Автор Тема: Моля помогнете за спортидж 2 tdi  (Прочетена 4584 пъти)

mmirchev71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Моля помогнете за спортидж 2 tdi
« -: Октомври 30, 2011, 05:46:45 pm »
Зравейте,от скоро имам Киа спортидж 2 tdi 97г.И досега ми побеля главата,имам проблеми с нея.ЧЕ ДА ПОПИТАМ когато я карам на равна газ започва да хълца,каква може да е приячината,също на двапъти плиска водите без да е прегряла,изплиска ги от разширителния съд.МОЛЯ ЗА ПОМОЩ.
« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 06:18:43 pm от mmirchev71 »

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Моля помогнете за спортидж 2 tdi
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2011, 06:32:29 pm »
За придърпването /хълцането/ с нормална газ  може да се получи когато си на голяма предавка 4-5 скорост и с малко натиснат педал на газта.При мен винаги се получава така именно когато скороста ми е малка а съм на голяма предавка включил.
Също това лашкане може да ес получи ако е включено и предното предаване.Миналия месец моето предно предаване се включваше само без аз да съм го включвал аз отвътре.Оказа се че ми е блокирало клапанчето и е останало отворено вследствие на което вакума включваше произволно предното и се получаваше такова придърпване.

mmirchev71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Моля помогнете за спортидж 2 tdi
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2011, 08:48:13 pm »
Каде се намира това клапанче колега,също забелязжам че и на празен ход който е около 1000 оборота колата тресе.

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Моля помогнете за спортидж 2 tdi
« Отговор #3 -: Октомври 31, 2011, 07:30:05 pm »
Щом и на празен ход го имаш тресенето значи не е от клапанчето. То се намира както е вдигнат капака в лявата страна на двигателя в дъното и е захванато с гайка към ламарината. В него влизат две маркучета и по тях ще се ориентираш.За по лесно тръгваш от генератора за ток че на него е захваната вакум помпата и от нея излиза маркуч който отива в една малка бутилчица . От тая бутилчица излиза едно по тясно маркуче което отива точно в тоя клапан а по широкото отива за към сервото за спирачките.

mmirchev71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Моля помогнете за спортидж 2 tdi
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2011, 05:28:11 pm »
Днес порових и видях че от маркуча който тръгва от вакум помпата към филтъра тече масло незнам дали е от там проблема ми,и така ще трябва да се сменя.Как се казва този маркуч и за какви пари става дума че и от каде.

mmirchev71

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Моля помогнете за спортидж 2 tdi
« Отговор #5 -: Ноември 09, 2011, 04:21:53 pm »
Колега не можах да намеря това клапанче,от бутилката излиза един маркуч и направо влиса в сервото на спирачките,МОЛЯ ТЕ ако имаш възможност снимай го и качи снимка.Ще съм ти много благодарен.

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: Моля помогнете за спортидж 2 tdi
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2011, 06:37:18 pm »
Ето къде е маркучето дето излиза от  бутилчицата и отива точно в клапана.