Автор Тема: премигване на таблото и светлините  (Прочетена 11200 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
премигване на таблото и светлините
« -: Декември 19, 2010, 11:56:09 pm »
много интересно поведение наблюдавам от как стана по-студено (под нулата). Случва ми се вече за 5-6-ти път...
Паля, изчаквам малко и пускам фаровете. В момента когато пусна фаровете започва да ми "притреперват" светлините по таблото, както и самите светлини се вижда как светят с променлива сила.
Когато подам газ и мина над 1500 об, започва да намалява премигването.
Ако загася и запаля пак, пусна светлините и всичко изглежда да е ОК.

Мисля да прескоча до сервиза, но ми беше интересно какво мислите по случая.  write
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: премигване на таблото и светлините
« Отговор #1 -: Декември 20, 2010, 08:49:56 am »
Разгледай да нямаш хлабава връзка на клемите на акумулатора или маса на двигател.
На мен ми го правило това, но на Шкода write

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: премигване на таблото и светлините
« Отговор #2 -: Декември 20, 2010, 04:57:14 pm »
между другото светенето с променлива сила се получава и на късите светлини
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: премигване на таблото и светлините
« Отговор #3 -: Декември 20, 2010, 10:23:11 pm »
Ако си влизал скоро в сервиза за нещо си, вземи си провери дали са ти стегнати клемите на акумулатора, че там нямат много навик да ги проверяват тия неща. Жената кара с разхлабена минусова клема 3 месеца и един ден изгасна, та се правих на пътна помощ. Другия вариант е да ти е тръгнал акумулатора, та си задели едни 200 лв за нов или закарай тоя на един тест с товарна вилка да го видиш как е.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: премигване на таблото и светлините
« Отговор #4 -: Декември 20, 2010, 11:33:16 pm »
Ако си влизал скоро в сервиза за нещо си, вземи си провери дали са ти стегнати клемите на акумулатора, че там нямат много навик да ги проверяват тия неща. Жената кара с разхлабена минусова клема 3 месеца и един ден изгасна, та се правих на пътна помощ. Другия вариант е да ти е тръгнал акумулатора, та си задели едни 200 лв за нов или закарай тоя на един тест с товарна вилка да го видиш как е.
минусовата клема я проверих днес в бързината - затегната е ... плюса не съм го гледал, че е с капачка и не ми се разглобяваше
Иначе и аз си помислих за акумулатора, защото 1 седмица седя колата без да се движи в началото на студовете.
После само на градско 1 седмица и то за по 5-10км в задръстванията сутрин и после пак вечер ...
Ще видим сега по празниците като я раздвижа както си трябва колата :)
« Последна редакция: Декември 20, 2010, 11:35:01 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

40oz

  • Новак
  • *
  • Публикации: 34
Re: премигване на таблото и светлините
« Отговор #5 -: Декември 28, 2010, 12:15:16 pm »
И аз имам този проблем с премигване на таблото.  От както съм я взел (2.5 г.) се е случвало няколко пъти, като последно се случи онзи ден докато карах по магистралата - малко е стряскащо в първия момент... Изгасва цялото табло и след 1-2 секунди се включва наново. Съответно датчиците за коланите показват ,че не са поставени, но след още няколко секунди и те се оправят. Не знам дали да се мъча да им обяснявам в сервиза - така или иначе няма как да им го възпроизведа на място.

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: премигване на таблото и светлините
« Отговор #6 -: Декември 28, 2010, 01:22:56 pm »
тук има малко инфо: http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,556.0.html
« Последна редакция: Декември 28, 2010, 02:24:44 pm от Митето »

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: премигване на таблото и светлините
« Отговор #7 -: Декември 28, 2010, 02:35:29 pm »
И аз имам този проблем с премигване на таблото.  От както съм я взел (2.5 г.) се е случвало няколко пъти, като последно се случи онзи ден докато карах по магистралата - малко е стряскащо в първия момент... Изгасва цялото табло и след 1-2 секунди се включва наново. Съответно датчиците за коланите показват ,че не са поставени, но след още няколко секунди и те се оправят. Не знам дали да се мъча да им обяснявам в сервиза - така или иначе няма как да им го възпроизведа на място.
при мен е по-скоро треперене и след като вече покарах доста колата, след като се беше "залежала" една седмица :) , не съм го забелязвал 
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: премигване на таблото и светлините
« Отговор #8 -: Декември 28, 2010, 02:50:59 pm »
Като ви примигва таблото и светлините я се огледайте да не би наоколо да е минало някво НЛО  crazy crazy  yahoo

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: премигване на таблото и светлините
« Отговор #9 -: Ноември 14, 2011, 04:55:46 pm »
И при мен се появи същия проблем с примигването на таблото. Както си карам примигва 2-3 пъти и се оправя, но след това свети за кратко лампата на ESP и ABS. Преди няколко дни се появи този проблем за първи път, но днес в рамките на час шофиране (градско), се появи три пъти, съпроводено с придръпване на колата в движение. Дори след това видях, че са изгорели крушките на задния номер.

Акумулатора е на 3 години, но досега не е давал симптоми че не му остава живот, и клемите са ок.

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: премигване на таблото и светлините
« Отговор #10 -: Ноември 25, 2011, 01:08:47 am »
Явно това си е слабост на тези колици...
Има една тройна клема (между педалите и волана - мъжко/женско). Там някое от крачетата е разхлабено. Оправят го в сервиза гаранционно , но на повечето места (по-големите сервизи) трябва да си запишеш час. Иначе работата е за 5-10 минути. Казваха ми , че няма нищо страшно , но да имам хлабава връзка ? - е а , да не е в моята кола.
Та така - това е проблема....