Автор Тема: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото  (Прочетена 28892 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
аха,и си предвидете повечко време за тая процедура.

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Ако някой не е чул (днес го научих) - вече е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО смяна на софта на всички дизелови Сийд-ове !!! Ако не се подмени (безплатно) , падала гаранцията...

Мерси за информацията, но все пак от къде го разбра това?
При какви условия отпада гаранцията, има ли срок до който трябва да се смени?
Ако е така, тези от сервиза имат необяснимо поведение. Да не би да съм длъжен аз да се самоинформирам и ако не го направя да ми отпадне гаранцията  :o

Утре ще им се обадя и ще ги питам

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
срок няма.При следващото ТО,ще ти го направят задължително! music

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
ако е толкова спешно ще ти се обадят да ги посетиш или при следващо ТО.няма начин да ти отпадне гаранцията, без сервиза да са знаели за проблем и да не са го отстранили.

sava

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Здравейте колеги,
 днес ми се обадиха от сервиза във Варна за смяна на софта.
Прочетох темата-да разбирам ли,че ще ми сложат 2-рата(подобрена) версия?...

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
@sava: Да, задължително е! Мен ми го смениха точно на 23 във Варна и ги питах защо, а отговора беше: "от KIA ни задължават, иначе гаранцията пада..."
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
И аз другата седмица (живот и здраве) съм на тази процедура..

sava

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Спрял съм да ходя наТО при тях и не знам дали съм в гаранция..
Щом ме викат,утре ще отида да разпитам за какво става дума.
Притеснението ми е да нямам проблемите описани в началото.
Pararararam,явно всичко е наред с новия софт?
Може пък да се объркат и да ме вдигнат на 115к.с. при смяната(шегувам се)

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Миналата седмица смениха и моя софт - първо качват първата версия , след това надграждат и втората. Процедурата ми отне около 30-40мин.
Вече минах около 500 км (градско , извънградско , магистрала) - какви са ми впечатленията :
 - двигателя работи по-култивирано , по-тихо
 - почти не се усеща т.н. "турбо-дупка"
 - разхода май не се е променил
 - имам усещането , че (ако сравнявам колата с бокса) съм преминал в по-горна категория - мааалко по-тромав , но с по-мощен удар т.е. -  в началото по-трудно "пиля гуми"  , но съм все едно с по - мощен двигател (лично мнение)...
Определено съм по-доволен от колата след смяната на софта.
Само за сведение - софта ще бъде "отворен" за смяна до м. Август ( не разбрах до началото или до края на месеца) - след това от КИА го затварят и после няма да може да се сваля по колите.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Миналата седмица смениха и моя софт - първо качват първата версия , след това надграждат и втората. Процедурата ми отне около 30-40мин.
Вече минах около 500 км (градско , извънградско , магистрала) - какви са ми впечатленията :
 - двигателя работи по-култивирано , по-тихо
 - почти не се усеща т.н. "турбо-дупка"
 - разхода май не се е променил
 - имам усещането , че (ако сравнявам колата с бокса) съм преминал в по-горна категория - мааалко по-тромав , но с по-мощен удар т.е. -  в началото по-трудно "пиля гуми"  , но съм все едно с по - мощен двигател (лично мнение)...
Определено съм по-доволен от колата след смяната на софта.
Само за сведение - софта ще бъде "отворен" за смяна до м. Август ( не разбрах до началото или до края на месеца) - след това от КИА го затварят и после няма да може да се сваля по колите.
Жоро, според мен най-новият софт е с една идея по-добре от този, с който си купихме колите :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

mb

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #100 -: Август 26, 2011, 11:50:24 am »
а здравейте. от 2 седмици съм с някакъв нов софт и сериозно не ме кефи - вече имам турбо дупка а мощността ми си е стегнала куфарите и е бегала нейде надалече. чак се чудя дали не ми смениха и турбината и не е с твърди лопатки вече заради таз дупка дочно под 2К оборота. изпреварванията ми се усложниха и не ме кефи и не ми се свиква.
а от днес познати почнаха да ме бъзикат дали и мойта са я скопили на 90 кобили за да не фръкнело турбото, нищо че съм я купил и плащам данъци като за 115 катъра. та имало някаква относително скорошна статия в аутобилд в която техния тестов сийд след като минал през ъпдейт на софта го проверили и измерили че са им забили софта от на 90 к.с. двигателя 1.6 CRDI и ходили да се разправят с германската КИА по въпроса.

та някой да е срещал подобна статия или съм жертва на дебелашки хумор?
има ли стенд да си проверя реалните к.с. на двигателя и дали да се разправям с КМБ по въпроса, щото съм си купил кола със 115 и след като си плащам за такава искам да си я ползвам като такава ебаси. да си сменят турбините ако са толкова нестабилни, колата ми е в гаранция, а не да ми скопяват софта.

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #101 -: Август 26, 2011, 11:58:37 am »
Прежали малко пари и я качи на дино тест и ще разбереш истината music

gog

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #102 -: Август 26, 2011, 05:46:14 pm »
и аз съм недоволен от новия софт като колегата mb
не че преди много съм натискал или съм състезател, но вече не се усеща турбото изобщо
при ускорение до 3000 оборота ускорението се усеща по един и същи начин, както ускоряваш от 1000 до 2000 със същото темпо от 2000 до 3000.
Преди много рядко съм ускорявал на ниски предавки до 3000 оборота или повече, защото направо изоравах земята и лепеше за седалката за страх

btw; kia ceed 2.0, 140HP

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Загуба на мощност след смяна на софт на турбото
« Отговор #103 -: Август 26, 2011, 10:43:24 pm »
и аз съм недоволен от новия софт като колегата mb
не че преди много съм натискал или съм състезател, но вече не се усеща турбото изобщо
при ускорение до 3000 оборота ускорението се усеща по един и същи начин, както ускоряваш от 1000 до 2000 със същото темпо от 2000 до 3000.
Преди много рядко съм ускорявал на ниски предавки до 3000 оборота или повече, защото направо изоравах земята и лепеше за седалката за страх

btw; kia ceed 2.0, 140HP
не знаех че и на 2.0 сменят софтуер
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT