Автор Тема: Обща информация  (Прочетена 114381 пъти)

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Обща информация
« -: Март 30, 2008, 11:48:58 pm »
КИА Моторс Корпорейшън осъществи дебюта на най-новия си прототип – KOUP на международното автомобилно изложение в Ню Йорк. Илюстрирайки формата и еволюцията на бъдещите автомобили с марка КИА, агресивният екстериор на KOUP е в унисон с агресивният, практичен и същевременно ‘лъскав’ интериор на 4-местния модел. Проектиран в дизайнерския център на КИА Моторс Америка, прототипът KOUP напълно олицетворява мотото на марката „Силата да изненадваш” с харминичните си пропорции и плавен дизайн, които загатват за едно истински емоционално управление.

Задвижван от 2.0л Theta II турбо бензинов двигател с 290 к.с. и вградена система за директно впръскване GDI (Gasoline Direct Injection), KOUP е с забележителен въртящ момент от 393 Nm при 2000-4000 об.мин. При директно впръскване на горивото в цилиндрите под високо налягане чрез системата GDI и допълнително охлаждане на сгъстения въздух се подобрява
запалването, което води и до намаляване разхода на гориво и нивото на вредните емисии.

niki_heidan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Обща информация
« Отговор #1 -: Декември 25, 2008, 02:28:45 am »
Този модел на киа ще има ли дизелов вариант,примерно 3,0л 250к.с. от КИА МУХАВЕ, защото не съм привърженик на бензиновите двигатели още повече на GDI. Митсубиши имат такъв мотор 2.4л 150к.с. Аз лично не бях много доволен от него а и потдръжката е много по-скъпа от обикновен бензинов агрегат.
А любителите на ГАЗ могат просто да забравят за този двигател още повече както и КИА са вмъкнали и турбо.Аз лично бих предпочел Киа форте и я очаквам с нетърпение. Ако някой може да предостави информация и ценова листа на форте ще му бада безкрайно благодарен  ;D

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Обща информация
« Отговор #2 -: Декември 25, 2008, 11:57:46 am »
Forte още не се предлага в Европа. Може би догодина ще го пуснат. Обаче истината е, че Forte произлиза точно от концепта Koup.

niki_heidan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Обща информация
« Отговор #3 -: Декември 28, 2008, 01:53:51 pm »
Лелееее!!! Изобщо не се бях заглеждал в koup. Невероятна е.Тя кога ще излезе? Ако има и дизел имам един дарак БМВ 525д за разтикване и мисля да добавя още една киа към автопарка че а тези немски боклуци нещо не съм доволен sorry

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Обща информация
« Отговор #4 -: Август 08, 2009, 10:57:35 pm »


http://www.netcarshow.com/kia/

Фактически това е новото Черато наречено Форте за Американския пазар. А КОУП е спортния вариант на Форте, но в САЩ. В Европа сигурно ще се появи до година, но с името Черато. Обаче за източноевропейския пазар нещата са плачевни там е Сийда и всичко останало, което се предлага във България! Чератото го спряха за България и някои други страни от източна Европа, фейслифта на новия Маджентис изобщо няма да пристига поне засега у нас, защото такива били намеренията на Корейците. А и няма възможност за поръчка на нова от магазина от вън така, че нещата наистина стават плачевни и то много. Същото се отнася и за Форте под името Черато като причината била, че нямало достатъчна пазарна ниша у нас по изискванията на корейците! Така, че нищо не се знае до 2 години може да ги има у нас, а може и да ги няма! В другите напреднали страни от Европа, които са в Евро съюза със сигурност ще ги има още на другия ден след пускането им в продажба. А и от друга страна голямо влиание оказва и икономическата криза в момента, която оказва голямо влияние и у нас във България при продажбите на чисто новите производствени автомобилни единици!


« Последна редакция: Август 08, 2009, 11:03:18 pm от Oil_Blue_Cee'd »

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Обща информация
« Отговор #5 -: Юни 04, 2011, 01:14:32 pm »
Време е да поосвежим темата с малко снимки на доработено купе от известния американски тунинг майстор Мани Де Енцио. Колата е била представена на SEMA 2009, а зеленият цвят е бил заимстван от Ламборгини.




aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: Обща информация
« Отговор #6 -: Юни 05, 2011, 12:38:11 am »
Това "нещо" как можем да го внесем от САЩ?  :-*