Автор Тема: за бензинките  (Прочетена 12260 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
за бензинките
« -: Октомври 31, 2010, 09:41:17 pm »
днес ми се отвори възможност да покарам един от служебните Сийдове, 1.4 бензин 109кс
като цяло по-новите изработки копчето за вентилацията в купето е направено на степени, твърдо 1-2-3-4, което ме изненада неприятно. за мен е по-добре потенциометър
другото което ме изненада, че колко "скопена" е бензинката.
даваш газ и тя не върви :) докато с дизела е съвсем различно! :)
« Последна редакция: Ноември 01, 2010, 01:03:51 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: за бензинките
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2010, 11:16:26 pm »
Е ти ко искаш - от дизел на бензин и да върви. Напни я на 6к обороти да видиш дали не фърфи.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: за бензинките
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2010, 11:43:08 pm »
Хвърлям ръкавицата така да се каже. Да заповядат 1.6 дизелистите на избрана от тях дисциплина.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: за бензинките
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2010, 01:00:26 am »
вижте колеги, лично моето мнение преди да взема дизела беше да си купя 1.4 бензин, сега като си помисля като си пусна климатика какво ще стане ....
днес бях разочарован, с 4 човека в колата, на магистралата която е от Ябланица към София, как трябва над 80км/ч да връщам предавки за да изпреваря. Такова "чудо" с дизела, пак с 4 човека, плюс малко повече багаж не съм го усещал толкова.
то е ясно че ако карам с бензинката над 4500об/мин върви повече ... макар че и това пробвах - пак по нагорнищата бях като "куца хлебарка"-както един колега се изразява ... :)
НЕ съм за "война дизел-бензин" защото винаги преди да си купя тази кола съм карал бензинови автомобили (искам тук да уточня че са били винаги без АГУ :) ) просто турбото си казва думата  write
« Последна редакция: Ноември 01, 2010, 01:05:29 am от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: за бензинките
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2010, 09:55:04 am »
Колега, ако опиташ малко по-големия двигател на бензина, няма да си толкова негативен към него. Ти сравняваш 1.4 бензин с 1.6 дизел. Присъединявам се към Гелето за ръкавицата.

Вчера се прибирах от Русе и по същия път (магистрала Хемус) съм си карал на 5-та съвсем спокойно и съм си изпреварвал когато ми се налага без да слизам на по-долна предавка с постоянно работещ климатроник, багаж, жена и бебе в колата. Опитай 1.6 бензин и тогава ще видиш, че разлика има, но не е толкова фрапираща, за което говориш в случая.

Резултата: 5.9 среден разход при положение, че от русе до ябланица съм карал по всички ограничения и бях слязъл до 5.4. На магистралата обаче кракът ми понатежа на газта и вдигна до 5.9.

Хайде, безаварийно пътуване на всички колеги, без значение бензин или дизел караме.
« Последна редакция: Ноември 01, 2010, 02:22:15 pm от D-train »




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: за бензинките
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2010, 10:53:31 am »
Според мен 1.6 crdi дава малко измамно усещане за вървене. Не ме разбирайте погрешно, доволно много си върви като за този двигател но създава впечатление че върви доста повече спрямо друга кола с подобни параметри на двигателя. Иначе няма какво да се спори, ясно е че вървят наравно с 1.4 бензин.

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: за бензинките
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2010, 12:11:33 pm »
Според мен 1.6 crdi дава малко измамно усещане за вървене. Не ме разбирайте погрешно, доволно много си върви като за този двигател но създава впечатление че върви доста повече спрямо друга кола с подобни параметри на двигателя. Иначе няма какво да се спори, ясно е че вървят наравно с 1.4 бензин.
Грешиш,
пътували сме София - Пловдив по магистралата с 2 Сийда - 1,6CRDI и 1.4 бензин. Бензинката доста изоставаше просто неможеше да държи темпото, което може да се наложи от дизела.
Така, че нищо не измамно, а си е така. Друго е вече при 1.6бензин
Поздрави
Love is suicide!

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: за бензинките
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2010, 12:57:58 pm »
Донякаде съм съгласен но не съвсем и очаквам разбирасе отрицания.
Първо,д изеловите двигатели са много по капризни.
Като изцяло подръжката на бензиновия двигател е много по икономичен от колкото дизеловия а не и толкоз лош разхода на горивото.Дизеларката беше много по скъпичка при избор на подкупката на автомобила.Вижте също разликите на ТО.
Бензинката 1.4 си е пъргава за такъв двигател и не съм имал никви затруднения на испреварвания дори и понякога със включване на климатика.Ускорението принчипно се осеща след 4000 обороти кадето при дизела въртиящия момент е по висок и е нормално от по ниски обороти да върви по добре.
Като съм пълен с багаж и поне с 4 души със включен климатик се усеща наистина губене на мощноста.Но и затова има решение.Чип тунинг специяно изработен за този двигател монтирасе в Гърция и най важното и хубавото е че не може да се отчете от диагностиката на КИА-проверено е.
Като изцяло съм много доволен за избора си.За градцки условия дори и за патуване залагам на 1.4 бензин!Абе каквтото и да е КИА да е! ok



jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: за бензинките
« Отговор #8 -: Ноември 01, 2010, 01:46:51 pm »
Хайде и аз да се обадя...
Първо колегата коментираше , че от 1,6/115 д е пробвал 1,4/109 б и просто каза , че дизела повече му харесва (няма лошо , мнение...моето е същото между другото).
Второ - нека да кажа мнение , защото ги имам "в наличност" и двата двигателя (1,6/115 е моята , а 1,4/109 е на Маринка). На старт ТОЗИ бензинов двигател НЯМА ШАНС срещу ТОЗИ дизелов двигател - смятам , че е нормално и коментарите са ... !!!!
При високи обороти 1,4/109 си върви перфектно за толкова мощен бензинов двигател - при скорост 170 - 175км/ч Маринка с нейната кола се беше залепила на 20-25м зад мен и не можех да мръдна (тогава бях с Пежо 307).
Не съм специалист , но не съм сигурен дали дизела е по-капризен като двигател :-X %) от бензиновия и за по-голям пробег от 12-13000/год. май е по-изгоден дизела...
Та такива ми ти работи - много ще ми е приятно да се дискутират такива теми , без естествено "да си ги мерим" , че не се знае на кого ще му излезе "най-дълъг" , а и мисля , че няма смисъл от това.... ;D ok

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: за бензинките
« Отговор #9 -: Ноември 01, 2010, 02:08:51 pm »
Прав си Жоре. Все пак споделяме впечатления. Аз лично не разбрах, че колегата сравнява 16 ЦРДИ с 1.4 Бензин, мислех, че говори за бензина като цяло.

Преди да вземем нашата ходих на тест драйв и при дизела ми допадна това, че при ниските обороти си като автоматик, което за града си е голям плюс. Сега имам чувството, че ще счупя лоста от игра, докато стигна от Младост 4 до Бояна и братно сутрин и вечер. Обаче! Мамка му и прасе, не ми се кара дизел бре. Хората са си го казали: '... бензин в кръвта!' не нафта, пък и споделям мнението на Арис за каприза и дизела от предишен опит със служебни дизели и много преки наблюдения над една Омега 2.5 TDI автоматик, с която брат ми се 'самобичува' преди известно време, а омегата беше 1997г. пак стара ама не чак толкова.

Жорка, колкото и да ги мерим те имат едни и същи спецификации бре, .... за колите говоря.
« Последна редакция: Ноември 01, 2010, 02:20:15 pm от D-train »




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: за бензинките
« Отговор #10 -: Ноември 01, 2010, 02:18:59 pm »
За плюсовете и минусите на бензиновите и дизеловите двигатели може да си говориме много.
Също така всеки си има предпочитания.
Само да отбележа, че по данни на Киа Просийда 1.4 (109 к.с.) 0-100 км за 11,3 сек,
                                                                          а 1.6 (115 к.с.) 0-100 км за 11,5 сек.
Иначе еластичност и ускорение 80-120 км сигурно са си за дизела.

п.п. 1.6 бензин 0-100 км 10.8 сек.
« Последна редакция: Ноември 01, 2010, 02:21:10 pm от proc »
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: за бензинките
« Отговор #11 -: Ноември 01, 2010, 02:38:14 pm »
Хм , в лабораторията е така... yahoo

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: за бензинките
« Отговор #12 -: Ноември 01, 2010, 08:40:01 pm »
Прав си Жоре. Все пак споделяме впечатления. Аз лично не разбрах, че колегата сравнява 16 ЦРДИ с 1.4 Бензин, мислех, че говори за бензина като цяло.

Преди да вземем нашата ходих на тест драйв и при дизела ми допадна това, че при ниските обороти си като автоматик, което за града си е голям плюс. Сега имам чувството, че ще счупя лоста от игра, докато стигна от Младост 4 до Бояна и братно сутрин и вечер. Обаче! Мамка му и прасе, не ми се кара дизел бре. Хората са си го казали: '... бензин в кръвта!' не нафта, пък и споделям мнението на Арис за каприза и дизела от предишен опит със служебни дизели и много преки наблюдения над една Омега 2.5 TDI автоматик, с която брат ми се 'самобичува' преди известно време, а омегата беше 1997г. пак стара ама не чак толкова.

Жорка, колкото и да ги мерим те имат едни и същи спецификации бре, .... за колите говоря.

понеже говорех за моята кола спрямо служебната, в подписа съм сложил каква е моята кола :)

преди да купя дизела съм карал само бензинови автомобили. на тестдрайва карах дизел, много бях изненадан. Въпреки това пак исках да си купя бензин. Тук вече се намеси съдбата, бях твърдо решен да си купя колата за да си направя подарък за рожденния ми ден, отивам в шоурума и хоп всички налични бензинки изкупени :) , точно тогава беше станал дизела 2.6лв/л, а бензина беше 2.4лв/л.
седнах в нас, посмятах малко, и се оказа че при моето каране около 30К км/година дизела ми излиза по на далавера.
попремислих още малко и направо реших, че това ми е бил късмета :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: за бензинките
« Отговор #13 -: Ноември 02, 2010, 09:05:31 am »
 ;D

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: за бензинките
« Отговор #14 -: Ноември 02, 2010, 09:18:34 am »
...И сега не съжаляваш... ;D