Автор Тема: kia sportage филтър за твърди частици  (Прочетена 6896 пъти)

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
kia sportage филтър за твърди частици
« -: Декември 20, 2010, 03:15:13 pm »
колеги помагайте
Киата е 2008г 2.0 црди - светна ми лампата за чек (по точно започна да мига) което означавало проблем с катализатора или с филтъра за твърди частици, в сервиза на киа казаха че имало проблем с инсталацията на датчика за филтъра, после казаха че инсталацията е възтановена но датчика пак се държал странно и давал грешка.
1- има ли такъв филтър
2- как да отстраня и предотвратя повторното светване на чек лампата, тоест как да предотвратя задръстването на тоя филтър
diesel power.... feel it!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: kia sportage филтър за твърди частици
« Отговор #1 -: Декември 20, 2010, 04:08:44 pm »
излизаш някъде надълго,и газ колкото можеш.
Ако това непомогне,кофти

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: kia sportage филтър за твърди частици
« Отговор #2 -: Декември 20, 2010, 04:58:10 pm »
за това трябва да се "продухват кюнците" от време на време
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: kia sportage филтър за твърди частици
« Отговор #3 -: Декември 20, 2010, 07:07:39 pm »
да споделя как се развиха нещата, датчика си е фира- трябва нов- това казаха от сервиза
добрата новина е, че киата била с 5 а не с 3 години гаранция :) :) :) и сега датчика ще бъде подменен гаранционно
отделно момчетата са качили и новата версия на софтуера.
Определено заслужиха похвала днес :)
diesel power.... feel it!

anduril

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: kia sportage филтър за твърди частици
« Отговор #4 -: Април 04, 2011, 07:40:54 pm »
Колеги,писах по-рано в друга тема-"проблем с лампата за чек" за този проблем и как съм го решил.
След известно време, обаче лампата си светна отново- или този филтър е много задръстен или вече не знам какво д правя!
Моля за помощ,как се отнасяте към идеята за премахването(физическо и софтуерно) на DPF филтъра.
KIA-та е SPORTAGE CRDI,4WD,115hp,2006,автомат

mmtrance

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 132
  • KIA sportage 2.0 CRDI
Re: kia sportage филтър за твърди частици
« Отговор #5 -: Април 07, 2011, 09:54:06 am »
Премахването не знам колко е препоръчително и дали софтуерно може да се направи кадърно. Този Филтър ти е някъде по изпускателната система - демек гърнетата. Филтрира твърдите частици, демек не позволява да разхвърляш сажди из атмосферата. Саждите се образуват при изгарянето на нафтата и понеже са ни много "качествени" горивата - се отделят повече сажди и боклук.
Карането във високи обороти задейства система за почистване на въпросния филтър (във филтъра влиза малко нафта която от високите температури се възпламенява и изгаря твърдите частици) в този ред на мисли - като светне пак - нека проверят и дали правилно функционира датчика , в сервизите на киа с една диагностика това може да се разбере.
Имаше и още нещо по изпускателната система но не помня как точно се казваше (може би ЕГР клапан), някакъв клапан който разпределя каква част от изгорелите газове да се върнат във двигателя за доизгаряне и каква част да се пуснат през ауспуха, та тоя клапан с течение на времето и събирането на сажди- спира да работи както трябва и може да доведе то светването на чек.
Сипвай хубава нафта и от време на време добавка към нея. Аз ползвам една и съм доволен от нея, но за да не е реклама питай на ЛС.
Поздрави.
diesel power.... feel it!

VRPerformance

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: kia sportage филтър за твърди частици
« Отговор #6 -: Юни 29, 2011, 08:54:29 pm »
Здравейте,
Ако имате нужда и се налага премахването на филтъра тук в русе го правим и сме го правили вече на няколко модела на КИЯ...премахва се и повече нямате никакви проблеми,след премахването му ще видите и разлика в горенето на автомобила тоест ще имате икономия :) така че не се притеснявайте!

П.с но трябва да знаете че може би съм един от малкото които го правят в България!!!

anduril

  • Новак
  • *
  • Публикации: 8
Re: kia sportage филтър за твърди частици
« Отговор #7 -: Юли 04, 2011, 06:56:19 pm »
Малко повече инфо за моя модел,какво ще струва,време за ремонт,технология,гаранции?
« Последна редакция: Юли 04, 2011, 06:57:54 pm от anduril »

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: kia sportage филтър за твърди частици
« Отговор #8 -: Юли 12, 2011, 04:02:29 pm »
някъде около 600-1000лв crazy
поне в този резон скоро махахме на хлопел  :)