Автор Тема: Избор на Аларма  (Прочетена 11646 пъти)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Избор на Аларма
« -: Юни 13, 2008, 12:50:57 pm »
Здравейте всички, понеже скоро очаквам да пристигне и моят така дългооочакван автомобил, та се чудих дали от КИА дават някъкъв избор на алармена система която монтират или слагат един и същ модел? Интересно ми е дали за малко повече стотинки неможе да се сложи по висок клас аларма с някои гъзариики като автоматично вдигане на прозорците при заключване примерно...избор на тон и други такива. Като разгледах книжката на алармата която КИА-СОФИЯ монтират имаше описани такива функции но изглежда модела които те монтират е базов и не присъстват  :-[ Естествено следва питане в КИА по въпроса и най-вероятният отговор е отрицателен, но нека ако някой има опит да сподели. Благодаря предварително.  :D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Избор на Аларма
« Отговор #1 -: Юни 13, 2008, 12:59:58 pm »
ех,за вдигането на стъклата аз лично не ти го препоръчвам.Трябва да ти се монтира допълнително комфорт модул който да се връзва към алармата.

Другото е,че ако искаш лятото да си оставиш джама леко отворен,нямаш тоя шанс :(

Аз сега като си сложих ветробраните,прозорците си седят винаги леко отворени и в колата си е винаги свежо ;D

Алармата си е само за пред застрахователите.Ако решат да ти я пипат,няма спасение >:(

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #2 -: Юни 13, 2008, 01:30:42 pm »
Хм, като се замисля си прав...незнам защо, но имам непреодолимо влечение към всякакви такива глезотиики  8) помня, че имаше и други интересни работи, които ми направиха впечатление в книжката, но забравих какви ... явно все пак не са били толкова интересни  :P Благодаря за отговора.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Избор на Аларма
« Отговор #3 -: Юни 13, 2008, 01:52:08 pm »
ами то другото е да ти се отваря багажника от дистанционното без да отключваш вратите.Голем праз.Така или иначе натискаш копчето,пък дали ще е тва на цялата аларма или само на багажника,все тая.Разликата е само в ключа ,който пък е според класа на оборудване.Естественно можеш с ниския клас да си поръчаш ключа от високия клас с/у май 260 лв беше ;)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #4 -: Юни 13, 2008, 02:17:35 pm »
Аз съм поръчал ЕХ и е със згъваем ключ...надявам се поне алармата да работи с ключа не да разнасям и допълнително дистанционно  :D, а отварянето на багажника без да се отключват вратите мисля че си го има - комбинация с копчетата нещо беше ако не се лъжа...четох го в мануал-а на Ceed.
« Последна редакция: Юни 13, 2008, 02:19:43 pm от mitkopitko »

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Избор на Аларма
« Отговор #5 -: Юни 13, 2008, 02:21:48 pm »
ЕХ не си ли е с фабрична аларма ? :o

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #6 -: Юни 13, 2008, 02:44:18 pm »
Интересен въпрос! Аз съдя по това че ако взимаш примерно ЕХ на лизинг, има допълнително 200лв монтаж на Сигнално-охранителна с-ма  :o или информацията в сайта е грешна (много вероятно) или разчитат никой да не обърне внимание. На ЕХ на същото място (зад волана) ли се намира червената лампичка? Доколкото знам на LX там я монтират..

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Избор на Аларма
« Отговор #7 -: Юни 13, 2008, 02:47:04 pm »
мне,ЕХ е с аларма,ама незнайно защо се слага допълнително ;)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #8 -: Юни 13, 2008, 02:53:45 pm »
Интересно, значи идва с фарбична, и слагат още нещо допълнително?  :o Незнам кому би било необходимо това...доколкото знам при застрахователите минаваш и с фабричната аларма. Макар в някои случаи да няма сирена и шокови датчици дори, а само имобилайзер и управление на централното...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Избор на Аларма
« Отговор #9 -: Юни 13, 2008, 02:54:56 pm »
ами само това е достатъчно за да ти вземат 300лв с монтажа >:(

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #10 -: Юни 13, 2008, 02:57:03 pm »
Е в това вече има някъкъв смисъл!  ;D в понеделник ще отида да чуя тяхната версия  :D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Избор на Аларма
« Отговор #11 -: Юни 13, 2008, 02:58:10 pm »
и слушай внимателно какви неща ще ти наговорят :)

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Избор на Аларма
« Отговор #12 -: Юни 13, 2008, 03:01:16 pm »
мне,ЕХ е с аларма,ама незнайно защо се слага допълнително ;)

Аз нямам допълнително монтирана аларма.

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Избор на Аларма
« Отговор #13 -: Юни 13, 2008, 03:15:24 pm »
Ceeder ти от КИА-СОФИЯ ли си взимал колата или от друго представителство?! Абсолютно е възможно само тук да монтират допълнителна "супер-екстра-сейф" аларма за скромната сума от 200-300лв  :) без да има необходимост от това. Поздрави.

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Избор на Аларма
« Отговор #14 -: Юни 13, 2008, 03:38:11 pm »
Ceeder ти от КИА-СОФИЯ ли си взимал колата или от друго представителство?! Абсолютно е възможно само тук да монтират допълнителна "супер-екстра-сейф" аларма за скромната сума от 200-300лв  :) без да има необходимост от това. Поздрави.

Не е от София, но тогава ми казаха че само на базовия монтирали аларма. Сега не знам дали в новите ЕХ има някаква промяна, но като гледам вече навсякъде гледат да те оскубят колкото се може повече ....