Автор Тема: за бензинките  (Прочетена 12269 пъти)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: за бензинките
« Отговор #15 -: Ноември 02, 2010, 02:03:43 pm »
може да съжелява само,че му загрява по-късно.Ама това си е от КПД-о :)

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Re: за бензинките
« Отговор #16 -: Ноември 02, 2010, 02:59:11 pm »
а софта, софта?  rofl
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: за бензинките
« Отговор #17 -: Ноември 02, 2010, 03:08:42 pm »
софта е друга бира,поне за тези които могат да го подменят де :)
Надяваме се с новият,съвсем да им бягаме.И на разход и на вървеж.Не че досега не сме ги късали rofl

Па те,нека си хвърлят ръкавиците music

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: за бензинките
« Отговор #18 -: Ноември 02, 2010, 04:10:41 pm »
В интерес на истината , снощи Гелето предложи да ги пробваме , но аз благородно му отказах... ok

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: за бензинките
« Отговор #19 -: Ноември 02, 2010, 04:22:54 pm »
В интерес на истината , снощи Гелето предложи да ги пробваме , но аз благородно му отказах... ok
bravo bravo bravo

сега още ще си мисли,че бензинката е летяща rofl

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: за бензинките
« Отговор #20 -: Ноември 02, 2010, 05:23:09 pm »
Що ги подхващате такива "болни" теми.. незнам.   :o Това тема в стил "Intel" - "AMD"  или "Левски" - "ЦСКА"
И бензина и дизела си имат и предимства и недостатъци и всеки ще държи на своето и няма да падне по гръб и така до безкрай... Карайте си колите и се кефете, ако не сте доволни от направения избор - при следващата покупка ще го имате на предвид.  bye

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: за бензинките
« Отговор #21 -: Ноември 02, 2010, 06:46:01 pm »
може да съжелява само,че му загрява по-късно.Ама това си е от КПД-о :)
това го компенсирам с пуснат климатик :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

marina.m

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: за бензинките
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2010, 08:27:43 pm »
Що ги подхващате такива "болни" теми.. незнам.    Това тема в стил "Intel" - "AMD"  или "Левски" - "ЦСКА"
И бензина и дизела си имат и предимства и недостатъци и всеки ще държи на своето и няма да падне по гръб и така до безкрай... Карайте си колите и се кефете, ако не сте доволни от направения избор - при следващата покупка ще го имате на предвид.  
 yahoo yahoo yahoo
Еее - нали трябва с нещо да се бъзикаме , кодошиме и т.н. Иначе се чудиме за какво да пишем във форума - колите са си здрави (и бензина и дизела), просто няма какво да дискутираме....
Преди седмица - две говорих с един познат (чуди се каква НОВА кола да си вземе)....Започнахме да коментираме КИА...Казах му - хайде сега ще влезем във фен форума да видиш каква скука е - просто нямаме проблеми и няма за какво да си пишем... Ето , освен едни биалетки - друго сериозно нещо просто не се случва... Чудиме се какво да си измислиме за да общуваме ("...абе , май като кацне муха не се плъзга по боята с 40км/ч , а е май по-бавно - сигурно е фабричен дефект и веднага следва - хораа , проблем...има ли го и при друг..... :) :) :)  
или ...колеги , като карам с Х км/ч имам усещането , че след мен камъчетата се изхвърлят от гумите не под ъгъл Х , а под ъгъл У - това нормално ли е или се среща и при други %) %) %)
Да - всеки нека да си казва мнението (нали уж сме в нормална държава %) ) , ама нека да има и такива теми - да се бъзикаме , че иначе ще трябва да бъзикаме колегите от другите форуми , а тогава вече ще стане сериозно... devil devil devil
Да не се взимаме толкова на сериозно - така се живее по-леко...
Послепис : пак пише Жоро , ама без да искам съм през името на Маринка - абе , луда работа %) crazy yahoo
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 08:31:21 pm от marina.m »

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: за бензинките
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2010, 09:27:20 pm »
За плюсовете и минусите на бензиновите и дизеловите двигатели може да си говориме много.
Също така всеки си има предпочитания.
Само да отбележа, че по данни на Киа Просийда 1.4 (109 к.с.) 0-100 км за 11,3 сек,
                                                                          а 1.6 (115 к.с.) 0-100 км за 11,5 сек.
Иначе еластичност и ускорение 80-120 км сигурно са си за дизела.

п.п. 1.6 бензин 0-100 км 10.8 сек.
Една леееека корекция  ok - ускорението на 1,4/109 не е 11,3 ,а 13.0 - за дизела ускорението е вярно (справка - технически данни в сайта на киа.бг) , а Маринка допълва , че 1,4/109 ускорява по-бързо....първите два метра... :)

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: за бензинките
« Отговор #24 -: Ноември 02, 2010, 10:29:26 pm »
За плюсовете и минусите на бензиновите и дизеловите двигатели може да си говориме много.
Също така всеки си има предпочитания.
Само да отбележа, че по данни на Киа Просийда 1.4 (109 к.с.) 0-100 км за 11,3 сек,
                                                                          а 1.6 (115 к.с.) 0-100 км за 11,5 сек.
Иначе еластичност и ускорение 80-120 км сигурно са си за дизела.

п.п. 1.6 бензин 0-100 км 10.8 сек.
Една леееека корекция  ok - ускорението на 1,4/109 не е 11,3 ,а 13.0 - за дизела ускорението е вярно (справка - технически данни в сайта на киа.бг) , а Маринка допълва , че 1,4/109 ускорява по-бързо....първите два метра... :)
Адаш, една лееека корекция и от мен. ;D
13 сек. е ускорението на новите 1.4 - 90 к.с. crazy
Нашите old school бегачки са си 11,3. 8-)
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: за бензинките
« Отговор #25 -: Ноември 02, 2010, 11:22:46 pm »
Адашче , може и да си прав - това е наистина с 90к.с. и ЕВРО 5 - все пак 19к.с. отклонение (и то на живи кончета) си е бая разлика !!!
Ама , хем по-малко кубиците (1,4 - 1,6) , хем по-малко конете (109 - 115) , пък и това црди-то с турбо...И бензинката да дърпа повече..... :o - просто не мога да го проумея - в момента не се заяждам или да се бъзикам - просто не мога да си го обясня %)...
Някой , ако може да го обясни - НАИСТИНА ще ми бъде интересно - нямам претенции , че чак толкова разбирам двигателите ok ok ok

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: за бензинките
« Отговор #26 -: Ноември 03, 2010, 08:34:01 am »
Не е толкова важно колко конски сили и колко въртяш момент имаш, а как са разпределени в диапазона от обороти. Колкото по-плавно са разпределени, толкова по лесно е на шофиора да използва максимума в определен момент без да прекалява. Дизеловите двигатели са по-ниско оборотни, по-бавно оборотни. Друг фактор е тежеста. Турбо двигателите са с много стоманени елементи и винаги са по-тежки. Физиката е ясна -> За да ускориш 2 пъти повече маса за едно и също време и път ти трябва 4 пъти по-мощен двигател.
Skype: Slumky

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: за бензинките
« Отговор #27 -: Ноември 03, 2010, 10:42:03 am »
Дизела е с 101 кг по-тежък.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: за бензинките
« Отговор #28 -: Ноември 03, 2010, 12:12:52 pm »
Алоууу, нали нямаше да ги мерим?! Туй де... бензина vs. дизела.

Мен си ме радва бензина, точка.

Какво ме интересува колко ми тежи колата, няма да я вдигам и да я нося я. Какво ме интересува въртящия момент, като не виждам педали като на велосипед?! Честно да ви кажа не ме и интересуват и конете, тях и без това не ги виждам, освен като си плащам данъка :-)

Радва ме да върви колицата.




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: за бензинките
« Отговор #29 -: Ноември 03, 2010, 12:20:42 pm »
 ;D ;D ;D За последното си много прав - това е най-важното !!!
А за конете... - не се виждат , ама се чуват като "цвилят" (пилят) yahoo yahoo yahoo...
И вместо сено в яслата - гориво в резервоара :) :) :)...