Автор Тема: Здравейте  (Прочетена 7706 пъти)

ninja_1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Здравейте
« -: Юни 28, 2008, 10:14:09 pm »
Здравейте фенове на модела.Това е първият ми пост тук и ако не е в правилния раздел,моля модератора да го изртрие или премести.
Имам КИА Спортидж от около 3 години.Модела е 2000г,2л,16 клапана,128кс,къса(двуврата),кабриолет(тарга).И смея да твърдя че го познавам доста добре.Ако някой има нужда от съвет или помощ за неговата КИА-насреща съм.
Сега малко по-подробно.КИА-та съм я карал почти навсякъде,понякога и по невъзможни терени.Уникално здрава и дуракоустойчива джипка.Разработил съм си и съм изтествал "лифт-кит",с който колата се повдига с около 15см(8-10см от окачване и 5-8 см от гуми).Ефектът е покрътителен...
Сменял съм ходова част,трансмисия,преработвал съм я и съм я подготвял за изключително тежък Офроуд.Опита ми в това начинание доведе до безвъзвратно потрошаване на колата(талантлив съм ::)) и преди няколко месеца с един приятел сме започнали проект за тотална преработка на концепцията на КИА-та,а именно-отсраняване на излишните части(предни носачи,полуоски,карета,диф-апендесити :'() и поставянето на редукторни мостове.Проектът е към своя край,като в момента сме в процес на сглобяване на нещо,което напомня щатските Монстъри-еднометрови носачи,тампони от камион,унибали,спирачна система с дискове с диаметър 324мм и двубутални апарати,гуми около 35",Мегаскуърд и кой знае още какво изпускам,ама като за първи пост-толкоз...
Ако ви е интересни ще продължа... ;)

BadMaD

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Здравейте
« Отговор #1 -: Юни 29, 2008, 09:05:52 pm »
А добре дошъл.Станахме 2-ма с такива джипки тук.Мойта е същата година и двигател но е дълга база и с Агу.Никакви ядове не съм има за сега.Може да пообменим опит за напред ;D

ninja_1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: Здравейте
« Отговор #2 -: Юни 30, 2008, 12:38:59 am »
Добре заварил.КИА-та по принцип е сравнително безпроблемна джипка.Със здраве да си я караш.А ако ти се случи някой от малкото проблеми,които дава-насреща съм... ;D

ninja_1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: Здравейте
« Отговор #3 -: Октомври 05, 2008, 05:14:05 pm »
Да "ЪП"-на малко по темата... ;D :)
Значи,КИА-та винаги е била третирана като оффроуд-превозно средство.Главно за забавление,по-рядко,когато се налага.Обикновено се прибирахме така:



Малка,ниска,смешка,която,обаче,се представяше достойно пред по-големите си събратя/всъдеходи.И не рядко ги правеше направо смешни... ;D ;D ;D
Сега,след преработката,за която съм писал по-нагоре,КИА-та заприлича на:





Тук гумите умишлено не са много големи.Размерът е 34х10,5х17.Идеята е да се тества първо така,тъй като на новите мостове предавателното число е доста по-голямо и все още не се знае къде е границата.Следващите гуми най-вероятно ще са тези:







Те са в размер 37х12,5х17.
А ако може и още по-големи... crazy