Автор Тема: Вода в дизеловия горивен филтър  (Прочетена 5699 пъти)

romanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Вода в дизеловия горивен филтър
« -: Септември 25, 2010, 06:38:43 pm »
Колеги, преди няколко дни се обзаведох със Сийд, 1,6 дизел, 115 к.с., ЕХ. Колата я взех от Варна и тъй като имаше няколко литра дизел в резервоара, на ОМВ край Шумен на път за София напълних догоре с обикновения дизел. Днес, вече на останал половин резервоар на едно кръстовище ми светна за няколко секунди датчик, който още не знаех какво означава. При проверка в книжката се оказа, че това е датчик, посочващ наличието на вода в дизеловия горивен филтър. Преди да купя колата направих във Варна диагностика и тя не установи никакви проблеми. След това направих и годишното ТО, при което беше сменен и горивния филтър. В упътването на Киа прочетох, че при светване на този датчик, трябва да се ходи в сервиза за отстраняване на водата. Докато да налея дизела този датчик не светеше, което ме кара да се питам дали проблемът не е именно от това зареждане? Имате ли опит с такъв проблем?

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Вода в дизеловия горивен филтър
« Отговор #1 -: Септември 25, 2010, 07:22:18 pm »
Добре дошъл. От зареждането ще да е било. Нормално нашия дизел обичат да го кръщават с водичка. Отиди да ти източат филтъра и гледай по-скоро да изгориш това, което си заредил. Има някакви добавки за неутрализиране на водата в резервоара, но аз съм твърдо против каквито и да било добавки. А от ОМВ вече зареждам само в краен случай. И тяхната нафта стана пълна скръб. Обикновено зареждам на петрол и нямам ядове за момента или ЕКО или Ромпетрол. Не знам вашите филтри дали имат пробка на дъното за източване, но си е цапаница, така че скокни до сервиза да ти го източат.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Вода в дизеловия горивен филтър
« Отговор #2 -: Октомври 05, 2010, 10:19:16 pm »
"Тати" е прав - по-добре скокни до първия сервиз , та да си караш после колицата с кеф.
И аз отдавна не зареждам на ОМВ - най-доволен съм от ПЕТРОЛ , ЕКО и ЛУКОЙЛ.
Но по-добре не пипай филтъра сам... ok