Автор Тема: Дефект по таблото  (Прочетена 28820 пъти)

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Дефект по таблото
« Отговор #15 -: Октомври 02, 2010, 07:42:18 pm »
Ако сервиза нямат опит кой да има? :-* Отивайте смело за смяна каквото трябва.Колата явно си има слабите места но не са фатални.

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Дефект по таблото
« Отговор #16 -: Октомври 03, 2010, 03:36:54 pm »
Bongo описа точно за какво става дума на сащото място е и при мен и по сащия начин МАМАКА МУ :)

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Дефект по таблото
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2010, 11:30:35 am »
колеги ходих до сервиза и им показах за какво става дума .... момчетата го "коментираха" както се изказа приемчика и след това ми казаха : "на този етап неможе да се направи нищо не подлежи на подмяна "  МЕРСИ  bravo ok ;D :)

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Дефект по таблото
« Отговор #18 -: Ноември 08, 2010, 04:33:54 pm »
В такъв случай звъниш веднга на търговеца, който ти е продал колата и го питай защо ти е продал кола, която отсега нататъка ще караш с бубунки на таблото ....

За мен това е недопустимо!
KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Дефект по таблото
« Отговор #19 -: Ноември 08, 2010, 08:52:22 pm »
колеги ходих до сервиза и им показах за какво става дума .... момчетата го "коментираха" както се изказа приемчика и след това ми казаха : "на този етап неможе да се направи нищо не подлежи на подмяна "  МЕРСИ  bravo ok ;D :)

Говори с управителя, направи оплакване официялно направи ги луди ако трябва но щом колата е гаранциона трябва да ти я направят.В софиския сервиз са пичове самоче трябва да ги потискаш за такива неща

dokovski

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 70
Re: Дефект по таблото
« Отговор #20 -: Ноември 09, 2010, 08:55:00 am »
Колега,

Ще ти уредя наполовин цена голямо каре в 2 от най-тиражираните вестници.

Пусни една хубава анти-реклама на 7 годишната гаранция. Проучил съм въпроса - не могат да се съдят.
След това може да пратиш снимки до централата в Словения и Корея, да видят защо им куцат продажбите и защо Хюндай при аналогични машини имат значително по-високи продажби.

Може да измислим и вариант и за 2-3 билборда по магистрала Тракия ....

Още един съвет: не се оставяй на решенията на "услужливите експерти" в сервиза. Веднага ескалираш към централния офис. Няколко пъти са ми отказвали едно или друго нещо и се е налагало да звъня в централта за съдействие.

Успех

KIA CEED 1,6 CRDI 115 HP

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Дефект по таблото
« Отговор #21 -: Ноември 09, 2010, 09:11:10 am »
Правиш си хубави снимки, пишеш писмо до централата на Киа, но не в БГ, а в Корея и след няколко дни ще ти звъннат да те питат кога ще ти е удобно да идеш да ти сменят таблото. Относно бабунките, предполагам, че са над бордовия просто, защото там има повечко греене и се разлепя материала. Гледам, че и на жената на Киата се е пръкнала една малка за сега бабунка. Явно им е калпаво лепилото.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Дефект по таблото
« Отговор #22 -: Ноември 09, 2010, 10:13:44 am »
За съжаление размера им се увеличава с времето(макар и незначително) а и броя им достига вече 5.Първите две бяха много малки, а след година и половина са увеличили размера си.Лощото е че са се появили нови три оново с малки размери, но след време сигурно и те ще се увеличат.А по отношение на поднямата...представяте ли си как се напасва ново табло ако все пак някой има късмета да му го сменят?Да се чуди човек кое от двете е по-малката злина.... %)

Mar

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 85
Re: Дефект по таблото
« Отговор #23 -: Ноември 09, 2010, 11:14:19 am »
Както писах по-горе и при мен има две "бабунки" на таблото, едната по-голямата е над жабката а по-малката точно над уредите ... както и бонго написа, с времето се забелязва как малко по-малко растат.
Като ходих на ТО преди 20-на дни ги показах "неофициално" на приемчика, коментара беше едва ли не да се надяваме да не растат и да не се появяват нови crazy
А не го обявих официално, защото реших да пробвам първо с един дефект на пластмастата около скоростния лост, уж го снимаха и щяха да се съвещават дали ще го признаят, но както се досещате вече 20 дни ни вест ни кост от тях  devil

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Дефект по таблото
« Отговор #24 -: Ноември 09, 2010, 02:12:47 pm »
Правиш си хубави снимки, пишеш писмо до централата на Киа, но не в БГ, а в Корея и след няколко дни ще ти звъннат да те питат кога ще ти е удобно да идеш да ти сменят таблото. Относно бабунките, предполагам, че са над бордовия просто, защото там има повечко греене и се разлепя материала. Гледам, че и на жената на Киата се е пръкнала една малка за сега бабунка. Явно им е калпаво лепилото.
Сега ако дадеш и адреса на централата по тези проблеми в Корея, цена няма да имаш
« Последна редакция: Ноември 10, 2010, 09:37:06 am от radkoDI »

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Дефект по таблото
« Отговор #25 -: Ноември 09, 2010, 04:21:26 pm »
Скритите дефекти май започнаха да излизат наяве вече :-[
На мен пък днес ми се побърка компа, започна да отчита среден разход по 45-50 литра на 100 км. Покарах колата почти 200 км. извънградско и разхода падна до 26 л/100 км. :o %)...а моментен разход под 99/100 км. не отчита %)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Дефект по таблото
« Отговор #26 -: Ноември 09, 2010, 05:43:13 pm »
да не си превключил случайно на другите мерни единици?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Дефект по таблото
« Отговор #27 -: Ноември 09, 2010, 06:50:08 pm »
да не си превключил случайно на другите мерни единици?
и на моменрният разход

vankatatr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 55
Re: Дефект по таблото
« Отговор #28 -: Ноември 10, 2010, 01:16:28 pm »
токова ми е писнало вече да се занимавам с такива селянии в таа държава едно нещо няма да стане по лесния начин както си му е реда. Секи гледа да те прецака да мине метър................... >:(

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Дефект по таблото
« Отговор #29 -: Ноември 10, 2010, 02:10:09 pm »
токова ми е писнало вече да се занимавам с такива селянии в таа държава едно нещо няма да стане по лесния начин както си му е реда. Секи гледа да те прецака да мине метър................... >:(

+1