Автор Тема: изгорял фар  (Прочетена 23514 пъти)

The_Long_Shot

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: изгорял фар
« Отговор #45 -: Юни 21, 2014, 02:31:44 pm »
Привет, колеги. Изгоря ми H7-цата на пасажерската страна, демек късите. Два пъти се опитвам да я сменя, но безуспешно. Единият път беше след работа в големия дъжд и след час борба се отказах. Днеска е заплют ден за смяна на тая пуста крушка. Не пускам нова тема, защото гледам че има много теми за крушки.
Колата - 2008, бензин, Hatchback. Стигнал съм до развиването на трите болта, които държат фара (единия отгоре, втория също, но под пластмасовата кора и третия от вътрешната страна). Изгледах всички видеа в youtu.be, които намерих за Kia Ceed. Никое не е точно за моята модификация. Гледам, че се говори за някакви щипки, такава не намерих/напипах. С три развити болта фарът си се движи свободно, но просто е прекалено голям, за да излезе отпред. Частта, която не се вижда при затворен, тоест задната ми се вижда безумно обемна за да излезе през мястото, което има. Гледам, че под тая безмислена кора има една доста голяма пластина хваната с няколко болна, която обаче е голяма от край до край или поне на мен така ми струва. Според мене е безумие тя да се сваля, плюс кората отгоре, само за да се свали фара. Напъвам, напъвам, но усещам, че след следващото ми напъване ще трябва да купувам нов фар, защото ще счупя този. Друг вариант е да се свали казанчето за охладителна течност. Не ми се иска да го правя, защото има маркуч, а самота казанче ми се струва от много афиф пластмаса, ще се видя в по-големи филми. Изобщо искам да го направя сам, за да се науча да си сменям консумативите сам, неща като крушки, бушони и тн.
Мерси  ;D

YANCHO71

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Re: изгорял фар
« Отговор #46 -: Юни 21, 2014, 03:05:35 pm »
От личен опит ти казвам,че след като развиеш болтовете,които държат разширителното казанче за антифриза и го преместиш леко встрани,смяната на крушката е много лесна.Успех.

The_Long_Shot

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: изгорял фар
« Отговор #47 -: Юни 21, 2014, 09:32:13 pm »
Колега, мерси стана. С отвъртане на винтовете държащи казанчето и преместването му се освободи достатъчно място за смяна на късите. А някой сменял ли е габарит или мигач на същия фар? Струват ми се абсолютно недостъпни без сваляне на фара.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: изгорял фар
« Отговор #48 -: Юни 22, 2014, 11:06:18 am »
Мигач се сменя само на свален фар!
Ако си от София,ела да ти покажа

The_Long_Shot

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: изгорял фар
« Отговор #49 -: Юни 22, 2014, 02:20:18 pm »
Добре, Мите,  ;D. Като ми изгори мигачът, ще пиша  write.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: изгорял фар
« Отговор #50 -: Юни 22, 2014, 04:13:27 pm »
Може са направим един лонг шот титориъл за бъдещи проблеми :)
« Последна редакция: Юни 22, 2014, 04:52:49 pm от Митето »

The_Long_Shot

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: изгорял фар
« Отговор #51 -: Юни 26, 2014, 10:27:57 am »
 ;D няма да е лошо. А някой знаели откъде мога да си взема щипка за вадене на бушони. По кутийте ми няма, Würth и италианеца също нямаха.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: изгорял фар
« Отговор #52 -: Юни 26, 2014, 10:32:41 am »
Магазин за авточасти.
Те тея са толкова малки,че на мен все ми бягат от пръстите.Ползвам една голяма :)