Автор Тема: ГНП  (Прочетена 12494 пъти)

sashko71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
ГНП
« -: Септември 28, 2010, 06:12:42 pm »
Здравейте горди собственици на КИА.Всеки сиима грижи по колата а мояте следната.Преди запалване от помпата се чува странен звук който след 3-4 секунди изчезва.До тук добре.Възпламенявам аз дизела почва да работи нормално тръгвам минавам 2-3км.и като почва едно самоволно форсиране на мотората чак страх ме хваща.Колегите шофьори на сфетофарите ме гледат странно чак опулено.Дайте акъл кво е тва чудо.

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: ГНП
« Отговор #1 -: Септември 28, 2010, 08:12:16 pm »
Абе днеска един колега в лично съобщение ме попита дали моята помпа издава някакъв звук като завъртя ключа за палене но преди да паля демек на контакт както е. Слушах но не чух никакъв особен шум или звук. ???

sashko71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: ГНП
« Отговор #2 -: Септември 28, 2010, 08:47:45 pm »
Явно този шум >:(в последствие предизвиква това форсиране а от там идва и още един проблем,на ниски обороти на 2ра да речемсе получава едно придърпване чак пломбите да ти изпаднат.Не мога да подам лека газ все трябва да я галя на полусъединител.При самото ускорение от скорост в скорост не го прави тоя номер а само при подаване на газ.На самата помпа има три букси разкачих ги последователно никакъв резултат единствено като махна голямата мотора гасне.Преди време на диагностиката в Колос казаха че всичко е наред.Обаче не е така
Затова моля за помощ.

qgoar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: ГНП
« Отговор #3 -: Септември 28, 2010, 09:20:11 pm »
Здравей колега.И аз имам жужене в помпата но при мен е постоянно.Някой път се чува по слабо някой по силно.Придърпване нямам и не се форсира сама както при теб.И според мен не е нормално това ,но все още не съм ходил на майстор. Някой ако има идея какво може да е да сподели?ААА...мойта сутрин почти никога не пали от първия, но като върна ключа и завъртя веднага пали и започва да работи нормално.

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: ГНП
« Отговор #4 -: Септември 28, 2010, 10:46:15 pm »
От 1994 година карам само дизелови коли Фиат Уно 1.4 ,Сеат Толедо 1.7 , Мерцедес 2.5 , Фиат Стило 1.9 и сега КИАта та съм свикнал след като угасне иконката с подгревателната свещ да не завъртам веднага да паля а чакам още 2-3 секунди и тогава паля. Почти винаги палят колите с първото завъртане. И КИАта не прави изключение . Пробвайте и вие . Значи гасне лампичката и броя до 3 и завъртам . Пали без грешка за сега.Минал малко над 1000кма та нямам още кой знае какви впечатления ,но да чукна на дърво за сега всичко е нормално.

sashko71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: ГНП
« Отговор #5 -: Септември 29, 2010, 01:59:40 pm »
От 1994 година карам само дизелови коли Фиат Уно 1.4 ,Сеат Толедо 1.7 , Мерцедес 2.5 , Фиат Стило 1.9 и сега КИАта та съм свикнал след като угасне иконката с подгревателната свещ да не завъртам веднага да паля а чакам още 2-3 секунди и тогава паля. Почти винаги палят колите с първото завъртане. И КИАта не прави изключение . Пробвайте и вие . Значи гасне лампичката и броя до 3 и завъртам . Пали без грешка за сега.Минал малко над 1000кма та нямам още кой знае какви впечатления ,но да чукна на дърво за сега всичко е нормално.
Не мисля че проблема идва от начина на палене щото форсирането започва доста по късно след няколко километра.Преди кията имах Паджеро такива грижи не е давало.Незнам дали тая пустия има ел.смукач и същия да се включва и изключва когато си иска :o.Също така не се влияе от това дали колата е топла или студена.Де що има букса и вакум съм пробвал никакъв резултат :(.

qgoar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: ГНП
« Отговор #6 -: Септември 30, 2010, 10:53:00 pm »
Някой знае ли ГНП на 2.0тди подлежи ли на някакви реглажи и ако на  какви?Нали е електронна помпа.

qgoar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: ГНП
« Отговор #7 -: Октомври 06, 2010, 06:55:10 pm »
Някаква промяна по проблема с придърпването  и форсирането имаш ли колега?Ходи ли някъде на майстор и каде ако си ходил?

sashko71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: ГНП
« Отговор #8 -: Октомври 08, 2010, 05:43:33 pm »
Някаква промяна по проблема с придърпването  и форсирането имаш ли колега?Ходи ли някъде на майстор и каде ако си ходил?
   Не промяна няма.Очаквах някой от колегите които от по-дълго време карат КИА да изкажат мнение или да предложат някой с добра диагностика.Ще се поразровя из нета за инфо и ще споделя.

siliko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: ГНП
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2010, 07:46:33 am »
Киата  страда от лоши връзки на кабели.Вземи  контактен спрей и пръскаи на всякаде.Моята  го правеше но  при мен пробпема беше друг,имах пауар бокс и  като го махнах проблема изчезна.Успех.

sashko71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: ГНП
« Отговор #10 -: Декември 08, 2010, 10:58:49 am »
Киата  страда от лоши връзки на кабели.Вземи  контактен спрей и пръскаи на всякаде.Моята  го правеше но  при мен пробпема беше друг,имах пауар бокс и  като го махнах проблема изчезна.Успех.
Какво имаш в предвид под кабели/буксите към помпата или всичко що е кабели по двигателя/и нали говориме за дизел да не стане неква яхния.Благодаря за съвета,а м/у другото с WD40смазката ще има ли същия ефект или точно контактен спрй ще е нужен.

qgoar

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: ГНП
« Отговор #11 -: Декември 18, 2010, 07:58:45 pm »
Киата  страда от лоши връзки на кабели.Вземи  контактен спрей и пръскаи на всякаде.Моята  го правеше но  при мен пробпема беше друг,имах пауар бокс и  като го махнах проблема изчезна.Успех.
Какво е това пауар бокс за какво служи  и как го махна.Един колега ми каза да почистя прехода между жилото на гаста и буксата с кабели.Направих го но никаква промяна.

filsil71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: ГНП
« Отговор #12 -: Септември 18, 2014, 11:55:00 am »
Здравейте колеги моята КИЯ като загрее прекъсва на ниските обороти и пуши синкав дим но проблема е там че не го прави постоянно ако някой има идея да каже от какво може да бъде.  Предварително ви благодаря .

georgipetkov64

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
  • Карам бавно стигам бързо 0899113720
Re: ГНП
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2014, 06:06:42 pm »
Може да е турбина.

merikati

  • Новак
  • *
  • Публикации: 39
Re: ГНП
« Отговор #14 -: Декември 26, 2014, 05:16:25 pm »
АЗ мисля че е Гнп!