Автор Тема: Щети по автомобила  (Прочетена 15339 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Щети по автомобила
« -: Юни 24, 2008, 03:05:16 pm »
Колеги,
имате ли си на представа, ако имам щета по автомобила, примерно одраскана задна броня как се процедира?
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Re: Щети по автомобила
« Отговор #1 -: Юни 24, 2008, 03:47:23 pm »
Еми на оглед при застархователя. Попълваш там на място 1 документи, че си паркирал и намерил така колата.
Срока е до 3 или 5 раб.дни от получаванеот на щетата. (така, че внимавай каква дата ще пишеш).
И след това те те насочват кой да ти я прави или пари да получиш срещу фактура.
Това е мисля.
П.С. Но елементите не трябва да са повече от 2бр. иначе служебна бележка от районното, че така си намерил колата.
Love is suicide!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Щети по автомобила
« Отговор #2 -: Юни 24, 2008, 04:06:28 pm »
Еми на оглед при застархователя. Попълваш там на място 1 документи, че си паркирал и намерил така колата.
Срока е до 3 или 5 раб.дни от получаванеот на щетата. (така, че внимавай каква дата ще пишеш).
И след това те те насочват кой да ти я прави или пари да получиш срещу фактура.
Това е мисля.
П.С. Но елементите не трябва да са повече от 2бр. иначе служебна бележка от районното, че така си намерил колата.
колата е лизингова
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Щети по автомобила
« Отговор #3 -: Юни 24, 2008, 04:11:17 pm »
същото важи за лизинга.Обади им се да им кажеш.Те ще ти кажат кога да отидеш и да им я оставиш да си минат огледа :-*

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Щети по автомобила
« Отговор #4 -: Юни 24, 2008, 04:19:50 pm »
........разбира се във възлагателното писмо пишеш сервиза на КИА МОТОРС и гледай какво става!записваш си ден и час за след месец и после поне една седмица без кола.гадна работа, та за това ако е нещо много леко и незабелижимо не се занимавай.знам че е много трудно да го преживее човек, но по-добре(не дай си боже) да ходиш до сервиза за по видими ужулвания.в тази софия е невъзможно човек да не пострада,особенно ако си паркира колата всеки ден по улиците.няма спасение, за това не се ядосвай.иначе трябва да си държиш колата в гаража и само да я караш извън града.аз всеки ден като я оставя по улиците(където има място)после "хвърлям боб" как ще я намеря.за една година съм се ядосвал поне 5-6 пъти за дребни неща.първо ходих да ги оправят после ми писна.разбира се ако е нещо огънато или видимо деформирано/свалена боя, тогава няма начин да не отидеш в сервиза.
успех и пожелания никога да не се сещаш за застахователите.

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Щети по автомобила
« Отговор #5 -: Юни 24, 2008, 04:27:00 pm »
и моят е лизингов, но не им го оставям те да минават огледа с него.тогава сигурно два месеца ще станат.веднага отиваш при застрахователя и за час-два минава огледа и си готов.носи всички документи(каско,пълномощно) от лизинга включително и протокола за маркировка за МПС-то!В Армеец става много бързо,без излишни въпроси и разпити.

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Щети по автомобила
« Отговор #6 -: Юни 24, 2008, 04:29:30 pm »
Ами аз първо се обадих на лизинга да им кажа. Оттам ми викат да се оправям със застрахователя. Обадих се аз , отидох на оглед, някакви документи се оправят там и после чаках само да ми се обадят от сервиза за кога ми е записан часа. Нищо не съм плащал, безкасово .... незнам кво си. Един съвет от мен хубаво си оглеждайте колите после защото при мен си бяха оставили ръцете и трябваше повторно да ходя друг път да я дооправят бронята че 3 дена им беше малко  >:(.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Щети по автомобила
« Отговор #7 -: Юни 24, 2008, 04:35:57 pm »
а недей точно тук,че от киа четат форума.

Личен съвет,дай да ти я правят в ИНД комерс :-*

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Щети по автомобила
« Отговор #8 -: Юни 24, 2008, 05:06:33 pm »
а недей точно тук,че от киа четат форума.

Личен съвет,дай да ти я правят в ИНД комерс :-*

те киа като се навият да я оправиш там....
иначе в новият им сервиз техниката в бояджийния отдел е на МНОГО добро ниво.
И доста работни места има, така че ще става бързо.
Не знам дали има кой да работи добре с нея обаче.


А и дали няма изискване къде да се направи или може на всякъде?


ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Щети по автомобила
« Отговор #9 -: Юни 25, 2008, 12:42:26 am »
Ами прави са колегите - това е реда: ходиш при застрахователя, след това в КИА
за срока за деклариране пред застрахователя: чети внимателно договора. По спомени мисля, че беше 48 часа за Армеец. Наистина чакането е в КИА. Поне 1.5 месеца да ти дойде реда (Дано четат форума та да се вземат в ръце  :'( )

Ако някой знае как точно става в ИНД комерс нека поясни. За сега разбирането ми е че трябва всичко да се прави в КИА иначе няма гаранция

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Щети по автомобила
« Отговор #10 -: Юни 25, 2008, 09:42:34 am »
ами става с възлагателно писмо,но към ИНД комерс.Там вече трябва да си имаш твой човек за да те бутне бързо в сервиза.

Не е задължително за гаранцията да е в сервиз на КИА,особенно па за боя :-*

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Щети по автомобила
« Отговор #11 -: Юни 25, 2008, 12:28:53 pm »
интересно ми е, ако колата е а тотална щета или открадната какво следва ? тоталната щета е при катастрофа и автомобила не може да бъде поправен, а отива направо за старо желязо.
при тоталната щета дали ще изплати застрахователя цялата стойност на автомобила и да ти дадат нова кола?!
а при откраднатия би трябвало да ти дадат нова кола ...

това забравих да питам като си вземах колата от лизингодателя :o
« Последна редакция: Юни 25, 2008, 12:30:29 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Щети по автомобила
« Отговор #12 -: Юни 25, 2008, 12:31:52 pm »
За нова кола не знам дали ще ти дадат ама вноските продължаваш да си плащаш при всички положения.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Щети по автомобила
« Отговор #13 -: Юни 25, 2008, 12:33:17 pm »
За нова кола не знам дали ще ти дадат ама вноските продължаваш да си плащаш при всички положения.
то това е ясно за вноските ... интересува ме какво ще получа аз.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Щети по автомобила
« Отговор #14 -: Юни 26, 2008, 04:29:30 pm »
Тотална щета ти изплащат сумата за която е застрахована колата - не се знае след колко години. Нищо не ти дават. В това време ти си плащаш като поп и когато някога ти върнат парите (те няма да струват вече нищо, щото инфлацията ги е изяла) си решаваш какво да ги правиш. Това е в общи линии.
Иначе за щети отиваш на оглед както са казали колегите по-горе, попълваш си листа, правят ти огледа, взимаш си възлагателното и си заминаваш да ти я правят. Това за детайлите че не трябва да са повече от два не е вярно, поне при нашия застраховател. Аз минавах оглед преди 10 дена и имам 4 детайла за боя и не са ми искали ниакакви бележки от кат и прочие.
Лошото е, че чакаш минимум 40 дена преди да ти вземат колата в сервиза и после още седмица най-малко до като си я вземеш.
Един съвет - като я оставяш си запиши км на които им я оставяш, а и те ги записват. После като си я вземаш погледни на колко км е и прави запитване защо са минали хх км, до като е била там. И много хубаво си я огледай като я взимаш да няма после разправии, че нещо ти липсва или не е както трябва, че аман от българщина.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual