Автор Тема: КИА Спортиж 2.0 - бензин - трудно пали.  (Прочетена 8355 пъти)

T_Dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
КИА Спортиж 2.0 - бензин - трудно пали.
« -: Февруари 08, 2011, 04:47:33 pm »
Здравейте, колеги от форума!
Отдавна съм следя всички теми тук, но този път проблем имам и аз.
Става въпрос за моята любима KIA Sportage 2.0 benzin -2000 г.
От година насам при всички сменени консумативи,в.ч. и акумолатор Киата продължава да пали трудно.
Това го прави независимо дали двигателя е студен или топъл,дали е стояла на студено или е лято.
Правени са достатъчно ремонти и диагностики,например в сервиз BOSH-Стара Загора.
Чистени са грешки и по "българския " начин с изваждане на минуса на клемата на акумолатора и чрез софт в сервиз.
Сменяни са : глава,бутала,сегменти,гумички,съединител,огледана е стартерната уредба,която е в ред.
Автомобила е с газова уредба - пълен газов инж.но проблема е от преди поставянето на газовата инсталция.
Незнам вече какво да правя,стана като със старите жигулита,да спирам на наклон все.
Ще се радвам на всяка ваша идея.
Благодаря
Т.Димитров

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: КИА Спортиж 2.0 - бензин - трудно пали.
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2011, 07:11:04 pm »
Не съм спец по бензините (от 3,5 години съм на дизел) , но от това , което ми е останало от бензините за твоя проблем е :
- запушен или замърсен резервоар и пътищата до двигателя - сложи си допълнително филтърче някъде по бензиновата магистрала , но да е преди бензиновата помпа и ако можеш си почисти резервоара от боклуци
- да не ти е притисната някъде безиновата  магистралата (много често съм имал такъв проблем с бензиновите ми предишни коли)
- не обтегнат , или прекалено натегнат ремък (нормално , при натиск с пръст върху ремъка по средата между две шайби трябва да има около 1-1,5 см потъване на пръста с ремъка)
- регулиране на съотношението бензин/въздух (може би това е най-важното)
- някоя свещ да не би да е заминала (колата работи на по-малко цилиндри)
- правилен реглаж на свещи - това , че са сменени с нови не означава , че са регулирани и работят правилно
- някой кабел да не би да дава "отечка" или да има лоша връзка
- ако си с дистрибуторна капачка ( вече съм забравил дали всички бензинки имат) да не ти е заминало едно кондензаторче (много е ефтино , но къса много нерви и може да не е там или беше към бубината)
- ако си с дистрибуторна капачка - вътре има едно киче - може да е много сухо или много мокро - ако е сухо му капни 3-4 капки масло - без значение какво
- може да имаш пукната дистрибуторна капачка или бубина - може и да не се вижда пукнатото с просто око , но дава точно такъв проблем - идва ти да счупиш цялата кола , но по някое време (след като се изпари конденза вътре от многото въртене , колата пали) - ако можеш още преди да почнеш поредните опити (примерно някоя сутрин) пробвай да подсушиш отвътре тези неща и чак тогава пробвай да запалиш за сефте.
Е , за момента толкова се сещам - ако съм бил полезен , ще се радвам да съм помогнал.
Все пак , като го оправиш този проблем - пиши как си се справил , че и при други колеги ако се случи - да знаят .
Успех !
-  
« Последна редакция: Февруари 08, 2011, 07:15:00 pm от jorko.b67 »

T_Dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: КИА Спортиж 2.0 - бензин - трудно пали.
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2011, 08:44:19 pm »
Колега, благодаря за отделеното внимание, аз също си мисля,че може да е от съотношението гориво-въздух.Мислех си, макар че едва ли е това, да не би да е ламбда сонда?А по принцип къде се намира тя на този модел?Лошото е,че,както много други коли на старо, и аз нямам книжка за нея,още по- малко пък схема на двигателя.
Знам,че неработеща ламбда сонда спъва вървежа и вдига разхода.
А възможно ли е да не стига "вътък" на бензиновата помпа за да вдигне до запалването?

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: КИА Спортиж 2.0 - бензин - трудно пали.
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2011, 11:22:31 pm »
До тук от написаното аз разбирам че трудно запалваш колата .  А като запали как работи двигателя ,прекъсва ли ,няма мощност ли ,не се форсира ли ?   Ако  когато запали  си работи добре двигателя и колата върви ,то доста неща вече ще се изключат като възможна причина  да не пали .

T_Dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: КИА Спортиж 2.0 - бензин - трудно пали.
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2011, 09:38:09 am »
След запалването колата върви без проблеми и няма нищо обезпокоително.Мощност,пъргавост и сила!
;-)
Но това....след като запали,ако запали.Ей това ми е проблема,паленето.Сякаш го прави когато си иска тя!

ivan kozev

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 84
Re: КИА Спортиж 2.0 - бензин - трудно пали.
« Отговор #5 -: Февруари 09, 2011, 09:48:17 am »
Още едно уточнение . Да разбираме че палиш колата на бензин и после преминаваш на газ? Или направо на газ се опитваш? Ако на газ неще то трябва към някой който се занимава с газови уредби да се обърнеш . Ако вече неще на бензин тогава действително трябва да се провери идва ли бензин до инжекцията и дали подкачващата помпа работи нормално .

T_Dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: КИА Спортиж 2.0 - бензин - трудно пали.
« Отговор #6 -: Февруари 09, 2011, 10:55:20 am »
Паля винаги на бензин и след известно време обръщам на газ.А проблема с паленето си го има и преди поставянето на АГУ.

ninja_1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 57
Re: КИА Спортиж 2.0 - бензин - трудно пали.
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2011, 10:40:08 pm »
ЧЕК-а свети ли?