Автор Тема: Дефект по таблото  (Прочетена 28793 пъти)

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Дефект по таблото
« Отговор #45 -: Август 15, 2016, 02:42:15 pm »
Аз си го залепих сам без да свалям таблото. Най добре с шпатулка от сладолед или тези които ти гледат докторите в гърлото. Мажеш с лепило, и мажеш таблото. После чакаш 15 мин и натискаш. Стана с една празна 500 мл бутилка стоя там цяла нощ да натиска заклещена м/у стъклото и таблото. Екстра е :)  Лепилото е  Момент, мирише на хелметекс (мисля че е същото като състав)  :)

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Дефект по таблото
« Отговор #46 -: Август 15, 2016, 08:50:31 pm »
Хелметекса няма да държи на жегата,започна да ме дразни и скоро ще облепя с хартиено тиксо и ще го намажа ,само да се сетя какво точно лепило да ползвам.Може ли да снимаш това което си ползвал

nix

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 59
  • Honda CRV, Honda Jazz, ex:Cee'd SW 1.6 CRDi LX 90
Re: Дефект по таблото
« Отговор #47 -: Август 16, 2016, 11:37:00 am »
Засега държи, лепилото е "Хенкел Момент". Колата ежедневно стои на слънце, ще видим ...

blas

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Дефект по таблото
« Отговор #48 -: Септември 07, 2016, 09:37:37 am »
И аз имам същия проблем.
Но за да си го залепя трчбва да сваля пластмасата.Меоже ли да кажете как се сваля? :o

asen3678

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Дефект по таблото
« Отговор #49 -: Октомври 05, 2016, 01:21:30 pm »
Колеги, преди време имах проблем с моята кола. На таблото до въздъховода се отвори кората, беше много грозно, но намерих точният майстор който лепи таблата без да се налага да сваля предното стъкло.
Човекът се намира в София, жк. Гео Милев, улица Христо Максимов 31. Изградил си е система за лепене и вече една година близо карам, направено е много професионално.
Само майките и жандармерията бият за добро!

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Re: Дефект по таблото
« Отговор #50 -: Декември 09, 2016, 08:54:12 pm »
Засега държи, лепилото е "Хенкел Момент". Колата ежедневно стои на слънце, ще видим ...
Тоя хенкел момент има десет разновидности,кой точно е?

Kosy

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Дефект по таблото
« Отговор #51 -: Август 10, 2018, 09:36:37 am »
Може ли телефон на човека от Гео Милев, че и аз имам същия проблем и много дразни

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Дефект по таблото
« Отговор #52 -: Август 23, 2018, 04:31:04 pm »
Може ли телефон на човека от Гео Милев, че и аз имам същия проблем и много дразни

Ето колега: http://www.avtointerior.bg/index.php?option=com_contact&Itemid=3

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Дефект по таблото
« Отговор #53 -: Юни 04, 2019, 11:34:10 am »
Още един доволен клиент от гореупоменатите хора. Закарах колата, уговорихме се кога да я оставя, защото ми казаха, че е хубаво като я направят поне 24 часа да престои и на следващия ден си я взех с оправено табло. Препоръчвам.

angel_87

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Дефект по таблото
« Отговор #54 -: Юли 06, 2019, 07:14:07 pm »
Здравейте колеги. Наскоро купих Kia ceed 1.4 109 коня бензин-газ и имам същия проблем с таблото. Информацията за майстора в София е супер полезна. Дали знаете някой в Пловдив, който лепи табла? Ще ви бъда много благодарен!

daneva78

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Дефект по таблото
« Отговор #55 -: Август 04, 2019, 03:46:46 pm »
Още един доволен клиент от гореупоменатите хора. Закарах колата, уговорихме се кога да я оставя, защото ми казаха, че е хубаво като я направят поне 24 часа да престои и на следващия ден си я взех с оправено табло. Препоръчвам.

А колко Ви струваше залепването, че и мен ме чака същото?

ktasimir77

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 89
Re: Дефект по таблото
« Отговор #56 -: Август 05, 2019, 11:16:44 am »
Мисля че под 100лв беше, но не съм сигурен.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Дефект по таблото
« Отговор #57 -: Септември 23, 2021, 10:54:46 pm »



Здравейте! Таблото ми беше разлепено по абсолютно същия начин, на абсолютно същото място. Днес успях да го залепя. Ето как:
Ползвах лепилото, което колегата е споменал Moment Universal Classic. В тубичка, има го във всяка железария. Само че не ползвах дървена шпатулка като колегата, а силиконов ПРОЗРАЧЕН шлаух като за помпичка за аквариум - от най тънките. Хватката е следната: облепваме с хартиено тиксо пред и зад надигнатото (дупката). Хубаво е да се постели и допълнително хартия по таблото, за да не капне лепило. Единия край на маркучето се резва под ъгъл. Другия край се нанизва на върха на църкалцето на тубичката лепило. Вкарвате свободния край на маркуча в цепнатината, така че да нанасяте лепило пъво на частта под таблото,която мисля е метална. Започвате да стискате тубичката за да прецените горе долу с каква скорост се движи лепилото по маркуча. В момента в който лепилото стигне до изхода на маркуча започвате едновременно да стискате тубичката и да придвижвате (приплъзвате) маркуча по дължина на отлепеното,така че да нанесе една лента лепило по долната част.

Веднага след това повтаряте процедурата по горната (отлепената част, самото табло).
Оставяте да стоят двете части без да ги притискате една към друга 15 минути или малко повече, понеже се предполага че сте нанесли по-дебел слой. Лепилото по инструкция се нанася тънко на двете повърхности и се чака 15 минути преди да се слепят. В случая сме нанесли по дебел слой, понеже нямаме видимост колко лепило излиза, а и нямаме достъп за да го размажем. Така че след около 18-20 минути можете да притиснете двете части една за друга и да застопорите с нещо. Аз използвах няколко кърпи сгънати и смачкани на топка и ги натиках между таблото и стъклото. По принцип трябва да хване веднага, но за всеки случай оставете няколко часа.
Друго важно е първо да мажете долната част (основата под таблото) и след това горната, понеже долната е по дълбоко и когато мажете горната няма опасност да засегнете долния слой лепило което ще се случи ако действате обратно. Друг съвет, който мога да дам е да имате предвид, че когато спрете да стиската тубичката, лепилото продължава да излиза още малко по "инерция". Също така, понеже в тубичката има въздух следете кога този въздух ще тръгне по маркуча и кога ще излезе за да не си мислите че мажете с лепило а всъщност мажете с въздух.
Успех!

« Последна редакция: Септември 23, 2021, 11:03:12 pm от vanselot »