Автор Тема: Новата KIA-Optima  (Прочетена 35431 пъти)

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Новата KIA-Optima
« -: Октомври 18, 2010, 11:16:24 am »
Това го има на сайта на Киа бг.
Предполагам, че може да се очаква и тук.   ;D
http://www.kia-newoptima.com/
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Юли

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2010, 04:23:07 pm »
Страхотна е  ;D

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #2 -: Октомври 18, 2010, 05:23:55 pm »
Колата е в сегмента среден клас и в конкуренция с Passat. Mondeo и Insignia









Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #3 -: Юни 10, 2011, 09:48:04 pm »
[youtube]ZNWeAMnRTPk[/youtube]
 ;D

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #4 -: Юни 12, 2011, 11:25:25 am »
Колата я има на мотор шоу на експото и е убиец  ;D Нещо обаче нямаше цена  :o

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #5 -: Юни 12, 2011, 02:17:14 pm »
Колата я има на мотор шоу на експото и е убиец  ;D Нещо обаче нямаше цена  :o
колата е само експонат!
Няма да се предлага засега тук!
Днес беше голямо шоу на жена в колата :)

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #6 -: Юни 12, 2011, 04:05:25 pm »
И аз питах за цената и на изложението. Казаха, че е ПРЕДпремиерен експонат. Таблото ми направи адски лошо впечатление. Пластмасите и подредбата ми беше меко казано дървено за кола от този клас. Като се прибрах отворих сайта на модела http://www.kia-newoptima.com/ и за белязах че има доста разлика. Не знам дали това е защото това е някъв експонат и ще има разлика с действителния модел, но се съмнявам (нивото на оборудването също има значение, но в случая нямах в предивд мултимедията) Като екстериор обаче колата е убиец. Има невероятна стойка и поглед. Стъкления покрив с белия цвят са феноменално съчетание, много е красива. Мацката на щанда каза, че цена ще има след септември-октомври.
Guns don't kill people ... people kill people ...

Roko_bs

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #7 -: Юни 12, 2011, 04:32:47 pm »
Здраейте,
Аз бях запитал от страницата на Киа за този модел,защото имам интерес. От Киа ми заявиха, че се очаква след изложението в София да започне да се продава. Като цена за базов модел с бензинов двигател се очаква да цената да е към 38 000 лв. Дано колега да не си прав за продажбите от октомври ноември.
Alfa Romeo 156 Selespeed '99
Kia Magentis '06 - на тати :p

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #8 -: Юни 12, 2011, 09:24:36 pm »
Имам лични наблюдения над автомобила, но това е за американския вариант - 2,4л/200к.с., цените започват от $19к... Колата е повече от добра за тази цена, бих казал че по-ми харесва като дизайн дори от новата Соната... За пластмасите по таблото - спорен мен качеството е супер и изобщо не бих казал че дизайна е дървен, напротив... От коли не разбирам, но мога да дам компетентно мнение като дизайнер, все пак за това ми плащат :) От целия американски пазар KIA и Hyundai са най-атрактивните марки в ниския и среден клас... Като в клипа за Soul всички други карат тостери :) Cheers!

itk

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • 2.0 16V D-CVVT 4WD 163 6AT EX
    • Преводачески услуги
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #9 -: Юни 17, 2011, 06:32:26 pm »
Страшно много ми хареса Оптимата, супер линия, страхотна визия докарва, още преди две седмици я разгледах в шоу-рума, но дилърът каза - най-рано октомври, при цени между 40 и 60 к в зависимост от двигателя и нивото на оборудване....
Careful what you wish for, it might just come true....

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #10 -: Юни 17, 2011, 07:24:23 pm »
Аз ей това не мога да разбера :-[ Цените са доста завишени в сравнение с USA... Въпросните автомобили ги произвеждат в Европа, нали така, тук доколкото знам само Сорентото правят, всичко друго е внос от Корея, моето Форте си е корейско.... Е от къде тая разлика в цената? Да не говорим че европейските са с доста по-слаби мотори  :)

radkoDI

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 169
  • SOUL 1,6 бензин, МТ; SEAT Toledo - 1,8 LPG
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #11 -: Юни 17, 2011, 09:47:19 pm »
Аз ей това не мога да разбера :-[ Цените са доста завишени в сравнение с USA... Въпросните автомобили ги произвеждат в Европа, нали така, тук доколкото знам само Сорентото правят, всичко друго е внос от Корея, моето Форте си е корейско.... Е от къде тая разлика в цената? Да не говорим че европейските са с доста по-слаби мотори  :)

Докато САЩ се водят най-големият пазар (консуматор) цените там ще са най-ниски в света (може би с изключение на Китай, за автомобилите произведени там). Оптимата мисля не се произвежда в Европа и заради това се облага с допълнителни налози за разлика от моделите на КИА произведени на Стария континент. Радвай се че си в автомобилната Мека, където не само колите са от най-евтините, но и горивото.

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #12 -: Юни 18, 2011, 12:22:49 am »
Затова и колегата dickens ще ни посаветва как да докараме оптимата или фортето от САЩ в БГ   ;D

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #13 -: Юни 18, 2011, 06:59:40 am »
Ами аз го бях писал вече - в Турция или Русия ;) що ви е от USA  :) Ама май Optima-та все още я няма никъде в Европа... Даже сметнах че KOUP в Русия започва от 34600 лв. базата. Иначе за покупка от USA - цените зпочват от 26 000 лв. (и това с таксите, крайна цена,. калкулирах набързо...) Сложи 4000 лв. транспорт до България и колата каца на 30 000 лв. но без гаранция, не знам кой би направил такава поръчка :-[ А като платиш и мито.... Разсъждавам си само, не че някой ще се юрне да си поръчва...
« Последна редакция: Юни 18, 2011, 07:23:24 am от dickens »

dickens

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
  • Forte 2.4 SX
Re: Новата KIA-Optima
« Отговор #14 -: Юни 18, 2011, 08:19:12 am »
Ей това май наистина няма шанс за Европа...