Автор Тема: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото  (Прочетена 28927 пъти)

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #75 -: Декември 16, 2010, 02:39:06 pm »
С Горубляне приключих.

И аз, но записваш си час, отиваш и чакаш 20 мин. Ако те карат да чакаш повече, чак тогава започваш разправийте. Няма смисъл за дребно нещо да се разкарваш излишно, а и нали трябва да си заслужат заплатите
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

Angel

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #76 -: Декември 16, 2010, 03:45:28 pm »
С Горубляне приключих.

И аз, но записваш си час, отиваш и чакаш 20 мин. Ако те карат да чакаш повече, чак тогава започваш разправийте. Няма смисъл за дребно нещо да се разкарваш излишно, а и нали трябва да си заслужат заплатите

Не,наистина сериозно,в сервиза в София повече няма да ходя.Ако някой колега е минавал за смяна на софта през Пловдив или знае какъв е редът там.Не е спешно,че ако продължи така тихо и кротко снежецът ще го оставя за 2011.

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #77 -: Декември 16, 2010, 04:02:39 pm »
С Горубляне приключих.

И аз, но записваш си час, отиваш и чакаш 20 мин. Ако те карат да чакаш повече, чак тогава започваш разправийте. Няма смисъл за дребно нещо да се разкарваш излишно, а и нали трябва да си заслужат заплатите

Не,наистина сериозно,в сервиза в София повече няма да ходя.Ако някой колега е минавал за смяна на софта през Пловдив или знае какъв е редът там.Не е спешно,че ако продължи така тихо и кротко снежецът ще го оставя за 2011.

Защо бре, колега, да не си бил някой :)
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

Angel

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #78 -: Декември 16, 2010, 04:18:55 pm »
С Горубляне приключих.

И аз, но записваш си час, отиваш и чакаш 20 мин. Ако те карат да чакаш повече, чак тогава започваш разправийте. Няма смисъл за дребно нещо да се разкарваш излишно, а и нали трябва да си заслужат заплатите

Не,наистина сериозно,в сервиза в София повече няма да ходя.Ако някой колега е минавал за смяна на софта през Пловдив или знае какъв е редът там.Не е спешно,че ако продължи така тихо и кротко снежецът ще го оставя за 2011.

Защо бре, колега, да не си бил някой :)

 crazy Само това липсва,не съм пацифист голям,но едва ли е уместно средство за решаване на нашите си авто-проблеми.Просто приключих с опитите да получавам съвремено европейско обслужване от този Сервиз,ще пробвам другите.

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #79 -: Декември 16, 2010, 04:28:08 pm »
Да не те отчайвам, но аз ходих в Пловдив за техническо обслужване, много много европеец не се почувствах. Същият дол глогинки са и там.
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

Angel

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #80 -: Декември 16, 2010, 04:36:28 pm »
Да не те отчайвам, но аз ходих в Пловдив за техническо обслужване, много много европеец не се почувствах. Същият дол глогинки са и там.

То малко офтопик взе да става,извинявам се за което,но имам приятелче в Пловдив (който има магазин за модели, виж ми подписа ако те интересува за какви модели иде реч) и той с неговата Мазда уж е доволен.Доколкото и ако правилно съм разбрал в Пловдив са заедно Мазда и Киа в общ сервиз,както всъщност тук нашият е за Субару и Киа.
Но ако си прав  sorry ще трябва и другаде май да се пробвам.

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #81 -: Декември 16, 2010, 05:08:33 pm »
Няма смисъл за дребно нещо да се разкарваш излишно....
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #82 -: Декември 16, 2010, 09:07:23 pm »
Да не те отчайвам, но аз ходих в Пловдив за техническо обслужване, много много европеец не се почувствах. Същият дол глогинки са и там.

То малко офтопик взе да става,извинявам се за което,но имам приятелче в Пловдив (който има магазин за модели, виж ми подписа ако те интересува за какви модели иде реч) и той с неговата Мазда уж е доволен.Доколкото и ако правилно съм разбрал в Пловдив са заедно Мазда и Киа в общ сервиз,както всъщност тук нашият е за Субару и Киа.
Но ако си прав  sorry ще трябва и другаде май да се пробвам.
в пловдив няколко пъти питах и отричат да знаят каквото и да било за какъвто и да било софтуер по какъвто и да е двигател на киа :) като го питах Радо 4 или 5 пъти изглеждаше искрено учуден че имало ъпдейти и че можело и някой да ги иска за колата си.
иначе сервиза е свестен - чист и подреден и екипите бачкат сръчно. и да - наистина са сервиз и на мазда. даже вътре има съм виждал повече мазди отколкото кии.

доковски,
в стара загора ми показаха копие от твой имейл с опис как в пловдив не ти сменили филтъра на климатика при някое ТО. имаше и снимки. ти въобще с тях говори ли по тоя въпрос и реагираха ли ти някак?

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #83 -: Декември 17, 2010, 08:45:02 am »
доковски,
в стара загора ми показаха копие от твой имейл с опис как в пловдив не ти сменили филтъра на климатика при някое ТО. имаше и снимки. ти въобще с тях говори ли по тоя въпрос и реагираха ли ти някак?

Писах е една друга тема за въпросния мейл, който пратих как всички се изпокриха като мишоци. Никой не ми отговори нито от сервиза дето оплюх, нито от централата в СФ. Трябваше да звъня 2 пъти да ги питам дали ще получа отговор. Абсолютни мишки :)
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #84 -: Януари 20, 2011, 09:34:43 pm »
освен, че колата върви както, когато я взех от магазина :) вече когато гася не тресе така двигателя както преди, чак ми тропаше ауспуха :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #85 -: Януари 21, 2011, 10:09:44 am »
Има ли вероятност в сервиза в София да сменят софта без да те предупредят?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #86 -: Януари 21, 2011, 10:17:13 am »
Има ли вероятност в сервиза в София да сменят софта без да те предупредят?
голяма :)

ceedsam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #87 -: Януари 25, 2011, 05:54:14 pm »
Колеги, правих ТО на 45 000 км в Шумен, на сиид 1.6 115 кс и ето следните резултати след ъпдейт на софтуера:
разхода ми се покачи с около 2.5 литра.
при даване на контакт светва лампата на датчика на горивния филтър, а преди изобщо не е светвала.
сега и някакъв шум се появи в мотора.
Който има някаква идея да помага.
пс в Шумен сервиза вече се управлява от Виста комерс и монтьорите са други

gog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #88 -: Февруари 07, 2011, 10:27:04 pm »
някой има ли идея как и дали може да се провери версията на софтуера

след посещение в сервиза по други причини след като си получих автомобила направо не можах да го позная - много по-шумен от преди, ускорението е равномерно разпределено и постоянно.
Преди дам ли газ и мине ли 2000 оборота направо се изстрелваше, сега ускорява постоянно и доста често светкат системите за превъртане на гумите, което не се усеща като да давам толкова газ
Преди пък много рядко се пускаше, трябваше да повъртят малко и тогава се пускаше блокажа

аз си въобразявам или автомобила се държи по съвсем друг начин ?

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Ако някой не е чул (днес го научих) - вече е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО смяна на софта на всички дизелови Сийд-ове !!! Ако не се подмени (безплатно) , падала гаранцията...
Само не разбрах - защо не сме известени ???? :o
Та , ако някой не си е сменил софта - като ходи в сервиз на КМБ за каквото и да било (вече във всички сервизи , а на само в софийския) , трябва да спомене , че все още е със стария софт...
Успех! ok