Автор Тема: Избор на Аларма  (Прочетена 11645 пъти)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #15 -: Юни 13, 2008, 03:45:33 pm »
Факт! Аз лично смятам че ако преди са монтирали фабрична аларма едва ли биха спрели да го правят но... И все пак ако има някой с ЕХ с монтирана допълнителна аларма да си признае! А може и да се окаже че наистина на ЕХ не монтират нищо допълнително...тогава отиде много писане за нищо. :P Благодаря Ви за отговорите все пак.  :D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Избор на Аларма
« Отговор #16 -: Юни 13, 2008, 03:52:12 pm »
е аз съм с такова животно :)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #17 -: Юни 13, 2008, 04:22:35 pm »
Е как е! Няма отваряне колата а! Ей няма такива търговци..същите са като банките! На теб алармата ти бачка със сгъваемия ключ нали? ...още едно дистанционно ще е върха! :-[

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Избор на Аларма
« Отговор #18 -: Юни 13, 2008, 04:24:30 pm »
Е как е! Няма отваряне колата а! Ей няма такива търговци..същите са като банките! На теб алармата ти бачка със сгъваемия ключ нали? ...още едно дистанционно ще е върха! :-[
ами със сгъваем е.Алармата  си е включа.или по-точно ключа е в алармата :)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #19 -: Юни 13, 2008, 04:34:42 pm »
Остава само да питам в КИА...интересно ми е като има аларма какво точно монтират те! Макар че не се съмнявам, че все ще намерят какво да монтират за 300лв  :D

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Избор на Аларма
« Отговор #20 -: Юни 13, 2008, 05:29:27 pm »
Остава само да питам в КИА...интересно ми е като има аларма какво точно монтират те! Макар че не се съмнявам, че все ще намерят какво да монтират за 300лв  :D

това което идва с колата е дистанционно за централното закл. :)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #21 -: Юни 13, 2008, 05:58:38 pm »
Е значи "фабрична аларма" в нашия случаи е дистанционно управление на централното, а то не е достатъчно за застраховане на колата така ли? Преди няколко години купувахме нов автомобил от друг производител...не му е слагана допълнителна аларма има само дистанционно на централното. Няма сирена и никога не е издал един звук - само мига :P В същото време е застрахован с пълно каско в ДЗИ! Ей това ми е интересно как става :D ceeder твърди че няма монтирана допълнителна аларма а е застрахован предполагам!  :P И все пак на въпроса: Cee`d_sh ти най-добре можеш да кажеш - има ли избор на модели при монтажа на алармата или слагат на всички еднаква! Благодаря.
« Последна редакция: Юни 13, 2008, 06:00:34 pm от mitkopitko »

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Избор на Аларма
« Отговор #22 -: Юни 13, 2008, 06:02:20 pm »
Ами май не е само дистанционно, аз съм отключвал колата само с ключа и в момента който отворя врата почва да свири здраво, май клаксона де , ама тва си е аларма  :)

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Избор на Аларма
« Отговор #23 -: Юни 13, 2008, 06:10:30 pm »
за избора ще се обърнеш към софийския сервиз..................... в началото застраховатилите ги регистрираха но, не знам поради каква причина след време взеха да не ги признават.............. ::)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #24 -: Юни 13, 2008, 06:19:22 pm »
Еми аз виждам 200-300лв на кола замесени, но може да има и друга причина. :P В такъв случай, ще се обърна първо към бъдещия застраховател да видя какви са му изискванията и после ще му мислим. Лично ме съмнява да има други изисквания освен сигнализация при взлом, а щом това го има в ЕХ  ;D Никога не е късно да ме изненадат с някое интересно обяснение.  :D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Избор на Аларма
« Отговор #25 -: Юни 13, 2008, 06:25:56 pm »
затова ти казах да слушаш внимателно :-*

Cee`d_sh

  • Кандидат Майстор
  • Разбирач ;)
  • *
  • Публикации: 323
  • Малко тунинг ,,,,,,,,,,,,,,,
Re: Избор на Аларма
« Отговор #26 -: Юни 13, 2008, 06:31:56 pm »
Еми аз виждам 200-300лв на кола замесени, но може да има и друга причина. :P В такъв случай, ще се обърна първо към бъдещия застраховател да видя какви са му изискванията и после ще му мислим. Лично ме съмнява да има други изисквания освен сигнализация при взлом, а щом това го има в ЕХ  ;D Никога не е късно да ме изненадат с някое интересно обяснение.  :D

изискват и звукова сигнализация удар ......... примено ти чупят стъклото, а това с което е ЕХ не работи в случая

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #27 -: Юни 13, 2008, 06:41:47 pm »
А тя свири ли без да чупиш прозореца?  :P Аз колкото пъти съм правил каско (2-3 пъти) ме питат: има ли аларма? я дай да я чуем! добре. Но явно зависи от застрахователя. Няма смисъл да гадаем, ще отида да питам при първа възможност. Важното е че вече знам как да им я пусна (10х to ceeder  :P ) Между другото си спомням че като сгънахме огледалото на Embezzler на просиид-а, алармата издаде недоволен заплашителен звук!  ::)  Явно могат да тестват шоковите датчици, остава да разбера дали го има като изискване при застрахователя. Благодаря на всички за помощтта  ;D доста спам направихме за един ден - няма такъв активен форум  ;D

giacc

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
  • Cee'd 5d 1.4 16V CVVT EX
Re: Избор на Аларма
« Отговор #28 -: Юни 15, 2008, 11:02:51 pm »
На мен навремето за ЕХ ми махнаха от цената 200 лв.з а монтажа на алармата, щото си беше с фабрична. Така че и на тебе трябва да ти махнат. Просто темплейта им е с цена за аларма и им е трудно да го махнат явно оттам. Иначе ЕХ си е с фабрична аларма и за нея не плащаш допълнително.

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #29 -: Юни 16, 2008, 08:38:49 am »
От лизингова цена ли ти махнаха 200лв или от кеш плащане? Понеже в темплейта за кеш плащане не виждам да има включена аларма, а при лизинга има. Може би няма да ми махнат нищо от цената, а просто няма да ме задължът да дам 200лв отгоре за аларма... Това е добре да се знае благодаря  :D