не виждам промяна-нито турбото престана да цвили нито е елиминирана турбодупката ) та каква е файдата от софта ( очевидно са ми сложили 2-рата версия тъй като този месец са го сменяли,пък  повечето тук са минали 2 пъти през сервиза и казват,че първата версия имала проблеми та са я забранили), хубаво ще е  да забелязвате коментарите и на другите хора,защото съм склонен да вярвам повече на вас отколкото на хората от сервиза(от тяхната уста всичко звучи идеално,като че няма проблем ).
Колега, със смяна на софт, нито цвиленето може да изчезне, нито дупката. Това са неща, които не се променят. Така, че смяна на софт не означава, че колата ще литне. Мощността си остава същата, но се променят някой параметри в работата на двигателя, я подаване на гориво, я налягане на турбината и т.н.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #66 -: Декември 10, 2010, 10:13:07 am »
тука 3-4 човека се знаете и си коментирате само вашите въпроси и проблеми  пък другите  да го ***** преди седмица писах по тая тема нещо което живо ме интересува.

Напълно съм съгласен с теб, но както прочетох в един друг форум: "Още един, който си мисли, че ми плаща заплата"

хубаво ще е  да забелязвате коментарите и на другите хора

Ако текста, който си пратил е малко по-прегледен, някой може да поиска да ти обърне внимание. Ти нямаш една главна буква, нито пък запетайки, 5 реда ти е едно изречение.
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 10:18:10 am от dokovski »
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #67 -: Декември 10, 2010, 03:59:38 pm »
АКо искате мошност слагайте чип тунинг.Поне за дизелите има вариянти но кажете чао на гаранцята  :-*

sa6o 07

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
  • 1.6 crdi 115hp
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #68 -: Декември 13, 2010, 05:48:20 pm »
dokovsky ще приема забележката ти.Е от сега нататък ще пишем по-четливо.Имам следното питане-падна ли ви разхода със новия софт ?

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #69 -: Декември 13, 2010, 07:48:45 pm »
"Sa6o 07" - не си прав за 3-4 човека и за "*****"-нето....
Ако вземеш да дойдеш на някоя от срещите - ще го разбереш.... ok
Ако (по каквато и да е причина) не можеш да присъстваш - бъди по-активен тук , във форума - от януари до сега само 10 пъти.... е, бива ли така ... write ?
Все пак ВСИЧКИ тук някога са били "Новак" , нали ?
Тук сме да си помагаме кой с каквото и както може - на мен са ми помагали , а и аз съм помагал...
Това е ! ;D
А относно софта - аз не съм го пипал (и така съм много доволен) и ми е трудно да коментирам новите...

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #70 -: Декември 14, 2010, 05:31:18 pm »
dokovsky ще приема забележката ти.Е от сега нататък ще пишем по-четливо.Имам следното питане-падна ли ви разхода със новия софт ?

Падна с много малко, но да не забравяме, че ми се беше вдигнал с предишната бъгава версия на софта :)
Сега колата върви и харчи както в началото :)
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #71 -: Декември 14, 2010, 07:53:57 pm »
Падна с много малко, но да не забравяме, че ми се беше вдигнал с предишната бъгава версия на софта :)
Сега колата върви и харчи както в началото :)

и аз правя същото заключение :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

sa6o 07

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
  • 1.6 crdi 115hp
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #72 -: Декември 15, 2010, 09:15:55 pm »
Момчета,имам желание да съм по-активен,но такива са обстоятелствата,че само дет се вика от дъжд на вятър преглеждам форума.Когато мога влизам,тук много полезни работи откривам.Та викате разхода не се е вдигнал,брееейй напредък  :) ;D yahoo

Angel

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #73 -: Декември 16, 2010, 01:18:35 pm »
Ако наистина се връща първоначалното положение (т.е. така както си беше заводски при мен преди малко повече от 2 години) е добре.Аз лично само не разбрах дали е възможна смяната на софта и по другите сервизи?С Горубляне приключих и май до Пловдив ще се разхождам вече.

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #74 -: Декември 16, 2010, 02:29:56 pm »
Миналата седмица бях в сервиза за други неща и след като си я взех ми съобщиха че и софта сменили. Сега чета темата и да споделя моите наблюдения. Дупката е чувствително по-малка, много приятно при градско каране, преди смяната под 2000 об. нямаше никой и се получаваха много кофти ситуации. Друго наблюдение - преди ми беше адски странно как рязко се сменя налягането във входящия колектор. Даже се чудех как може тая малка турбина толко надув да прави (аз съм с 90 коня дизел). Сега нещата са много по плавни и равномерни, предполагам е променен мапинга налягане/гориво в ниските обороти (нали сме с VGT). Извънградско още не съм карал, но по околовръстното не усещам разлика при скорости 80-100, а налягането е по ниско от преди.