Автор Тема: Щети по автомобила  (Прочетена 15358 пъти)

Aksel78

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Щети по автомобила
« Отговор #15 -: Юли 18, 2008, 04:43:16 pm »
За нова кола не знам дали ще ти дадат ама вноските продължаваш да си плащаш при всички положения.
то това е ясно за вноските ... интересува ме какво ще получа аз.
Здравейте и от мен. Аз съм от тия дето се чудят дали да си купят сийд ???

Но се включвам по повод горните постинги. Нещо не мога да се съглася че ако настъпи тотална щета с автомобила ще продължите да си плащате ей така вноските по лизинговия д-р.
1-во автомобила има пълно каско и застрахователя изплаща застрахователното обезщетение на собственика, сиреч лизингодателя. Съответно лизингодателя би следвало да даде на клиента си същия автомобил в същото състояние което е бил стария преди настъпване на щетата.
Не може да продължиш да плащаш за нещо което вече го няма, не че в БГ не са ставали и по-странни неща.
За това е хубаво да си четете много добре клаузите по договора за лизинг и по каското което е сключено за автомобила, за да не останете неприятно изненадани в даден момент.

А аз продължавам да се чудя за сийда ???

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Щети по автомобила
« Отговор #16 -: Юли 18, 2008, 04:47:45 pm »
Цитат
Здравейте и от мен. Аз съм от тия дето се чудят дали да си купят сийд ???

Но се включвам по повод горните постинги. Нещо не мога да се съглася че ако настъпи тотална щета с автомобила ще продължите да си плащате ей така вноските по лизинговия д-р.
1-во автомобила има пълно каско и застрахователя изплаща застрахователното обезщетение на собственика, сиреч лизингодателя. Съответно лизингодателя би следвало да даде на клиента си същия автомобил в същото състояние което е бил стария преди настъпване на щетата.
Не може да продължиш да плащаш за нещо което вече го няма, не че в БГ не са ставали и по-странни неща.
За това е хубаво да си четете много добре клаузите по договора за лизинг и по каското което е сключено за автомобила, за да не останете неприятно изненадани в даден момент.

А аз продължавам да се чудя за сийда ???

Ами здрасти,хубава тема подхвана и си наистина прав затова.Иначе за колата,ами то като жената,каквото ти се падне :)
« Последна редакция: Юли 18, 2008, 04:52:24 pm от ceeder »

Aksel78

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Щети по автомобила
« Отговор #17 -: Юли 24, 2008, 08:59:23 am »

[/quote]Ами здрасти,хубава тема подхвана и си наистина прав затова.Иначе за колата,ами то като жената,каквото ти се падне :)
[/quote]
Въхххх, не думай krivogled ако е като жената с моя късмет ще ми се падне кола дето много ще върви и вечно ще ми създава ядове devil

alizee

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
    • http://www.carpages.co.uk/kia/news-kia-ceed.asp
Re: Щети по автомобила
« Отговор #18 -: Август 11, 2008, 10:40:10 am »
За нова кола не знам дали ще ти дадат ама вноските продължаваш да си плащаш при всички положения.
то това е ясно за вноските ... интересува ме какво ще получа аз.
Здравейте и от мен. Аз съм от тия дето се чудят дали да си купят сийд ???

Но се включвам по повод горните постинги. Нещо не мога да се съглася че ако настъпи тотална щета с автомобила ще продължите да си плащате ей така вноските по лизинговия д-р.
1-во автомобила има пълно каско и застрахователя изплаща застрахователното обезщетение на собственика, сиреч лизингодателя. Съответно лизингодателя би следвало да даде на клиента си същия автомобил в същото състояние което е бил стария преди настъпване на щетата.
Не може да продължиш да плащаш за нещо което вече го няма, не че в БГ не са ставали и по-странни неща.
За това е хубаво да си четете много добре клаузите по договора за лизинг и по каското което е сключено за автомобила, за да не останете неприятно изненадани в даден момент.

А аз продължавам да се чудя за сийда ???


Ами определено каквато и щета да настъпи-трудно ще върнеш автомобила щом вече веднъж си започнал да го изплащаш.Така че сериозно си помисли преди да вземеш каквото и да е решение.
KiA CeeD- NeeD fOr SpeeD

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
Re: Щети по автомобила
« Отговор #19 -: Ноември 22, 2008, 05:39:14 pm »
Някой знае ли като ми е на лизинг колата те ли ми опрделят къде да е застрахована или аз си решавам? :o

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Щети по автомобила
« Отговор #20 -: Ноември 22, 2008, 06:02:11 pm »
Някой знае ли като ми е на лизинг колата те ли ми опрделят къде да е застрахована или аз си решавам? :o

Обикновенно ти дават избор между няколко застрахователя. Нямат юридически правото да ти определят къде да си застраховаш МПС-то. Във всеки случай то ще е застраховано в полза на лизингодателя. Дали застраховката ще е директно на негово име или с добавък няма значение. Някой лизингодатели се инатят и до последно твърдят, че трябва да направиш застраховка където те ти кажат, но когато успееш да ги убедиш, че нямат право да те задължават омекват.

Има една уловка обаче. Където и да я застраховаш винаги каското ти ще бъде по-високо от обичайното. Защо ли? Защото те застраховат финансовия актив, сиреч парите, които са ти дали с приспаднати вноски до момента. Примерно:

Ако сумата на лизинга ти е 20 000BGN то каското ти през 1-та година е % от тази сума. Втората година каското ти е % от същата сума, намалена с изплатената до момента главница.

Защо е уловка ли? Защото Стойността на МПС-то може да е по-ниска от тази, на която ти застраховаш, но разликите не са големи. Няма да се плашиш.

Моята е на лизинг. Да ти кажа честно не ме интересува друго освен 2 неща:

1. Дали мога да си позволя вноската.
2. Че карам нова кола и съм първият г*з седнал на седалката (относително първия).

 ;D




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

StarSign

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 125
Re: Щети по автомобила
« Отговор #21 -: Ноември 22, 2008, 07:11:56 pm »
ами става с възлагателно писмо,но към ИНД комерс.Там вече трябва да си имаш твой човек за да те бутне бързо в сервиза.

Не е задължително за гаранцията да е в сервиз на КИА,особенно па за боя :-*

а гаранцията на лаковото покритие? как ще да не е задължително!  :-\

Иван

  • Administrator
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
Re: Щети по автомобила
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2008, 08:05:39 pm »
Някой знае ли като ми е на лизинг колата те ли ми опрделят къде да е застрахована или аз си решавам? :o

Трябва да попиташ лизингодателя с кои застрахователни компании работи. Може да е само една но може и да работят с брокери които да предоставят възможност за застраховка със компаниите с които работят те.Просто трябва да се информираш на всяка цена. Също така лизингодателите има договорени проценти за каското за всяка една година които може да са по-ниски отколко ако ти като собственик отидеш да застраховаш.

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Щети по автомобила
« Отговор #23 -: Февруари 12, 2009, 03:41:47 pm »
Аз забелязах 3 олюспени места на задната част на колата, 2 на бронята близо до самия капак, а другото е на самия капак - лошото при него е, че се забелязва ръжда... сега като я измих и ги забелязах. Дали ще ми правят проблем застрахователите ??? Мисля понеделник да я закарам да я огледат...

batko_ti

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 151
Re: Щети по автомобила
« Отговор #24 -: Февруари 12, 2009, 03:53:32 pm »
а на мойта като одрасканото (ударено) ми почва от задната лява врата и свършва чак на калника тва като 1 преебано ли се води или като 2 защото имам и на задната броня одрано и ако максимума е 2 няма да е много гот. А някой знае ли къде се намира на Уника мястото за огледи ?
Kia cee'd 1.6 EX 122 hp

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Щети по автомобила
« Отговор #25 -: Февруари 12, 2009, 10:10:25 pm »
ами мястото за огледи на Уника, поне аз където съм ходил, е до "автогара Юг" - една жълта сграда е ... там бях ходил като удариха Маздата на колегата като я караха от сервиза - за да съберем нужните документи.

ПП а доколкото до тоталните щети - винаги си назад ... една моя колежка я блъснаха с нейния Фиат и трябваше да чака 5 месеца докато и изплатят сумата по тоталната щета, при на всичко отгоре че го бяха обявили автомобила за тотална щета още на първия оглед.
А на моя колега дето му блъсна Маздата 6 човек от сервиза в 20:30 вечерта  %)  сега ще му дават нов автомобил, но условията му пак не са такива като при нов - пак е назад с парите
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Щети по автомобила
« Отговор #26 -: Февруари 13, 2009, 10:27:31 am »
оправяйте се драскотините преди да ходите на маркировка на автомобила(ежегодно)защото ще ви  ги пишат в протокола и ако после искате да ги оправяте за сметка на застраходателя могат да ви откажат.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Щети по автомобила
« Отговор #27 -: Февруари 13, 2009, 12:42:49 pm »
някой да е сменял челното стъкло,без да му е застрахована колата без застрахователната компания да има договор с КИА?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Щети по автомобила
« Отговор #28 -: Февруари 13, 2009, 04:22:56 pm »
с какво стъкло то го смениха?
Как стана работата? Само с възлагателно писмо до КИА ли?

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Re: Щети по автомобила
« Отговор #29 -: Февруари 13, 2009, 04:40:09 pm »
ооо... тук не мога да ти помогна, не беше на киа-та а на старата кола, sry ! :(